Kendall Jenner'in Diyet Ve Egzersiz Rutini

Kendall Jenner'in Diyet Ve Egzersiz Rutini
Güzeller güzeli Kendall Jenner'in güzelliğinin sebebi yalnızca genetik değil. Uyguladığı diyet ve spor rutini sizlere ilham olabilir.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Kendall Jenner'in Antrenmanlarından Sağlık Ritüellerine

 

Kendall Jenner'in diyet ve egzersiz rutini şaşırtıcı derecede birbiriyle ilişkilidir.

 

Süper model ve dünyaca ünlü yıldızın iyi bir genetikle kutsanmış olduğunu kesinlikle inkar edemesek bile, hem yeme hem de zindelik konusundaki yaklaşımı Jenner'in her zaman yenilikler denediğinin kanıtıdır. Örneğin;  garip diyetler, süper yiyecekler veya belirsiz egzersizler dener.

 

Jenner'ın sağlığını ve yağsız fiziğini tam olarak nasıl koruduğunu öğrenmek için, süper modelin ve kişisel antrenörünün son yıllarda eğitim, yemek yemek ve kendine bakmak için en sevdiği yollar hakkında paylaştığı her şeyi topladık.


Egzersiz: Bir Güç ve Kardiyo Kombinasyonu 

 

Kendall Jenner'ın antrenmanları, hem kuvvet antrenmanı hem de kardiyodan oluşan antrenmanlarla çeken ünlü Hollywood kişisel antrenörü Gunnar Peterson tarafından yönetiliyor. Bir röportajında antrenmanları sabah çalışmayı tercih ettiğini söylemiştir. 

 

“Fit kalmak için eğitmenim Gunnar Peterson ile çok fazla çalışıyorum ve yakın zamanda bir kickboks dersi alacağım. demiştir.” Moda şovlarına öncülük ederken bile her zamanki antrenmanlarını artırıyor.  Peterson  "neredeyse her gün" bir tür egzersiz yapmasını istiyor. Jenner kesinlikle bu yorucu egzersizlerinin bir hayranı değil. Özellikle bir röportajında " Kardiyodan nefret ediyorum, "demiştir. "Kardiyo yerinde koşmayı ve biraz ağırlık kaldırmayı tercih ederim. Ama yapacağım!" demiştir.

 

Jenner’in fitness eğitmeni mekik çekip halatlarla crossfit yöntemiyle neredeyse her gün HİİT antremanları yaptığını bildirdi.

 

Peterson ile antrenman bir seçenek olmadığı zamanlarda özellikle evde bel bölgesini çalışabilmek için spor salonunu değiştirdiğini bildirdi. 

 

2018'de şimdi devre dışı olan uygulamasında vücut ağırlığı hareketlerinden oluşan bir video paylaştı. 

 

Jenner'ın evdeki antremanı aşağıdaki gibidir: 

 • Birinci adım. Dirsekler üstünde 30 saniye plank
 • İkinci adım. Eller üzerinde 30 saniye plank
 • Üçüncü adım. Sağ ve sol dirsek üzerine plank 15’er saniyeden
 • Dördüncü adım. Yan plank yaparken dizleri göğsüne çekmek 5 kere. 
 • Beşinci adım. 15 saniye Değişen eller ve ayaklarla plank(sağ el sol ayak havaya, ardından sol el sağ ayak havaya kaldırarak olur)
 • Altıncı adım. 15 saniye sallanan plank Dirseklerin üstünde ileri geri yapılarak yapılır (rocking plank)
 • Yedinci adım. 30 saniye Avuç içi yere bakarken yapılan plank. 
 • Sekizinci adım. 20 adet standart mekik. 
 • Dokuzuncu adım. Sağ dirsek Sol dize mekik 30 saniye
 • Onuncu adım. Ayakları kaldırarak mekik 20 saniye
 • On Birinci adım. Kurbağa mekik(yerde bağdaş kurarak mekik çekmek) 15 saniye
 • On İkinci adım. Ayak ayak üstüne atılmış mekik 15 kez
 • On Üçüncü adım. 15’er defa her ayağı havaya kaldır.. 

 

Diyet: Bol Meyve ve Sebzeli (ve Makarna) Yağsız Proteinler

 

Jennifer Aniston'un diyetine çok benzeyen Jenner'in günlük yemekleri genellikle bol miktarda meyve ve sebze içeren yağsız proteinlerden oluşur.

 

Jenner'in bir tabak üzerindeki standart menüsünün aşağıdaki gibi olduğu bildirilmektedir :

 

 • Kahvaltı - Yumurta üzerinde Avokado ve büyük bir kase yulaf ezmesi.
 • Öğle yemeği - Kahverengi pilav ile yağsız tavuk.
 • Atıştırmalıklar - Sebzeleri sos ve humus ile pişirin.
 • Akşam yemeği - Suşi, vegan spagetti bolonez veya Margherita pizza.

 

Her zaman yiyebileceği yemeğe gelince? Makarna olurdu.

 

"Standart yumurtalarım, avokado ve tost kahvaltımın yanı sıra çok fazla pişirmiyorum, ama yaptığımda, 'uzman olduğumu' düşündüğüm birkaç süper basit tarifim var." 

 

 

Diyet: Ara sıra kaçamak

 

Dengeli beslenmesinin bir parçası olarak, Jenner ayrıca ara sıra kaçamak yapmaya izin verir ve hatta favorilerini 2016'da uygulaması aracılığıyla hayranlarıyla paylaştı.

 

"İşte sonsuza dek ve her zaman listemde olacaklar: Twix, Justin'in Fıstık Ezmesi, cips ve guac, humus ve havuç. Bakın, oldukça basit - sadece yemek yiyelim ve gitmeye hazırım!" açıklamasını yazdı.

 

Süpermodel " Her şey sağlıksız. Kızarmış tavuk, Pizza her şey...." dedi

 

Harper'ın BAZAAR US ile yaptığı 2016 konuşmasında Jenner, ara sıra kaçamak olarak dondurulmuş yoğurt yediğinden ve dondurulmuş yoğurt sevgisinden bahsetti.

 

"Ayrıca donmuş yoğurt saplantılıyım. Her gün yiyebilirim, ama haftada iki kez kendime ödül vermeyi hedefliyorum." dedi.

 

Büyük kız kardeşi Khloé Kardashian bile daha önce Jenner hakkında konuştu. "İnsanlar Kenny'nin model karşıtı diyette olmasını her zaman komik buluyorlar. Burger ve pizzayı seviyor ve sürekli kaçamak yapıyor, Kendall benim kaçamak sever kızım! "

 

Her ne kadar halka açık bir şekilde alkol hakkında konuşmamış olsa da, Jenner Instagram sayfasında şarap gibi görünen şeyleri içtiği çok sayıda fotoğraf yayınladı. Biz yine de alkolün faydasız ve birçok sağlık sorununa neden olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

 

Aç kalmadan kalori azaltmanın yollarını öğrenmek için blog yazımızı okuyabilir ve Kilo vermek için günde kaç kalori almalıyım? Sorusunun cevabını öğrenmek ve kendinize uygun şekilde hesaplamak için tıklayabilirsiniz (Günde kaç kalori almalıyım ki zayıflayayım? Hesapla).

 

Sağlık: Meditasyon, Uyku ve Arkadaşlarla Geçen Zaman

 

Öz bakım, modelin genel sağlık rutininin önemli bir bölümünü oluşturur. Jenner daha önce kaygıyla mücadele etmek ve düzenli olarak meditasyon yapmanın zihinsel sağlığını iyileştirmeye nasıl yardımcı olduğu hakkında konuştu.

 

"Meditasyon hakkında sürekli bir şeyler duydum ve bu konuda şüpheciydim, ama sadece bunu denemeye karar verdim" diye anlattı Allure 2019 yılında öz bakım konusunda konuşurken..

 

"Bu yüzden dört gün boyunca bir öğretmenle oturdum ve TM (Transandantal Meditasyon) öğrendim ve gerçekten de zihinsel sağlığımda böyle bir fark görmeye başladım."

 

Meditasyon ile birlikte Jenner, en iyi şekilde işe yaradığından emin olmak için yeterli uyku almaya dikkat etti.

 

"Ertesi gün tamamen uyanık olmak için en az yedi ila sekiz saat uyumak zorundayım, bu yüzden mümkün olan en erken sürede uyumaya çalışıyorum. “dedi.

 

Ayrıca, düzenli olarak gördüğü iyi arkadaşlara sahip olmasının da olumlu ve "ilham verici" hissetmesine yardımcı olduğunu söyledi.

 

"Her zaman haftada bir ya da iki gece arkadaşımla birlikte yemek yemeye gideceğim ve sosyal olacağım." Dedi.

 

"İlham verici ve mutlu kalmanın bir parçası gerçekten kendinizi doğru enerjiyle kuşatmaktan geliyor. Neyse ki, beni ayağa kaldıran ve ilerlememe yardımcı olan arkadaşlarım var.

 

Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!)

 


Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Kategoriler