Coronavirüs ve Grip

Coronavirüs ve Grip
İnsanlar yeni koronavirüs hakkında en uç noktadaydı. Ancak gerçekte grip aşısı yapma ve hayatı tehdit eden komplikasyonlar yaşama şansınız çok daha yüksek.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

  • Grip mevsimi uzmanlara göre zirveye yaklaşıyor. 
  • Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, birçok insan grip hakkında yanlış bilgilendiriliyor, genellikle influenza tehlikelerini hafife alıyor ve aşıyı atlıyor.
  • ABD'de bu yıl en az 26 milyon kişi grip oldu ve 250.000'den fazla kişi hastaneye kaldırıldı.
  • Bu yıl grip hastalıklarının büyük çoğunluğuna düzensiz bir tür olan B / Victoria neden olmuştur.

 

Bu sene grip mevsimi pek normal değildi.

 

Birincisi, grip faaliyeti, bir yıl içinde ABD'de yaklaşık 60 milyon insanı enfekte eden 2009 grip salgınından bu yana ilk kez başladı.

 

Çocuklarda daha ciddi bir hastalığa neden olduğu bilinen bu yılın önde gelen suşu B / Victoria nadiren baskın suştur.

 

Bugüne kadar, 2009 sezonundan bu yana gördüğümüz en pediatrik ölümler olan gripten 92 çocuk ve ergen öldü.

 

Amerikan Aile Hekimleri Akademisi'nin yakın tarihli bir araştırmasına göre, grip salgını her yıl görüyor ve binlerce insanın hayatını kaybediyor olsa da, birçok insan grip hakkında yanlış bilgilendiriliyor, genellikle grip tehlikelerini hafife alıyor ve aşıyı atlıyor.

 

Coronavirüs ve grip arasındaki fark için tıklayınız.

 

İşte insanların grip hakkında en yaygın yanılgıları:

 


 

Efsane 1: Coronavirüse Yakalanmanız Gripten Daha Olasıdır

 

İnsanlar yeni koronavirüs hakkında en uç noktadaydı. Ancak gerçekte grip aşısı yapma ve hayatı tehdit eden komplikasyonlar yaşama şansınız çok daha yüksek.

 

Bunu perspektife sokmak için, 15 kişi ABD'de koronavirüs teşhisi kondu, COVID-19 - hiçbiri ölmedi.

 

Grip şimdiye kadar en az 14.000 kişiyi öldürdü (bu sayı 30.000'e yakın olabilir).

 

“Haberlerin kapsamı ve koronavirüs üzerindeki kitlesel histeri onu daha çok bir tartışma konusu haline getiriyor ve henüz tam olarak anlamadığımız doğru olsa da, şu anda gripin koronavirüsten çok daha fazla bir sorun olduğunu biliyoruz.

 

Coronavirüs insanları nasıl enfekte eder?

 

Efsane 2: Grip O Kadar Tehlikeli Değil

 

Grip bizim için bir sır değil - her yıl görüyoruz. Bu nedenle grip tehdidi aşınmış olabilir.

 

Koronavirüs yeni ve yabancıdır ve bulaşıcı hastalık uzmanları için büyük bir gizemdir. Çoğunlukla gribin ne olduğunu, neye benzediğini ve nasıl tedavi edileceğini biliyoruz.

 

Ancak bu, daha az tehdit olduğu anlamına gelmez.

 

Bir ankete göre, yetişkinlerin yaklaşık yüzde 10'u gripin bu kadar ciddi olduğunu düşünmüyor. Bu erkeklerde daha da belirgindir: Ankete katılan erkeklerin yüzde 73'ü geçen yıl gripten kaç kişinin öldüğünü hafife aldı.

 

Grip aşısı nezle ve yatakta birkaç gün daha fazlasıdır. Her yıl yüz binlerce insan hastaneye kaldırılıyor ve yaklaşık 35.000 kişi ölüyor.

 

Kuzey Karolina, Durham'da çalışan bir aile hekimi, “Birçok insan kişisel olarak kötü grip vakaları görmüyor veya yaşamamış” dedi.

 

Maske takmak gripten korur mu?

 


 

Efsane 3: Grip Aşısı O Kadar Önemli Değil

 

Bir araştırmada, yetişkinlerin yaklaşık yüzde 51'inin bu yıl henüz grip aşısı geçirmediklerini bildirdi.

 

Aşı oranları binyıllar arasında daha da düşük: yüzde 55'i aşılanmadığını, yüzde 32'si ise planlamadığını söyledi.

 

Peki, ABD'li yetişkinlerin yaklaşık yarısı aşılanmadığını nasıl bildiriyor? İnsanlar genellikle yeterli zamana sahip olmamaları ya da sadece unutmaları gibi sıradan sebeplerden bahsederler.

 

Gençler biraz yenilmez hissedebilir, Mieses şüphelileri veya sağlıklı bir kişi aşılanma gereğini hissetmeyebilir.

 

Mieses, “Birçoğu yıllık aşı alma fikrinde değil ve yıllık ihtiyacın etkisiz olmasının bir kanıtı olduğuna inanabilirler, bu da yanlış” dedi.

 

Demir eksikliği nasıl giderilir? Demir hangi besinlerde bulunur? (demir eksikliği).

 

Efsane 4: Grip Aşısı Size Grip Mikrobunu Verebilir

 

Subpar aşılama oranları muhtemelen aşılama karşıtı hareketin bir sonucudur.

 

Aşılar hakkında yanlış sağlık bilgisi yayan aşı karşıtı bilgi, bilgi konusunda büyük bir boşluğa neden oldu.

 

Yetişkinlerin yüzde yirmi biri, ateşin çocuklarının grip hastalığına yakalanmasından korkuyordu.

 

Grip aşısından alınamaz. Neden? Çünkü aşı, etkisiz hale getirilemeyen bir virüs veya küçük bir virüs parçasından yapılır.

 

Çekimden sonra hastalanan insanlar yine de hastalanıyorlardı - zamanlama senkronize oldu.**

 

Hastalarım bana sık sık grip aşısının gribe neden olabileceğini düşündüklerini söylüyor - ki bu yüzde 100 yanlış. ”Dedi. Dr. Natasha Bhuyan, Phoenix, Arizona'da bir pratik aile hekimi.

 

Mieses'e göre, atıştan sonra kırılgan hissediyorsanız, muhtemelen bağışıklık tepkinizi hissedersiniz. Yine, bu grip değil, sadece grip aşısının çalıştığı anlamına gelir.

 

Efsane 5: Aşının Anlamı Yok

 

Sıklıkla gözden kaçan bir şey, grip aşısı o dönemin aşısı değilse, etrafta dolaşan suşlara yüzde 100 bir eşleşme olmasa bile, grip olursanız semptomlarınızın şiddetini ve süresini azaltmaya yardımcı olabilir.

 

Ayrıca ciddi komplikasyonların gelişmesini önlemeye yardımcı olabilir ve genellikle grip mevsiminde ortaya çıkan diğer suşlardan korunmanıza yardımcı olabilir. Çünkü genellikle çarpıcı olanlardan daha fazlası vardır.

 

Cotton, “Cotton, “Aşı olan kişilerin gelmeyen grip türlerine karşı gelecekte ortaya çıkabilecek grip suşuna karşı korunma olasılıkları daha yüksek” dedi.

 

Çinko hangi besinlerde bulunur? (çinko içeren besinler).

 


 

Efsane 6: Aşı Yapmak İçin Çok Geç

 

Son olarak, aşılanacak zamanın geçmiş olduğunu düşünebilirsiniz, ancak hala zamanınız var.

 

Grip genellikle ilkbaharın sonlarına kadar - Mayıs'a, hatta Haziran'a kadar - görülebilir. Bu yüzden şimdi aşılanırsanız, önümüzdeki birkaç ay boyunca korunursunuz.

 

“Grip aşısı yapmak bile size biraz koruma sağlayabilir. Son zamanlarda influenza A vakalarında bir artış görüyoruz ”dedi.

 

Aşı olmak hala en iyi koruma gribe karşı korunma yöntemidir. Aşılandığınızda, sadece kendinizi değil, etrafınızdakileri de korursunuz - özellikle komplikasyon yaşama riski daha yüksek olanlar.

 

Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!)

 

Uzun Lafın Kısası

 

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, birçok insanın grip hakkında yanlış bilgilendirildiğini buldu.

 

ABD'li yetişkinlerin yaklaşık yarısı aşılanmamıştır ve birçok insan gribi tehlikelerini hafife alma eğilimindedir.

 

Bunun da ötesinde, insanlar yeni koronavirüse yakalanma ihtimalinin daha yüksek olduğunu, ancak griple yakalanma risklerinin çok daha yüksek olduğunu varsayarlar.

 

Kilo vermek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için diyetinize eklediğiniz tek bir gıdadan mucize beklemek ya da tek bir gıdayı şeytanlaştırmak yerine kendinize sağlıklı beslenme programı oluşturmakla başlayabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

Diyetisyen Misin?

Kategoriler