Karnabahar Kızartması ve Diğer Lezzetli Karnabahar Tarifleri

Karnabahar Kızartması ve Diğer Lezzetli Karnabahar Tarifleri
Karnabahar tariflerinin yaratıcılığını inkar edemeyiz.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Pirinç. Tortilla. Pizza. Galeta. Makarna ve peynir için bir sos. Bu çok yönlü sebzenin yapamayacağı bir şey var mı?

 

Karnabahar tariflerinin yaratıcılığını inkar edemeyiz.

 

Karnabahar sadece yaratıcı düşük karbonhidratlı meslektaşlarına dönüştürülmekle kalmaz, aynı zamanda lezzetli bir yemek olarak da yalnız kalabilir. 

 

Karnabahar, kalbi korumaktan beyin sağlığını arttırmaya kadar yüksek dozda sağlık yararları ile birlikte gelir.

 

Sizin için ne kadar iyi olduğunu öğrendikten sonra, bu besin yoğun sebzeyi yemek rotasyonunuza sokmak için sekiz farklı ve lezzetli yolu keşfedin.

 

Karnabaharın Sağlık Yararları Nelerdir?

 

Yoğun Besin Değeri

 

Birisi Süper Yiyecek mi Dedi?

 

Turpgiller içinde yüksek puanlar genel sağlık, uzun ömür ve kardiyovasküler destek sağlayan karnabahar bir istisna değildir. Brokoli kuzeni ise bol miktarda vitamin ve mineral içerir, dahil olmak üzere:

 

  • C, K ve B-6 vitaminleri
  • folat
  • potasyum
  • manganez
  • kolin

 

Karnabahar, kalorisi düşük ve lif bakımından zengindir, bu da hem sağlıklı bir sindirim sistemini hem de kilo kaybını teşvik eder.

 

Enflamasyonla Savaşır

 

Yüksek seviyede anti-enflamatuar bileşikler (özellikle sülforafan), karnabahar oksidatif stresle mücadelede mükemmeldir.

 

Karnabahar özellikle yüksektir C vitamini önemlidir ılımlı miktarlarda inflamasyonu azalttığı görülmüştür, Bu sebze porsiyonundan bir bardak günlük önerilen değerin dörtte üçünü sağlar.

 

C Vitamini Kansere Karşıdır

 

Araştırma, turpgillerden tüketilen sebzelerin kanser riskini azalttığını göstermektedir. Bu karnabaharın kanserle savaşan bileşiklerinden kaynaklanmaktadır -sülforafan gibi glukosinolatlar ve izotiyosiyanatlar- ve yüksek doz antioksidanları.

 

DENENECEK DİĞER SEBZELER
Karnabaharın tadında gerçekten tabağınıza ekleyebileceğiniz diğer turpgillerden kuzenler:
  • lahana
  • Brokoli
  • Brüksel lahanası
  • süs lahanası

 

Beyni Korur

 

Araştırmalar, yüksek düzeydeki inflamasyonun Alzheimer ve Parkinson hastalığı gibi beyin bozukluklarıyla doğrudan bağlantılı olduğunu göstermektedir. Ancak kolini hatırlayın Bu anti-enflamatuar bileşik, genel beyin sağlığı, bellek ve biliş ile de bağlantılıdır.

 

Karnabahar bunun için en zengin sebze kaynağıdır. Kolin, nöral ve bilişsel gelişimi destekleyen vitamin benzeri bir temel besindir ve araştırma diyor ki biz yeterince alamıyoruz.

 

Bir Mini-Siz Bekliyorsanız Harika

 

Besin değeri yoğun karnabahar birden fazla şekilde sağlıklı bir hamileliği teşvik ettiği gösterilmiştir. Aslında, doğum öncesi takviyelerde bulabileceğiniz birçok vitamin ve mineral içerir: C vitamini, folat ve kalsiyum.

 

Sadece beş bileşen ve koyu kırmızı bir harissa kabuğuyla işleri basit tutan bu tamamen kavrulmuş versiyonu deneyin.

 

Karnabaharı Denemek İçin 8 Lezzetli Yeni Yol

 

1. Bütün Kızartma

 

Bütün kavrulmuş karnabahar hayalleridir. Yapılması kolay, sunulduğunda etkileyici görünüyor ve tüm yemeğin yıldızı olabilir.

 

Sadece beş bileşen ve koyu kırmızı harissa kabuğuyla ısıyı tekmelemek için işleri basit tutan bu tamamen kavrulmuş versiyonu deneyin.

 

Tarifi al!


 

 

2. Farklı Türde Bir Biftek Oluşturun

 

Bitki bazlı bir biftek.

 

Karnabahar biftek - bu tatmin edici ızgara versiyonu gibi - bir kez mükemmel karamelize edildiğinde, en sevdiğiniz pesto veya sosla eşleştirilmiş fantastik tadı. Bu tarifi basitliği ve cevizlerin sağladığı çift doz antioksidanlar için seviyoruz.

 

Tarifi al!

 

3. Peynirli “Ekmek” Çubuklarına Kendinizi Kaptırın

 

Hepimiz biliyoruz ki, tonlarca düşük karbonhidratlı karnabahar alternatifleri var - ekmeğinden pizzaya ve simitlere. Ama eğlenceli, paylaşılabilir ve çok çocuk dostu bir şey için, bu sevimsiz (ve şaşırtıcı derecede kolay) karnabahar ekmeği çırpın. 

 

Tarifi al!


 

4. Salatalar

 

Kıştan yaza, en sevdiğimiz turpgillerimizin yardımıyla ilham verici salatalar oluşturabilirsiniz.

 

Karnabahar salatası veya herkesin “detoks” kelimesi ile olan olumsuz ilişkilerini yeniden düşünmesini sağlayacak bu bahar detoks karnabahar salatası deneyin.

 

5. Güne Doğru Başlayın

 

Acele mi ediyorsun? Telaşa gerek yok. Bu karnabaharlar lezzetli bir sabah kahvaltılığı görevi yapar ve önceden yapılabilir, gerekirse yeniden ısıtılabilir. Dengeli bir kahvaltı için çırpılmış yumurta ve meyvelerle mükemmel bir şekilde eşleşirler.

 

Tarifi al!

 

6. Baklagilsiz Humus Deneyin

 

Bir keto, paleo diyetini takip ederseniz humus sınırlar dışındadır. Ancak, karnabahar ile yapılan bir humus? Kremsi, lezzetli ve tamamen izin verilir.

 

Meyveli zeytinyağı, tahin, limon suyu ve çok sayıda sarımsak ile bağlanmış bu yüksek puanlı tarifi deneyin.

 

Tarifi al!

 

7. Tahılı Yeniden Düşünün

 

Geçen yıl bir bakkalda bulunduysanız veya herhangi bir blog okuduysanız - karnabahar “pirinç” in ne kadar popüler olduğunu bilirsiniz. Pirinç tavaları, kızarmış pilav ve hatta risotto var. Ancak karnabaharı diğer tahıllarla da değiştirebilirsiniz.

 

Yaratıcı olun ve kurutulmuş meyve ve badem ile biraz karnabahar kuskus deneyin.

 

8. Tatlı İçin Yer Bırakın

 

Menüden tatlı bir şeyler bırakacağımızı düşündünüz mü? Karnabahar o kadar çok yönlüdür ki tatlıya bile yapılabilir.

 

Garip gelebilir, ancak karnabahar her yemeğin her zaman parlayan bir yardımcısıydı, çünkü diğer tatlar için mükemmel bir araç.

 

Bize inanmıyorsanız, elinizi bu vegan çilekli cheesecake, beyaz çikolata meyve sosu veya bu çikolatalı pudingle deneyin.

 

Artık karnabaharın sağladığı güçlü sağlık yararlarını ve hazırlamanın sekiz benzersiz yolunu bildiğinize göre, ilk önce hangi tarifi denemek için en heyecanlısınız?

 

Sağlıklı beslenmek, zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).

 

Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

Diyetisyen Misin?

Kategoriler