Bu makalede, az kalorili doyurucu yiyecekler, tok tutan zayiflatan yiyecekler, az kalorili atıştırmalıklar, uzun süreli tok tutan yiyecekler, az kalorili tok tutan yemekler, tok tutan kilo aldırmayan gıdalar nelerdir? Sorularının cevapları için makalemizi okumaya devam edin.


Düşük Kalorili Doyurucu Yiyecekler, Az Kalorili Tok Tutan Yiyecekler 


Lif midede sindirilmeden bağırsaklarınıza geçer, burada çeşitli bağırsak bakterilerini besler ve birçok sağlık yararını beraberinde getirir. Bağırsak sağlığı çok önemlidir, bu nedenle yüksek lif içeren yiyeceklere her gün yemeklerinizde daha fazla yer verin.


Bazı lif tipleri ayrıca kilo kaybını, düşük kan şekeri seviyelerini ve kabızlığı engellemek gibi önemli görevleri üstlenir.

Tavsiye edilen günlük lif alım miktarı kadınlar için 25 gram ve erkekler için 38 gramdır .

Bununla birlikte, çoğu insan sadece bunun yarısını ya da günde 15–17 gram lif tüketmektedir.

Neyse ki, lif alımınızı arttırmak çok kolaydır. Özellikle sebze ve meyvelerin bazıları çok miktarda lif içerirler bunları aşağıdaki listede kolayca bulabilir ve diyetinize ekleyebilirsiniz.


 Az kalorili doyurucu yiyecekler diyet sırasında en çok tüketmeniz gereken yiyeceklerdir. Kalorisi düşük doyurucu yiyecekler tüketmeniz halinde hem günlük almanız gereken kalori miktarını aşmamış olursunuz hem de sürekli açlık hissiyle bir gün geçirmezsiniz. Tok tutan yiyecekler, tok tutan besinler diyetlerin kurtarıcısıdır.


Listeleri karıştırırken yorulmayın diye en sevilen ve en çok tüketilen diyet yemekleri diyebileceğimiz az kalorili yemeklerden biri vicdan çorbası diğer ise diyete döndüm çorbasıdır. Bu çorbaların tarifleri için blog yazılarımızı okuyabilirsiniz (vicdan çorbası) (diyete döndüm çorbası).


Lif miktarı ile doyma hissi arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Yüksek lif içeren yiyecekleri yüksek doyurucu yiyecek olarak tanımlayabilirsiniz. Açlık - Vücudunuzun en güçlü ve en yararlı uyaranlarından biri - ihtiyaçlarınız için yeterli kalori tüketmenize yardımcı olur. Ancak, kilo vermeye çalışırken de size karşı çalışır. Sadece daha az yiyerek kilo verebilirsiniz. Daha az yemek veya daha uzun süre açlık hissi yaşamamak için lif oranı yüksek doyurucu özeliği olan gıdaları tercih edin. Kilo vermenize katkıda bulunması için düşük kalorili doyurucu yiyecekleri aşağıda sizin için listeledik. Sayfalar arasında gezinerek beğendiğiniz yiyecekleri seçerek diyetinize ekleyebilirsiniz. Daha fazla detay için yiyeceğin adına tıklayarak içerdiği tüm besin maddelerini ve minerallerin listelendiği sayfaya gidebilirsiniz.


Kilo vermek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için kendinize sağlıklı beslenme programı oluşturmak istiyorsanız sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için size özel hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

Sade Türk Kahvesi Kaç Kalori

Sade Türk Kahvesi Kaç Kalori? Sade türk kahvesi kalori, 1 sade kahve kaç kalori? Şekersiz türk kahvesi kalori, şekersiz sade kahve kaç kalori? 100 gram Sade Türk Kahvesi içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?

8.97 kcal
(100 Gram)
Devamı →

Salatalık Turşusu Kaç Kalori

Salatalık Turşusu kaç kaloridir, salatalık turşusu kalori, salatalık turşusu kalorisi, Salatalık turşu kalori, Salatalık turşu kalorisi nedir? Salatalık turşusu besin değeri, 1 adet salatalık turşusu kaç kalori? Ev yapımı turşu kaç kalori?

11.00 kcal
(100 Gram)
Devamı →

Pektin Sıvı Kaç Kalori

Pektin Sıvı kaç kaloridir, 100 gram Pektin Sıvı içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

11.00 kcal
(100 Gram)
Devamı →

Kıvırcık Salata Kaç Kalori

Kıvırcık Salata kaç kaloridir? Kıvırcık salatası yağsız kalori, kıvırcık salatası kalori, kıvırcık marul salatası kaç kalori? Bir büyük kase salata kaç kalori? 100 gram Kıvırcık Salata içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.?

13.00 kcal
(100 Gram)
Devamı →

Göbek Marul Kaç Kalori

Göbek Marul kaç kaloridir, göbek marul kalori, göbek marul kalorisi, göbek marul kalori değeri, göbek marul kalorisi nedir? 1 adet göbdek marul kaç kalori? Göbek marul kaç kalori? 100 gram Göbek Marul içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

14.00 kcal
(100 Gram)
Devamı →

Yulaf Lifi Kaç Kalori

Yulaf Lifi kaç kaloridir, 100 gram Yulaf Lifi içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

14.00 kcal
(100 Gram)
Devamı →

Çift Boğum Sukabağı Pişmiş Kaç Kalori

Çift Boğum Sukabağı Pişmiş kaç kaloridir, 100 gram Çift Boğum Sukabağı Pişmiş içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

15.00 kcal
(100 Gram)
Devamı →

Kaynana Dili Meyvesi Pişmiş Kaç Kalori

Kaynana Dili Meyvesi Pişmiş kaç kaloridir, 100 gram Kaynana Dili Meyvesi Pişmiş içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

15.00 kcal
(100 Gram)
Devamı →

Konserve Taze Fasulye Kaç Kalori

Konserve Taze Fasulye kaç kaloridir, 100 gram Konserve Taze Fasulye içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

15.00 kcal
(100 Gram)
Devamı →

Kimchi Kaç Kalori

Kimchi kaç kaloridir, 100 gram Kimchi içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

15.00 kcal
(100 Gram)
Devamı →

Günlük Besin İhtiyacı

Bu değerler yaşa, cinsiyete ve fiziksel aktiviteye göre değişir.
Orta ve Düşük Aktiviteli
Kalori
2000 kcal
Su
2000 Gram
Karbonhidrat
310 Gram
Lif
25 Gram
Şeker
25 Gram
Protein
50 Gram
Yağ
65 Gram
Doymus Yağ A.
20 Gram
Kolestrol
300 Miligram
Sodyum
2400 Miligram
Potasyum
3500 Miligram
Kalsiyum
1000 Miligram
Vitamin A
5000 International Unit
Vitamin C
50 Miligram
Vitamin D
600 International Unit
Vitamin E
30 Miligram
Vitamin K
80 Mikrogram
Vitamin B6
2.0 Miligram
Vitamin B12
2.4 Mikrogram
Thiamin (B1)
1.5 Mikrogram
Riboflavin (B2)
1.7 Mikrogram
Niacin (B3)
20 Mikrogram
Demir
18 Miligram
Pantotenik Asit
10 Miligram
Fosfor
800 Miligram
Magnezyum
400 Miligram
Çinko
15 Miligram
Bakır
2.0 Miligram
Selenyum
70 Mikrogram
Mangan
2 Miligram

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle