Coronavirus - Grip - Soğuk Algınlığı Farkları ve Benzerlikleri Nelerdir?

Coronavirus - Grip - Soğuk Algınlığı Farkları ve Benzerlikleri Nelerdir?
Unutmayın kendinizi korumak çevrenizi de korur.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 


Genel olarak görülen semptomlar ateş, baş ağrısı, genel vücut ağrısı, yorgunluk, güçsüzlük, halsizlik, tıkalı burun, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük ve nefes darlığıdır.

 

Bu belirtilerin tamamı veya birkaçı görülebilir. Peki hangi hastalıkta ne kadar şiddette görülmektedir birlikte inceleyelim. 

 

  • Ateş; Soğuk algınlığında ateş nadirdir. Gripte ateş yüksektir 37-38 °C dereceyi bulmaktadır. 3-4 gün yüksek ateş durumu yaşanabilir. Koronavirüste de ateş görüldüğü bilinmektedir.

 

  • Baş ağrısı; Soğuk algınlığında baş ağrısı nadirdir. Gripte baş ağrısı şiddetli bir şekilde görülürken koronavirüs için bu henüz bilinmiyor. 

 

  • Genel vücut ağrısı; Soğuk algınlığında vücut ağrısı hafif seyrederken gripte ağrı bazen şiddetlidir. Koronavirüste ise ağrı ve acı olduğu söyleniyor. 

 

  • Yorgunluk, güçsüzlük, halsizlik; Soğuk algınlığında hafif görünürken, gripte yoğundur ve 2-3 hafta görülebilir. Koronavirüste ise yaygın olarak rastlanır.

 

  • Aşırı yorgunluk; Soğuk algınlığında hiç görülmez, gripte ise genelde başlangıçta görülür. Koronavirüs için ise durum bilinmiyor.

 

  • Tıkalı burun; Soğuk algınlığında yaygın görülen bir durumdur. Gripte ara sıra görülebilir. Koronavirüste de olduğu biliniyor.

 

  • Hapşırma; Soğuk algınlığında hapşırma genelde görülürken gripte ara sıra görülür. Koronavirüste de görüldüğü biliniyor.

 

  • Boğaz ağrısı; Soğuk algınlığında ve gripte yaygın olarak rastlanır, koronavirüste de görüldüğü biliniyor. 

 

  • Öksürük; Soğuk algınlığında hafif veya orta seviyelerde, gripte de orta şiddette görülür, koronavirüste de olduğu bilinmektedir.  • Nefes darlığı; Soğuk algınlığı ve gripte nadiren görülürken, koronavirüste daha ciddi seviyelerde yaşanmaktadır. 

 

Koronavirüs şu anda dünyada binlerce kişiyi etkileyen bir hastalık, bizler bu hastalıktan korunmak istiyorsak önlemlerimizi almalıyız. Unutmayın kendinizi korumak çevrenizi de korur. Ellerinizi sık sık yıkamalı, ortak kullanım alanlarında temizliğe dikkat etmeli, dezenfektan kullanmalı, maskelerle dolaşmalısınız. Sağlıklı günler dileriz.

 

Koronavirüsten korunmak amacıyla herkes gönüllü karantinasını ilan etmiş durumda ve çoğu kişi evlerinde hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Bu süreçte stresin ve yapacak başka bir uğraş bulamamanın vermiş olduğu bir boşlukla kendinizi yemek yemeye vererek kilo almış olmanız muhtemeldir. Bu süreci sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım olarak değerlendirebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından günlük alınması gereken besin değerlerinize göre hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

 

Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Serpil Ortaç 29 Mart 2020

Çok faydali bilgiler.
Benzer Yazılar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Kategoriler