Şekersiz İçecekler Sağlıklı mı? Şekersiz Kola Kilo Aldırır mı? Coca-Cola Zero veya Pepsi Black!

Şekersiz İçecekler Sağlıklı mı? Şekersiz Kola Kilo Aldırır mı? Coca-Cola Zero veya Pepsi Black!
Şekersiz kolalar, Coca Cola Zero ve Pepsi Black gerçekten sıfır kalori mi içeriyorlar? Şekersiz kola şekersiz mi? Şekersiz kola zararları nelerdir? Coca Cola şekersiz kilo aldırır mı? Bu yazımızda şekersiz kolaları inceliyoruz.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Hızlı kilo yöntemlerini deneyip duruyorum, hızlı kilo verdiren yiyecekleri tükettiğim halde kilo veremiyorum diyorsanız, ihtiyacınız olan zayıflama kürleri değil dengeli bir beslenme düzenidir. Zayıflamak için online diyetisyenlerimizin size özel hazırlamış olduğu online diyet listesini satın alabilirsiniz (Zayıflamak Tek Tık Uzağında!).

 

"Şekersiz kola zararlı mı?", ''Sıfır şeker ya da şekersiz kolada şeker var mı?'', ''Şekersiz kola neden tatlı?'', ''Şekersiz kola kaç kalori?'' ''Şekersiz kola kilo aldırır mı?'', "Şekersiz içecekler kilo yapar mı?" ve şekersiz kola ile ilgili aklınıza gelebilecek sorulara sizler de cevap arıyorsanız, bu yazıda sizin için bu sorulara ve daha fazlasına cevap vererek şekersiz kolayı inceleyeceğiz. Coca-Cola Zero ya da çok benzer şekilde diğer diyet kolalar tatlandırılmış, gazlı diyet içeceklerdir. Bu şekersiz kolalar, şekersiz gazlı içecekler kilo vermeye çalışan veya şekerden kaçınmayı deneyen bireyler için popüler bir seçim olmasına rağmen, ürün içindeki bazı bileşenler, şekersiz kola zararlarını bazı bireyler için gündeme getirebilir. Coca-Cola Zero ve onun gibi şekersiz kolaların, şekersiz  gazlı içeceklerin sağlığınızı nasıl etkileyeceğinden endişe ediyorsanız doktora danışın. 

 

Şekersiz kola kalori, şekersiz kola kaç kalori? Şekersiz kola besin değeri için tıklayın.

 

Aspartam Nedir? Aspartam Nedir Ne İse Yarar?

 

Aspartam yaygın olarak Nötr Şeker olarak bilinir. Coca-Cola Zero dahil olmak üzere birçok kalorisiz, şekersiz kolanın içindekiler bu tatlandırıcıyı içerir. Avrupa Ramazzini Vakfı tarafından yürütülen 2005 tarihli bir Avrupa araştırması, aspartam ve kanser arasında bir bağlantı olabileceğini keşfetti, ancak ABD Gıda ve İlaç Dairesi ve FDA bu çalışmanın geçerliliğini sorguladığını ve aspartamın güvenli olduğunu ileri sürmektedir. FDA, bu tatlandırıcıdan PKU Hastalığı (Fenilketonüri) olanların uzak durması gerektiğini açıklamaktadır.

 

'Aspartam Nedir, Kanserojen Mi? Hangi Gıdalarda Bulunur?' Konu başlıklı blog yazımızı inceleyerek aspartam hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz (Oku).

 

Şekersiz Kola Kalori, Şekersiz Kola Kalori ve Besin İçeriği

 

Şekersiz kola kaç kalori? Şekersiz kola kalorisiz mi? Şekersiz kola kalorisi bir kutu kolada (330ml) 0.71 kcaldır. Şekersiz kolanın içindekiler; Şekersiz kolalar herhangi bir yağ, karbonhidrat, kolesterol veya şeker içermez, aynı zamanda besinsel bir fayda sağlamaz. İçecek herhangi bir protein, lif, C vitamini, A vitamini, kalsiyum veya demir içermez. (Coca Cola Şekersiz Kaç Kalori?, Pepsi Max Şekersiz Kaç Kalori? )

 

Kola gibi hiçbir besin değeri olmayan içecekleri tüketmek yerine, sağlıklı bir yaşama ve zayıflamaya adım atmak amacıyla günlük almanız gereken kalori ve makro mikro besin hesabı göz önünde bulundurularak online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet listelerine sahip olabilirsiniz (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

 

Şekersiz Kola Kilo Aldırır Mı? Şekersiz Kolaların Zayıflama veya Kilo Alımına Etkileri


Şekersiz kola kilo yapar mı? Şekersiz kola kilo aldırır mı? sorularına cevap vermek gerekirse, araştırma çelişkili olsa da, diyet gazlı içecek içmeniz kilo almanıza neden olabilir. Coca-Cola Zero gibi tatlandırıcı içeren içecekler, diğer tatlı yiyecekler için iştahınızı canlandırabilir veya vücudunuzun harcadığınız kalori miktarını doğru bir şekilde tahmin edebilme yeteneğini ortadan kaldırabilir. Harvard Halk Sağlığı Okulu web sitesinde böyle yorumlar mevcuttur. Bu içeceklerin diyetinizi nasıl etkileyeceğini doğru bir şekilde belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. Bu arada, Coca-Cola Zero veya Pepsi Black’i (Pepsi Max) düzenli olarak tüketmeye karar verirseniz, kendi ağırlığınızı ve iştahınızı dikkatle izlemelisiniz. Herhangi bir değişiklik fark ederseniz veya şekersiz kola zararları hakkında herhangi bir endişeniz oluşursa doktorunuzla konuşmalısınız.

 

Kilo vermek istiyorum diyorsanız zayıflamak için günlük almanız gereken kalori hesabına göre online diyetisyenlerimiz tarafından sizin için hazırlanmış online diyet listelerinden faydalanabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Şekersiz Kola Kafein


Şekersiz kolalardaki kafein de belirli sağlık riskleri doğurabilir. Bu kafein miktarının bir fincan kahve ile karşılaştırıldığında nispeten düşük olmasına rağmen, bazı kişiler kafeinin etkilerine karşı hassas olabilir ve istenmeyen yan etkilere maruz kalabilir. Bunlar, hamile kadınları ve vücudun kafeini normalden daha yavaş metabolize etmesine neden olan bazı tıbbi rahatsızlıkları olan bireyleri içerir. Bu bireyler, çok fazla tüketmekten kaçınmak için dikkatli kullanmalı ve genel olarak kafein alımını dikkatle izlemelidir. Kafein, özellikle fazla tüketildiğinde, huzursuzluk, sinirlilik ve uyku güçlüğü gibi hoş olmayan yan etkilere neden olabilir.

 

'Çok Fazla Kafeinin Zararları' konu başlıklı blog yazımızı inceleyerek kafeinin etkileri konusunda daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz ( Oku).

 

Uzun Lafın Kısası

 

Tamam elimizde bu içeceklerin zararlarına yönelik net bir araştırma ve delil yok. Ayrıca gerçekten sıfır kalori olduklarını doğrulayan bir araştırma da yok. Bu da aynı zamanda yararlı olduğuna dair de net bir bilgi olmadığı anlamına geliyor.

 

Coca-Cola Şekersiz kampanya var bile denilse çok fazla tüketmeden önce iki kez düşünmelisiniz. Mümkün olduğunca daha sağlıklı içecek seçeneklerine göz atın. Unutmayın su her zaman ve koşulda en iyi seçimdir.


Hangi gıdaları tüketmek isterseniz isteyin zayıflamak ve sağlıklı bir bedene ulaşmak istiyorsanız, profesyonel olarak sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmakla başlayabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için size uygun olarak hazırlanmış online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Berkay Çelebi 07 Mart 2021

Yaklaşık 1 aylık diyetim boyunca şekersiz kola tükettim. Diyetten önce de tüketiyordum fakat azalan porsiyonlarla birlikte kabızlık başladı. Kilo kaybım da beklediğim kadar oldu. Fazladan kalori vermediği doğru olabilir ama bir şeyler yeme ihtiyacı hissettirdiği kesin.

Gülşah Bal 19 Ekim 2020

Başkasına kilo aldırır mı bilemem ama ben içince midem bir şişiyor,su bile içecek yerim kalmıyor.Bir kutu kola ile tüm günümü geçirebilirim yani.Bu yüzden yılda 1-2 kez içiyorum
Benzer Yazılar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Kategoriler