Kilo Vermek İçin Günde Kaç Kalori Almalıyım?

Sitene Ekle

 

Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Bu kalori alımı hesaplama aracı bilimsel bir temele ve son derece hassas bir araştırma sonucunda ortaya çıkan bir formüle göre kilo vermek için günde kaç kalori almanız gerektiğini hesaplıyor.

 

Mifflin-St. Jeor denklemi, kalori ihtiyacını sayısız çalışmada doğru tahmin ettiğini ve bu hesaplamanın doğru olduğunu ispatlamıştır.

 

Günde kaç kaloriye ihtiyacınız olduğu , cinsiyetinize, yaşınıza, boyunuza mevcut ağırlığınıza aktivite seviyenize ve metabolik sağlığınızı korumak, kaybetmek veya kilo almak isteyip istemediğinize bağlıdır.

Kalorileri azaltmak, kendinizi aç bırakmanız anlamına gelmez. Egzersiz, uygun miktarda su içmek, protein alımını artırmak ve azaltılmış karbonhidrat alımı gibi birkaç basit diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri kilo vermenize ve mutlu olmanıza yardımcı olabilir.

 

Bazı kalori hesaplayıcıları, kilonuzu korumak için ihtiyacınız olan kaloriyi öğrenmenize yardımcı olur. Ama ya zayıflamak istersen? Sonra, bilmek istediğin "kilo vermek için kaç kalori almalıyım?" 

Zayıflamak, kilo alımı veya kilonu korumak için doğru kalori miktarını hesaplamak kolaydır. Sadece yukarıdaki hesaplama aracına bilgilerini gir ve sonuçları gör. Ardından, hedefinize ulaşmak için bir günde ne kadar kalori almanız gerektiğini bilirsiniz.


Günde Kaç Kalori Almalıyım Hesaplama Aracı Şu Sorulara Cevap Veriyor

 

  • Günde kaç kalori almalıyım ki zayıflayayım
  • Haftada 1 kilo vermek için kaç kalori almalıyım hesapla
  • Kaç kalori almalıyım hesaplama
  • Kilo vermek için kaç kalori almalıyım hesaplama
  • Günde kaç kalori yakmalıyız
  • Vücudum günde kaç kalori yakıyor hesaplama
  • Diyetisyen kalori hesaplama
  • Günde kaç kalori alırsam kilo veririm


 

Ortalama Ne Kadar Kalori Tüketmeliyiz?

 

Ortalama bir kadının ihtiyaç duyduğu kalori miktarı günde yaklaşık 2000 kalori, haftada bir kilo kilo vermek için 1500 kalori alması gerekir. Ortalama bir erkeğin kilosunu korumak için 2500 kaloriye, haftada bir kilo kilo vermek için 2000'e ihtiyacı var.

Ancak, bu çok sayıda faktöre bağlıdır. Bunlar yaş, boy, mevcut ağırlık, aktivite seviyeleri, metabolik sağlık ve daha birçok faktöre bağlıdır.

 

Kalori Nedir?

Kalori, enerjiyi ölçen bir birimdir. Kaloriler genellikle yiyecek ve içeceklerin enerji içeriğini ölçmek için kullanılır. Kilo vermek için, vücudunuzun her gün yaktığından daha az kalori almanız gerekir.

 

Kendinizi Aç Bırakmadan Kalori Alımını Nasıl Azaltabilirsiniz?

 

Kaloriler sadece bir enerji ölçüsüdür.

Kilo almak için vücudumuzun ihtiyacından daha fazla kalorinin girmesi gerektiği bilinen bir gerçektir.

Tersine, vücudumuzun ihtiyacından daha az kalori tüketilirse, kilo kaybedersiniz.

Bununla birlikte, yediğiniz yiyecekleri hesaba katmadan kalorileri kesmek genellikle kilo vermenin sürdürülebilir bir yolu değildir.

Bazı insanlar için işe yaramasına rağmen, çoğu kişi sonuç almayınca en sonunda diyetlerinden vazgeçiyor.

Bu nedenle uzun vadede kalori açığını korumanıza yardımcı olmak için, açlık hissetmeden birkaç kalıcı değişiklik yapmanız önemle tavsiye edilir.

Sayısız araştırmada insanların kilo vermelerine yardımcı olduğu kanıtlanmış yaşam tarzı değişikliğinin olduğu yazımızı inceleyin.