Havuç Kaç Kalori

Havuç Kaç Kalori

41 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim
Glisemik Indeks (GI):
35 Düşük

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Havuç" Lif, Vitamin A, Vitamin C, Vitamin K, Thiamin (B1), Riboflavin (B2), Niacin (B3), Vitamin B6, Folat, Mangan, Potasyum, Fosfor, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

70 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

3.76
3.76
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Havuç Glisemik Indeksi

Glisemik Indeks (GI):
35 Düşük
Glisemik Yük (GL):
3 Düşük

  • Glisemik indeks, gıdalara 0 ile 100 arasında verilen bir değerdir. Glisemik indeksin yüksek olması bu gıdanın kan şekerini hızlı yükselteceğini gösterir.
  • Çok tatlı ve şekerli yiyecekler yüksek Glisemik İndekslere sahip olsa da, patates veya beyaz ekmek gibi nişastalı yiyecekler baldan veya sofra şekerinden bile daha yüksek puan alır.
  • Vücudunuzun glisemik cevabı hem tüketilen karbohidratın türüne hem de miktarına bağlıdır. Bu durumu da Glisemik Yük iyi bir şekilde açıklar. Glisemik yükü hesaplamak için gıdada bulunan karbonhidrat miktarının glisemik indeks ile çarpıp 100'e bölün.

Glisemik Indeks (GI)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
56
69
100
Glisemik Yük (GL)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
10
19
100

Kalori Dağılımı

%87 %5 %8
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

41 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Havuç kaç kaloridir? 100 gram Havuç içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Havuç tatlılardan yemeklere kadar çok yönlü kullanılan bilen bir sebzedir. İsmi pantolonlara dahi verilmiştir havuç pantolon gibi…


Havuçlu brownie, havuç  tarator, havuç tatlısı, havuçlu keklerin yanı sıra havuçlu köfte, havuç çorbası, havuç salatası, havuçlu pilav, havuçlu patatesli sulu köfte gibi birçok yemek alternatifiniz vardır. Biz havuçların her haliyle güzel ve sağlık dolu olduğuna eminiz. 


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).


  • 1 su bardağı küp küp Havuç 52.48 kcal 128.00 Gram
  • 1 adet orta boy Havuç 25.01 kcal 61.00 Gram
  • *Alerjen: Havuç içerir.

Benzer Gıdalar

Diyetisyen Misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle