Kilo vermek için günde kaç kalori almalıyım?

Sitene Ekle

 

 

Bu kalori alımı hesaplama aracı bilimsel bir temele ve son derece hassas bir araştırma sonucunda ortaya çıkan bir formüle göre kilo vermek için günde kaç kalori almanız gerektiğini hesaplıyor.

 

Mifflin-St. Jeor denklemi, kalori ihtiyacını sayısız çalışmada doğru tahmin ettiğini ve bu hesaplamanın doğru olduğunu ispatlamıştır.

 

Günde kaç kaloriye ihtiyacınız olduğu , cinsiyetinize, yaşınıza, boyunuza mevcut ağırlığınıza aktivite seviyenize ve metabolik sağlığınızı korumak, kaybetmek veya kilo almak isteyip istemediğinize bağlıdır.

Kalorileri azaltmak, kendinizi aç bırakmanız anlamına gelmez. Egzersiz, uygun miktarda su içmek, protein alımını artırmak ve azaltılmış karbonhidrat alımı gibi birkaç basit diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri kilo vermenize ve mutlu olmanıza yardımcı olabilir.

 

Bazı kalori hesaplayıcıları, kilonuzu korumak için ihtiyacınız olan kaloriyi öğrenmenize yardımcı olur. Ama ya zayıflamak istersen? Sonra, bilmek istediğin "kilo vermek için kaç kalori almalıyım?" 

Zayıflamak, kilo alımı veya kilonu korumak için doğru kalori miktarını hesaplamak kolaydır. Sadece yukarıdaki hesaplama aracına bilgilerini gir ve sonuçları gör. Ardından, hedefinize ulaşmak için bir günde ne kadar kalori almanız gerektiğini bilirsiniz.