Tam Yağlı Beyaz Peynir Kaç Kalori

Tam Yağlı Beyaz Peynir Kaç Kalori

309 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Tam Yağlı Beyaz Peynir" Protein, Fosfor, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Tam Yağlı Beyaz Peynir" yüksek Sodyum nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

15 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.17
2.17
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%11 %69 %21
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

309 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Tam yağlı beyaz peynir kaç kaloridir? Tam yağlı beyaz peynir kalori, beyaz peynir kalori, beyaz peynir kaç kalori? Peynir kaç kalori? Tam yağlı beyaz peynir besin değeri, Peynir kalori, 1 dilim beyaz peynir kalori, 1 dilim beyaz peynir kaç kalori? Beyaz peynir besin değeri, 100 gram beyaz peynir tam yağlı içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).


Tam Yağlı Beyaz Peynir Faydaları - Beyaz Peynir Faydalı Mı Zararlı Mı? Beyaz Peynir Faydaları - Beyaz Peynirin Faydaları Maddeler Halinde


Kahvaltı sofralarının baş tacı en sevilen ve aranan çeşiti ezine peyniri olan tam yağlı beyaz peynirin faydalarını bugün size anlatacağız. Sadece kendisi, omletlerde, tost için olmazsa olmazlardan, sandviçlerde bu yağ oranı yüksek yararlı peynir Türkiye'nin dört bir yanında favoridir. Ezine peyniri Çanakkale'ye özgü içinde koyun ve keçi sütünün belli bir miktarlarda katılarak yapılan yöresel bir peynirdir. Biz bu yazıda size tam yağlı inek sütünden peynir yapımının faydalarını anlatacağız.

 • Tam yağlı beyaz peynir besin değeri çok fazladır: Beyaz peynir sütten ve onun belli fermantasyon işlemlerinden geçirilerek elde edilen bir peynir. Büyük havuzlarda mayalanarak teneke kurularda salamura edilerek beklenir ve sütün besin değerine ek bakteri fermantasyonuyla besin değerine değer katar. Yüksek protein ve yararlı yağlar içerir. En önemli yüksek miktarda kalsiyum içermektedir. İyi bir B vitamini ve fosfor kaynağıdır.
 • Kemik sağlığına yararlıdır: Çok büyük bir kalsiyum kaynağıdır üstelik fosforla birlikte! Biliyoruz ki peynirin de içerdiği kalsiyum, protein ve fosfor kemik sağlığının ve gelişiminin temelini oluştur.
 • Bağışıklığınız için harika bir seçimdir: Fermantasyonla elde edildiği için Lactobasillus gibi faydalı bakterilerle doludur. Probiyotikler ve onların ürettiği bazı bileşikler yüzünden antienflamatuvar özellikler göstermiştir.
 • Yararlı yağ asitleri içerir: İçeriğindeki (CLA) gibi konjuge linoleik asit yağ asitleri sayesinde kilo vermeye yardımcı, diyabet semptomlarını iyileştirmeye yardımcı özellikleri vardır. Bir başka çalışmada ilginç şekilde düzenli beyaz peynir tüketen Avrupalı kadınlarda meme kanserine daha az rastlanmıştır.
Not: Beyaz peynir yapım aşamasında salamura edilmek için eklenen tuz yüzünden yüksek miktarda sodyum içerebilir. Kalp ve tansiyon probleminde dikkatli olmalısınız. Laktoz içerir, laktoz intoleransı olan bireyler için hazımsızlık problemi olabilir. Hamileler pastörize olmuş sütlerden yapılmış peynirleri yemelidir, aksi takdirde bakteri kontaminasyonu riski vardır.


Tam Yağlı Beyaz Peynir Tarifi - Tam Yağlı Beyaz Peynir Yapımı - Evde Beyaz Peynir Nasıl Yapılır? Evde Peynir Yapımı

Evde Peynir Yapımı İçin Malzemeler

 • 3 litre tam yağlı süt
 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • Peynirin süzebilmeniz için bez

Evde Peynir Yapılışı, Tam Yağlı Beyaz Peynir Yapılışı - Evde Peynir Yapımı - Peynir Nasıl Yapılır? Evde Peynir Nasıl Yapılır?

Evde peynir nasıl yapılır? Evde peynir yapımı için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 1. Süt kaynama noktasına gelene kadar ısıtın.
 2. Kaynayan süte yoğurt ekleyin. Bu sırada sütü karıştırmaya dikkat edin. Yoksa süt kesilebilir. Bunlar olurken sütü ısıtmaya devam edin.
 3. Yavaş yavaş pıhtılaşma oluşacaktır. Bu arada tuz ekleyin. Karıştırmaya devam ederken topaklaşma oluşur.
 4. Beyaz renkli süt yeşilimsi tonlara dönüşür. Bundan sonra ocağın altı kapatın, bu lapayı sudan süzüp bez torbanın içerisine alın.
 5. Bezin ağzı bağlayın, üzerine ağırlık koyun, uygun bir ortamda 24 saat bekletin. Hazır olacaktır.


Afiyet olsun :)


Diyet Yaparken Hangi Peynir Yenmeli?

 • Diyetteyseniz yağlı peynirler tüketmek yerine, yağsız peynir verya lor peyniri tüketebilirsiniz.

Peynir Çeşitleri:

Süzme peynir kaç kalori? Öğrenmek için tıkla.

Tulum peyniri kaç kalori? Öğrenmek için tıkla.

Ezine peyniri kaç kalori? Ezine peyniri kalorisini öğrenmek için tıkla.

Cheddar peynir kalori için tıklayın.

Süt kaç kalori? Öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

Yoğurt kaç kalori? Öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

Parmesan peyniri nedir? Parmesan peyniri nerede kullanılır? Parmesan peyniri besin değeri ve Parmesan peyniri kalorisi için tıkla.



Tam Yağlı Beyaz Peynir Kilo Aldırır Mı? Tam Yağlı Beyaz Peynir Diyette Yenir Mi? Tam Yağlı Beyaz Peynir Kilo Yapar Mı?


Beyaz peynirin kalorisi özellikle tam yağlı olanların diyette tüketilmesi daha dengeli bir diyet olması açısından önerilmemektedir. Diyet için peynir seçerken daha az yağlı olmasına ve daha az tuz oranına sahip olmasına dikkat edilmektedir. Diyet için peynir çeşitlerinden lor peyniri, süzme peynir ve yağsız beyaz peynir önerilmektedir.


Tabi ki sadece bir gün peynir tükettiğiniz için kilo almazsınız. Kilo almak da kilo vermek gibi bir süreçtir. Bu süreçte günlük almanız gereken kalori miktarını aşmadan tüketebilirsiniz. Bir sonraki öğünde yediklerinizi dengeleyebilirsiniz veya aktivite miktarınızı artırabilirsiniz. 


Beyaz peynir de kaşar peyniri gibi tost yapımlarında ve beyaz peynirli omlet yapımında kullanılmaktadır. Beyaz peynirli bir tost yaparsanız ona da bayılacağınıza eminiz.  Ama beyaz peynirli tost yapmak için önce beyaz peynir satın almanız lazım, peki fiyatlar hakkında bilginiz var mı? Beyaz peynir fiyatları aldığınız markete ve miktara göre değişiklik gösterecektir. Örneğin 525 gram beyaz peynir fiyatı BİM marketlerde 22.50 liradır. 1 kg beyaz peynir A101 marketlerde ise 27.95 liradır. Tam yağlı beyaz peynir fiyatı Carrefoursa marketlerde 1 kg için 32.90 liradır. Tam yağlı beyaz peynir markalarına göre fiyatlar değişiklik gösterecektir.


Peynir çeşitlerine sofralarımızda bu kadar yer vermemizin nedeni acaba bağımlılık yapması mı? Peynir ve bağımlılık konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz Peynir Bağımlılığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler konu başlıklı blog yazımızı inceleyebilirsiniz. Peki bu birbirinden lezzetli peynir çeşitlerinin hangisinin daha sağlıklı olduğunu merak ettiniz mi? Eğer cevabınız evet ise işte o zaman En Sağlıklı Peynir Çeşitleri konu başlıklı blog yazımızı inceleyebilirsiniz.


Tam yağlı beyaz peynir kaç kalori? Tam yağlı beyaz peynirin kalorisi, 309.00 kcal

Tam yağlı beyaz peyniri yağ oranı, 23.55 Gram 


Sarı peynir nedir? Sarı peynir hamburgerin içindeki sarı peynirdir. Sarı peynir çeşitleri vardır, bunlardan biri ise Cheddar peyniridir. Cheddar peyniri Bim'de satıştadır.


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!)


 • 1 dilim Tam Yağlı Beyaz Peynir 92.70 kcal 30.00 Gram
 • 1 yemek kaşığı Tam Yağlı Beyaz Peynir 30.90 kcal 10.00 Gram
 • *Alerjen: Tam Yağlı Beyaz Peynir içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle