Zeytinyağ Kaç Kalori

Zeytinyağ Kaç Kalori

884 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Zeytinyağ" Vitamin K için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

3 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

0.98
0.98
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%0 %100 %0
Karbonhidrat Yağ Protein

884 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Zeytinyağ kaç kaloridir? 100 gram Zeytinyağ içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Zeytinyağı en popüler ve en çok tavsiye edilen yağlardandır. Yalnızca yemeklerde kullanılmaz, cilde faydalı etkilerinden dolayı zeytinyağı sabunu da bulunmaktadır. Zeytinyağı saç bakımı için de kullanılmaktadır, saçların güçlenmesinde ve kepeği önlemede etkilidir. Zeytinyağı içmek kabızlık gidermek için uygulanan yöntemlerden biridir.Zeytinyağı fiyatları nasıl peki? Diyecek olursanız eğer bildiğiniz gibi aldığınız market ve zeytinyağı markaları fiyat ölçüsünü etkileyecektir. Komili sızma zeytinyağı 1 L fiyatı 41.75 lirayken Madra Riviera zeytinyağı 1 L için fiyatı 19.15 liradır. 


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).  • 1 yemek kaşığı Zeytinyağ 88.40 kcal 10.00 Gram
  • 1 su bardağı Zeytinyağ 1361.36 kcal 154.00 Gram
  • 1 çay bardağı Zeytinyağ 680.68 kcal 77.00 Gram
  • *Alerjen: Zeytinyağ içerir.

Benzer Gıdalar

Diyetisyen Misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle