Kore Diyeti Nedir? K-Pop Diyeti İle Zayıflama, Diyet Listesi ile Birlikte

Kore Diyeti Nedir? K-Pop Diyeti İle Zayıflama, Diyet Listesi ile Birlikte

Kore diyeti ve diyet listesi dengeli olmasına rağmen, bu diyetin fiziksel görünüm üzerindeki güçlü ve gereksiz vurgusu sağlıksız beslenme riskinizi artırabilir.

 

Kore Diyeti Nedir? K-pop Diyeti Listesi

 

Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için diyetisyenlerimiz tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

 

Gerçek ideal kilo hesaplama, yaşa göre kilo, yaşa göre kilo boy hesaplama. Gerçek ideal kilo hesaplama için tıklayın.

 

Bu makalede, kore diyeti nasıl yapılır, kore diyeti zayıflamada etkili mi ve kore diyeti listesi nasıl olur öğreneceğiz.

 

'' Kore Diyeti'' Diyet Puanı: 5 üzerinden 3,5 - K pop İdol Diyeti

 

K-pop Diyeti olarak da bilinen Güney Kore diyeti, geleneksel Kore mutfağından esinlenilmiş, Doğu ve Batılılar arasında popüler olan, ''tüm'' yiyeceklere dayalı bir diyet.

Kilo vermenin ve Güney Kore'den gelen popüler bir müzik türü olan K-pop'un yıldızlarına benzemenin etkili bir yolu olarak tanıtıldı.

Ayrıca cildinizi temizlemeye ve uzun süreli sağlığınızı arttırmaya yardımcı olduğunu iddia eder.

Bu makale "Kore diyeti nedir? Kore diyeti listesi ile birlikte Kore diyeti nasıl yapılır?" gibi Kore diyeti ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi içermektedir.

 

 • Genel Puan: 3.5
 • Hızlı Kilo Kaybı: 3
 • Uzun Süreli Kilo Kaybı: 4
 • Takip Etmesi Kolay: 3
 • Beslenme Kalitesi: 4

 

Özet: Kore Diyeti veya K-pop Diyet, geleneksel Kore mutfağından esinlenilmiş, az işlenmiş gıdalara dayalı bir diyettir. Diyetinizi ve egzersiz alışkanlıklarınızı değiştirerek kilo vermenize yardımcı olabilir.

Metabolizma hızlandıran yiyecekler, hızlı metabolizmaya sahip olmak ve yavaş metabolizma nasıl hızlanır öğrenmek için tıklayın.

 

Kore Diyeti Nedir? Kore Diyet Programı - Kore Usulü Diyet

 

Kore Diyeti, geleneksel Kore mutfağından ilham almıştır.

Öncelikle, az işlenmiş gıdalara dayanır. İşlenmiş, yağ açısından zengin ya da şekerli gıdaların tüketimini en aza indirir.

Diyet, en sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmeden, diyet ve egzersiz alışkanlıklarınızı değiştirerek kilo vermenize yardımcı olmaya söz verir. Ayrıca cildinizi temizlemeye ve uzun süreli sağlığınızı optimize etmeye yardımcı olur.

Beslenmeye odaklanmasına ek olarak, Kore diyeti, egzersiz üzerinde de eşit derecede güçlü bir vurgu yapar ve hatta özel K-pop egzersiz programı sunar.

Özet: ''Kore diyeti nedir?'' sorusunun cevabı kilo vermenize, daha pürüzsüz bir cilt elde etmenize ve genel sağlığınızı geliştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir diyet ve egzersiz programıdır.
Bütün internet sitelerinde 1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi gibi online diyet listeleri aramak, sağlıksız hızlı kilo verdiren diyetler yapmak yerine sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atarak zayıflamak istiyorum diyorsanız uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)
 

Kore Diyeti Nasıl Yapılır? Kore Diyeti Yapanlar

 

Kore diyeti, çoğunlukla geleneksel Kore yemeklerini içeren bir beslenme düzenine dayanmaktadır.

Aşırı işlenmiş gıda tüketiminizi sınırlarken, asgari miktarda işlenmiş yiyecekleri yemeyi destekler. Ayrıca buğday, süt ürünleri, rafine şekerler ve fazla yağ içeren yiyeceklerden kaçınılmasını önerir.

Yemekler genellikle çeşitli sebzeler, pirinç ve bazı et, balık veya deniz ürünleri içerir. Ayrıca Kore mutfağında temel bir ürün olan mayalanmış lahana yemeği olan kimchiyi bol bol yiyebilirsiniz.

 

Kore Diyeti Nasıl Yapılır? Ek Diyet Kuralları

 

Bu diyette başarılı olmak için, birkaç ek kural uygulamanız teşvik edilir:

 

 1. Daha Az Kalori Tüketin: Bu diyet porsiyon büyüklüğünü veya günlük bir kalori sınırını belirtmez. Bunun yerine, aç kalmadan kalorileri kesmek için Kore tariflerine, çorbalara ve bol miktarda sebzeye güvenmeyi öneriyor.
 2. Düzenli Egzersiz: Bu amaçla K-pop antremanları verilmektedir.
 3. Daha Az Yağ Tüketin: Yağlı yiyecekleri sınırlamanız, mümkün olduğunda sos, yağ ve baharatlardan kaçınmanız önerilir. Dışarıda yemek yemek de sınırlı olmalı.
 4. İlave Şekerleri En Aza İndirin: Şekerli gazlı içecekleri suyla; kurabiye, tatlılar, dondurma ve diğer unlu mamulleri taze meyvelerle değiştirmeye teşvik edilirsiniz.
 5. Atıştırmalıklardan Kaçının: Atıştırmalıklar bu diyet için gereksiz olarak kabul edilir, bunlardan kaçınılmalıdır.

 

Diyet çok esnek ve sürdürülebilir olacağa benziyor. Diyetinizi zevkinize göre ayarlamak için hangi Kore yemeklerini en çok sevdiğinizi seçmeniz teşvik edilir.

Özet: Kore diyeti, minimal işlenmiş gıdalara dayanan Kore yemekleri yemeyi teşvik eder. Kilo kaybını optimize etmek için, buğday, süt ürünleri, ilave şeker, fazla yağ ve atıştırmalık yiyecek alımını en aza indirir.

 

Kore Diyeti Nasıl Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir? Kore Diyeti Zayıflama

 

Kore diyeti muhtemelen çeşitli nedenlerle kilo kaybına yardımcı olur.

İlk olarak, geleneksel Kore yemekleri, çok fazla lif içeren sebzeler açısından doğal olarak zengindir. Lif bakımından zengin diyetler, açlık ve istek duygularını azaltarak, tokluk duygularını teşvik ederek kilo vermenize yardımcı olabilir (1, 2, 3).

Ek olarak, bu diyet aperitifleri, yağlı yiyecekleri, ilave şekerler, buğday veya süt ürünleri içerenleri sınırlayarak genel kalori alımınızı daha da azaltır. Ayrıca, yaktığınız kalori miktarını artırmak için düzenli egzersizi teşvik eder.

Son olarak, hala tok ve tatmin hissederken kilo vermenize izin veren yiyecek miktarını bulana kadar yavaş yavaş daha az yiyerek porsiyon boyutlarınızı azaltmanız önerilir.

Bu faktörlerin tümü, yaktığınızdan daha az kalori almanıza yardımcı olabilir. Bu tür kalori eksikliklerinin, yemek yemeyi seçtikleri gıdalardan bağımsız olarak insanların kilo vermesine yardımcı olduğu sürekli olarak gösterilmiştir (4, 5, 6, 7).

Özet: Kore diyeti doğal olarak lif açısından zengindir. Atıştırmayı sınırlar, şeker ve yağ açısından zengin gıdaları azaltır. Aynı zamanda düzenli fiziksel aktiviteyi teşvik eder. Bu faktörler Kore diyeti nasıl kilo vermenize yardımcı olur açıklamaktadır.

Zayıflamak için tüm diyetleri veya zayıflama kürlerini denemek zorunda değilsiniz. Bu zayıflama sürecinde yıpranma düzeyinizi en aza indirgemek için işi profesyonele bırakmak akıllıca bir harekettir. Siz de online diyetisyenlerimizin size özel hazırladığı online diyet listelerini satın alabilirsiniz. Uygun online diyet ücreti ile online diyetisyenlerimizin hazırlamış olduğu online diyet listelerine sahip olmak için tıklayabilirsiniz (Hadi Zayıfla!).

 

 

Kore Diyeti Diğer Avantajları

 

Kore diyeti nasıl zayıflamanıza yardımcı oluyorsa bunun dışında birkaç ek fayda da sağlayabilir.

 

Genel Sağlığınızı İyileştirebilir

 

Kore diyeti, bol miktarda meyve ve sebze yemenizi teşvik eder. Meyve ve sebzeler sürekli olarak sağlığı teşvik ettiği, tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi kronik koşullara karşı koruduğu gösterilen iki yiyecek grubudur (8, 9).

Dahası, fermente lahana veya diğer sebzelerden yapılan popüler bir Kore garnitürü olan bolca kimchi içerir. Kimchi neyden yapılır? Kimchi faydaları, araştırma kimchinin düşük kan basıncı, kan şekeri ve total ve LDL (kötü) kolesterol seviyelerine yardımcı olabileceğini gösterir (10, 11).

Kimchi gibi fermente gıdalar, probiyotikler olarak da bilinen yararlı bağırsak bakteri sayınızı artırarak bağırsak sağlığına da yarar sağlar (12).

Probiyotik ne işe yarar? Buna karşılık, bu probiyotikler, atopik dermatit, irritabl barsak sendromu (IBS), ishal ve obezite gibi çeşitli hastalıkların önlenmesine veya tedavi edilmesine yardımcı olabilir (13).

 

 

Sivilcelerinizi Azaltabilir

 

Kore diyetinin süt tüketiminizi sınırlayarak sivilce ile mücadeleye yardımcı olduğu söylenir. Bu iddiayı destekleyecek bazı kanıtlar olabilir.

Süt, her ikisi de akne oluşumunda rol oynayabilen, insülin ve insülin benzeri büyüme faktörü (IGF-1) salınımını uyarmaktadır (14, 15, 16).

Süt sivilce yapar mı? Bir inceleme, diyetleri süt bakımından en zengin olan kişilerin, en az miktarda süt tüketenlere göre akne yaşamaya oranlarının yaklaşık 2.6 kat daha yüksek olduğunu belirtti (17).

Benzer şekilde, başka bir derleme, herhangi bir süt türünü tüketen ergenlerin ve genç yetişkinlerin, süt içermeyen diyetleri yiyenlere göre sivilce yaşama ihtimalinin %25 daha fazla olabileceğini göstermektedir (18).

 

Besin Bakımından Zengin ve Muhtemelen Sürdürülebilir

 

Kore diyeti, yemek yeme ve egzersiz yapma şeklinde sürdürülebilir, uzun vadeli değişiklikler yapmaya büyük önem vermektedir.

Kore diyeti listesi genellikle besleyici, minimal olarak işlenmiş gıdaları teşvik eder ve kalori yoğun fakat besin açısından fakir abur cubur alımını sınırlar.

Ne kadar tüketileceği konusunda kesin yönergeleri yoktur ve yiyecek porsiyonlarınızı ölçmenizi önermez. Bunun yerine, sizin için doğru olan porsiyon boyutlarını keşfetmenizi teşvik eder.

Ayrıca, vejetaryen, vegan ve glutensiz seçenekler dahil, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli Kore yemek tarifleri sunar.

Bu faktörlerin tümü, bu diyetin yüksek besin içeriğine katkıda bulunur.

Özet: Kore diyeti, diyet listesi ve egzersizlerde sürdürülebilir değişiklikler yapmayı teşvik eder. Sağlığınıza fayda sağlayabilecek besleyici ve fermente gıdaları destekler. Ayrıca aknelere karşı bir miktar koruma sağlayabilecek şekilde süt ürünlerini de sınırlar.

Kilo  verme süreci zorlu bir süreçtir ve hemen sonuç görmek istemeniz normaldir. Ancak hızlı kilo verdiren şeyleri uygulamak uzun sürede etkili çözümler olmayacaktır. Hızlı verdiren diyetler besin ve mineral eksikliklerine neden olmaktadır ve bu da sağlık sorunlarını artırır. Sağlıklı ve dengeli şekilde beslenerek zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırladığı online diyet listesini satın alabilirsiniz (Zayıflamak Tek Tık Uzağında!).

 

Kore Diyeti Potansiyel Olumsuz Taraflar

 

Olumlu yanlarına rağmen, Kore diyeti bazı olumsuzluklarla birlikte geliyor.

 

Fiziksel Görünüme Gereksiz Vurgu

 

Bu diyet, en sevdiğiniz K-pop ünlüleri gibi görünmek için kilo vermeye güçlü bir vurgu yapıyor.

Sosyokültürel görünüm standartlarını kilo verme motivasyonu olarak kullanmak, gençler gibi belirli insan gruplarını, düzensiz yeme davranışları geliştirme riskini arttırabilir (19, 20).

 

Rehberlik Eksikliği

 

Bu diyet Kore diyet listeleri için dengeli yemeklerin nasıl oluşturulacağı konusunda çok az rehberlik sunar.

Bazıları, hangi yemeklerin kendilerine en uygun olduğunu seçme esnekliğini bir fayda olarak görse de diğerleri, besin açısından zengin Kore tariflerini, besin açısından fakir olanlardan ayırmakta zorlanabilir.

Bu, bazı kişilerin aşırı tuzlu tarifler seçmesine veya günlük besin ihtiyaçlarını karşılamada başarısız olmalarına neden olabilir.

Rehber eksikliği yaşamayacağınız sağlıklı kilo verdiren diyet listelerine ulaşmak artık çok kolay. Günün diğer öğünleriyle uyum içerisinde olan, kilo vermek için online diyetisyenler tarafından size özel hazırlanmış online diyet listesindeki lezzetli menülere ulaşmak bir tık uzağınızda (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!).

 

 

Bilim Temelli ve Çelişkili Kurallar

 

Kore diyeti, bazı insanların diyetlerine aperitifler eklerken daha fazla kilo verdiklerini gösteren araştırmalara rağmen, aperitiflerden kaçınmanızı önerir (21, 22).

Dahası, web sitesinde sunulan diyet listeleri ve reçete önerileri, kızarmış yiyecekler, buğday ve süt ürünleri gibi diyetin önlenmesini önerdiği yiyecekleri veya içerikleri içerir.

Özet: Kore diyetinin dış görünüme güçlü vurgusu, rehberlik eksikliğine ve bilime dayalı olmayan ve çelişkili kılavuzları olumsuz olarak değerlendirilebilir.

 

Kore Diyeti Listesinde Neler Olabilir? Tüketilebilecek Gıdalar

 

Kore diyet yemekleri, Kore diyeti, aşağıdaki yiyecekleri yemeye teşvik eder:

 

 • Sebzeler: Hiçbir sebze yasak değildir. Bunları çiğ, pişmiş veya fermente yiyebilirsiniz. Çorbalar daha fazla sebze yemek için başka bir harika yoldur.
 • Meyveler: Her türlü meyveye izin verilir. Tatlılar için harika bir doğal alternatif olarak kabul edilirler.
 • Protein Bakımından Zengin Hayvansal Ürünler: Bu kategori yumurta, et, balık ve deniz ürünlerini içerir. Öğünlerin çoğuna küçük porsiyonlar eklenmelidir.
 • Et İdameleri: Tofu, kurutulmuş shiitake ve kral istiridye mantarları Kore tariflerinde etin yerine kullanılır. Kore tariflerini vejetaryen veya vegan diyetleri için uygun hale getirebilirler.
 • Pirinç: Beyaz pilav ve pirinç eriştesi, bu diyette kullanılan Kore tariflerinin çoğuna dahil edilmiştir.
 • Diğer Buğday İçermeyen Tahıllar: Kore diyeti yemek tarifleri arasında, Maş fasulyesi, patates veya tapyoka nişastasından yapılan köfte, krep veya erişte, pilav yerine tüketebileceğiniz harika alternatifler bulunur.

 

Porsiyon büyüklüğünüzü aşırı aç veya düşük enerji hissetmeden kilo vermenize yardımcı olacak yiyecek miktarına göre belirlemeniz önerilir.

Özet: Kore diyeti, çoğunlukla, tamamen işlenmiş yiyeceklere ve daha az miktarda tahıl, et, balık, deniz ürünü veya et yerine geçen gıdalara dayanmaktadır.

Kilo vermem durdu, 10 kilo verme diyeti bile denedim fakat sonuç alamıyorum diyorsanız eğer zayıflama çaylarını içmeyi bırakıp profesyonel bir destek almak isteyebilirsiniz. Hayalinizdeki sağlıklı bedene kavuşmak için online diyetisyenlerin sizin için hazırladığı online diyet listesini satın alabilirsiniz (Hayalindeki Sağlıklı Bedene Kavuş!).

Kore Diyeti Listesinde Kaçınılması Gereken Gıdalar

Kore diyeti, aşağıdaki yiyecekleri alımınızı minimuma indirir.

 

 • Buğday İçeren Yiyecekler: Ekmek, makarna, kahvaltı gevrekleri, hamur işleri veya her türlü buğday bazlı ürünler
 • Süt Ürünleri: Süt, peynir, yoğurt, dondurma ve süt içeren fırın ürünleri
 • Yağlı Yiyecekler: Yağlı etler, kızarmış yiyecekler, soslar, yağlı baharatlar veya yağda pişirilmiş yiyecekler
 • İşlenmiş veya Şekerli Yiyecekler: Şeker, alkolsüz içecekler, unlu mamuller veya ilave şeker içeren diğer yiyecekler

 

Bu diyet, bu yiyecekleri tamamen kesmenizi gerektirmez. Ancak alımınızı büyük ölçüde azaltmanızı önerir. Ancak, öğünler arasında atıştırma yapmak kesinlikle yasaktır.

Özet: Kore diyeti, buğday ve süt içeren yiyeceklerin alımını engellemektedir. Aynı zamanda işlenmiş, aşırı yağlı veya şekerli yiyeceklere karşı uyarır ve öğünler arasında atıştırma yapılmasını engeller.

 

Kore Diyeti Listesi - Kore Diyeti Liste - Kore Diyet Listeleri

 

İşte Kore diyeti yapanlar için uygun 3 günlük Kore diyeti listesi:

 

1. Gün

 

 

Kahvaltı: Sebzeli omlet

Öğle Yemeği: Tofu ile kimchi-sebze çorbası

Akşam Yemeği: Kızarmış pilav ve sebzeler

 

Kimçi nasıl yapılır? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz (Kimçi Nedir? Faydaları ve Kimçi Tarifi).

 

2. Gün

 

 

Kahvaltı: Sebze, shiitake veya deniz ürünleri ile doldurulmuş Kore pankekleri

Öğle Yemeği: Bibimbap, yumurta, sebze ve et veya tofu ile yapılan bir Kore pirinç yemeği

Akşam Yemeği: Japchae, Kore usulü cam erişte tavada kızartma

 

3. Gün

 

 

Kahvaltı: Mandoo, pirinç ve tapyoka unu ile yapılan Kore et veya sebze köfte

Öğle Yemeği: Baharatlı Kore lahana salatası

Akşam yemeği: Kimbap, Kore suşi ruloları olarak da bilinir. Seçtiğiniz sebze, avokado, karides veya tofu ile doldurulur

Bununla birlikte, kızartılmış gıdalar, buğday veya mandıra gibi bu diyette uzak durulması gerekilen gıdalar veya bileşenler içerebileceklerini unutmayın.

Özet: Kore diyeti, genelde sebzelerce zengin ve ilave şeker veya yağ oranı düşük olan çeşitli minimal işlenmiş Kore tarifleri içerir.

 

Kore pirinç keki nasıl pişirilir? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz (Kore Pirinç Keki Kaç Kalori).

 

Uzun Lafın Kısası

 

Kore diyet listeleri en az miktarda işlenmiş gıdalara odaklanmaktadır.

Kilo kaybına yardımcı olabilir, cildinizi ve genel sağlığınızı iyileştirebilir.

Sürdürülebilir ve besleyici olarak dengeli olmasına rağmen, bu diyetin fiziksel görünüm üzerindeki güçlü ve gereksiz vurgusu düzensiz yeme riskinizi artırabilir.

Ayrıca, çelişkili ve bazen de yetersiz kılavuz ilkeler bazı insanların besin ihtiyaçlarını karşılamalarını zorlaştırabilir.

Kore diyeti yorumları için "Kore diyeti kadınlar kulübü" şeklinde internet üzerinden arayarak ulaşabilirsiniz. 

Kilo vermek için 10 kilo verdiren diyet listesine uymayı bile denedim. Ama hiçbir şekilde istediğim sonuca ulaşamıyorum diyorsanız, aşırı kısıtlı diyetlerin olmadığı, online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu diyet listelerini satın almak için tıklayabilirsiniz (Hadi Zayıfla!).

 
Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın