Karantina Döneminde Evde Nasıl Spor Yapılmalıdır

Karantina Döneminde Evde Nasıl Spor Yapılmalıdır

Karantina ne yapılır, karantinada yapılacak şeyler nelerdir diye merak ediyorsanız evde spor uygulamalarından başlayabilirsiniz.

Sadece fiziksel aktivitenizin artması kilo vermek için yeterli değildir. Kilo verdiren spor hareketlerinin yanında sağlıklı beslenme düzeninizi de oluşturmanız gerekmektedir. Şimdi zayıflamak için size özel hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

Uzmanlar, evde tam vücut antrenmanı yapmanın birkaç yolu olduğunu söylüyor.

Uzmanlar, spor salonlarının egzersiz yapmak için harika bir yer olduğunu, aynı zamanda yeni koronavirüs gibi bir şeyin yayılabileceği bir yer olduğunu söylüyor. Bazı spor salonları, ekipmanı daha sık iyice temizlemek için uygulamalar başlattı.

Fitness uzmanları, evde egzersiz yaparken tam vücut antrenmanı yapmanın birkaç yolu olduğunu söylüyor.

Spor Yaparak Zayıflamak ve Kilo Vermek Mümkün Mü? Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın.

Tüm veriler ve istatistikler, yayın sırasında kamuya açık verilere dayanmaktadır. Bazı bilgiler güncel olmayabilir.

Egzersiz yapmak genellikle günün sonunda stresi azaltmak için harika bir yoldur ve bağışıklık sisteminizi iyi durumda tutmanın bir yoludur.

Ancak yeni koronavirüs hastalığı olan COVID-19'a yakalanma korkusu birçok insanı endişelendiriyor ve hastalığa yakalanabilecekleri veya virüsü başka insanlara yayabilecekleri yerlerden kaçınıyor.

Bu noktada spor salonu, insanların diğer insanların mikroplarını kolayca alabilecekleri bir yerdir.

Bu özellikle endişe verici çünkü yeni koronavirüs, virüsü olan bir kişinin dokunduğu yüzeylere dokunarak veya hatta bir kişi hapşırdığında veya öksürdüğünde havadaki damlacıklar yoluyla yayılabilen solunum hastalığına neden oluyor.

Dr. Nancy Messonnier, (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin Ulusal Bağışıklama ve Solunum Hastalıkları Merkezi direktörü) insanları uyardı. 

Messonnier, "Hasta olan insanlarla yakın temastan kaçınmak, ellerinizi sık sık temizlemek ve mümkün olduğu ölçüde halka açık yerlerde yüksek temas yüzeylerine dokunmaktan kaçının gibi günlük önlemleri alın. Özellikle yetersiz havalandırılan yerlerde kalabalıklardan kaçının." dedi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bazı koronavirüslerin yüzeylerde “birkaç saat veya birkaç güne kadar” kalabileceğini söylüyor, bu da ellerinizi sık sık sabun ve suyla yıkamanızı veya el dezenfektanı kullanmanızı önermelerinin bir nedeni.

Fitness Merkezleri Ne Yapıyor

Spor salonları genellikle serbest ağırlıklardan koşu bandındaki kontrollere kadar birçok yüzeye çok fazla dokunulan kalabalık yerlerdir.

Bir havluyla teri silmek, koronavirüsün yayılmasını durdurmak için yeterli değildir.

Egzersiz Öncesi Takviyelerin 5 Yan Etkisini Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın.

Bazı Twitter kullanıcıları, yeni koronavirüsün spor salonu alışkanlıklarını değiştirmediğini bildirirken, birçok fitness merkezi, üyelerine ek önleyici adımlar atmak için onlara ulaştı.

Kaliforniya'daki San Mateo Koleji'ndeki San Mateo Atletizm Kulübü buna bir örnektir.

Bu haftanın başlarında, fitness merkezi üyelerine San Mateo County'deki sağlık departmanı tarafından belirlenen kurallara uyduğunu söyledi.

E-postada, "Çalışanları iyi hijyen alışkanlıkları konusunda eğitmeye devam ettik: eldiven kullanımı ve uygun bertaraf, uygun temizlik prosedürleri ve her iş istasyonunda Clorox mendil kullanımı" yazıyordu. "Bunlar, 10 yıldır uyguladığımız alışkanlıklar."

Perşembe günü, San Mateo spor salonu geçici olarak kapandığını duyurdu.

Ülke çapında zincirler, üyelerine alanlarının temiz ve güvenli olduğu konusunda güvence veriyor.

Planet Fitness, "kapsamlı temizlik politikalarına ve prosedürlerine" sahip olduğunu söylüyor.

Planet Fitness sözcüsü McCall Gosselin verdiği demeçte, "Ekip üyeleri kulüp ve spor salonunun tüm ekipmanlarının, yüzeylerinin ve alanlarının düzenli ve kapsamlı bir şekilde temizlenmesini dezenfektan temizlik malzemeleri kullanarak gerçekleştiriyor" dedi. "Ek olarak, tesisin gece boyunca temizliğini düzenli olarak tamamlıyorlar."

Best Sports Lounge'ın deneyimli bir atlet, koçu ve spor blog yazarı olan Simon Hansen, COVID-19 salgınından bu yana spor salonunu daha az ziyaret ettiğini, ancak güçlü bağışıklık sistemine sahip kişilerin etkilenme olasılığının daha düşük olduğunu biliyor.

Hansen bir röportajında, "Özellikle bağışıklık sistemi baskılanmış kişilere farkında olmadan zarar verebileceğimiz için alınması gereken bir önlem olduğunu düşünüyorum" dedi. "Ancak bu, egzersizi günlük rutinimden çıkardığım anlamına gelmiyor." Bunun yerine evde çalışıyor.

Evde Egzersiz Yapmak

Evde kalıyorsanız, muhtemelen egzersiz rutininize devam etmek istersiniz.


Pilates Zayıflatır Mı? Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın.

Sağlığa faydalarının yanı sıra, uzun süre kapalı kalmaktan çıldırmaktan kaçınmak için aktif kalmak da iyidir.

Beverly Hills'de dahiliye ve uygulama alanında sertifikalı olan Dr. David Nazarian , yeni koronavirüs hızla yayıldığından, kendinizi korumak için standart önlemler almanın önemli olduğunu söyledi.

Verdiği röportajda, "Egzersiz genel olarak sağlıklı bir refah için önemlidir, ancak kendinizi hava kaynaklı hastalıklardan, özellikle de etkili tedavinin hala çalışıldığı koronavirüs gibi hastalıklardan korumak hayati önem taşımaktadır" dedi.

"Hava yoluyla bulaşan hastalıkların bulaşma riski yüksek olan yerlerden kaçınmak gerekliyse, evde egzersiz yapmak gibi alternatif seçenekler olabilir" diye ekledi.

AE Wellness'ın yaratıcısı ve The Body Nerd Show'un sunucusu Alexandra Ellis, hastalanmaktan korktuğunuz için spor salonundan kaçıyorsanız, evde ekipman gerektirmeden yapabileceğiniz çok şey olduğunu söyledi.

Güç artıracak ve kalp atış hızınızı artıracak kolay bir antrenman için şınav, squad, bacak kaldırma veya bisiklet ve burpe gibi temel konulara odaklanın. Ellis, verdiği demeçte, bir antrenman oluşturmanın en sevdiğim yolu, “45 saniyelik çalışma için 4 tur 5 egzersiz yapmak ve ardından 15 saniye dinlenmektir ”dedi.

“Vücudunuzun farklı bölgelerini hedefleyen egzersizler seçin ve 20 dakikadan daha kısa sürede tüm vücut egzersizi yapmalısınız” dedi.

Evde egzersiz yaparken daha fazla rehberlik arayan kişiler için, ister YouTube'da ister diğer portallarda çevrimiçi olarak sunulan çok sayıda eğitim vardır.

Hatta bazı insanlar COVID-19'a ve ardından gelen mesafe ve karantina önlemlerine yanıt veriyor.


Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın