Burç Diyeti Nedir? Burçlara Göre Yemekler

Burç Diyeti Nedir? Burçlara Göre Yemekler

Burç diyeti, burcunuzun kişilik özelliklerine göre yemek hakkında düşüncelerini tahmin etmenin eğlenceli bir yolu.

Hey, burcun ne? Hayır, bu sevimsiz bir tavlama cümlesi değil, araştırma. Burçlara önem veren biriyseniz, burcunuz kan grubunuz kadar önceliklidir. Burcunuzu kontrol etmek bir sabah ritüeli gibidir: dişlerinizi fırçalayın, kahvenizi için, yıldızların ve gezegenlerin sizin için sakladığı kaçınılmaz şeyleri okuyun. Muhtemelen burcuyla birlikte yaşayan onunla yatıp kalkan birini tanıyorsunuz ya da biliyorsunuz - ama burç diyetinin ne olduğunu biliyor musunuz ? Astrolojik burcuna göre yemek yemek tıpkı burcunuz gibi, burcunuza göre uygulamanız gereken diyet oldukça spesifiktir.

Şimdi, açık olmak gerekirse, en azından araştırma devam ettiği sürece (sonuca varmadan), burç diyeti bilim tarafından desteklenmiyor ve kesinlikle herhangi bir şekilde uymanız gereken, bir baskı hissetmeniz gereken bir diyet değil. Burç diyeti, burcunuzun kişilik özelliklerine göre yemek hakkında düşüncelerini tahmin etmenin eğlenceli bir yolu. Başka bir deyişle, aşağıdaki önerilere şüpheyle yaklaşabilirsiniz, ancak burcunuzun ideal öğünlerini oluşturmak için yıldızların nasıl hizalandığını merak ediyorsanız, burçlara göre yemek listelerini okumaya devam edin.

Koç Diyeti, Her Şey Rahatlık İçindir

via GIPHY

Burç diyetine göre Koç burcu insanları her zaman hareket halindedir, bu nedenle doğum tarihiniz 21 Mart ile 19 Nisan arasında ise, rahatlık üzerine kurulu bir diyet sizin için anahtar olacaktır.

Markete giderken, kolay alınabilen atıştırmalıkları, kahvaltılıkları, mikrodalgada hazırlayabileceğiniz mezeleri, ve toplu olarak yemek hazırlayabileceğiniz şeyleri düşünün. Böylece zamanınız kısıtlı olduğunda lezzetli ve besleyici bir şeyler hazırlamak sorun olmayacaktır. Kahverengi pirinç, mercimek, domates, karnabahar, turp, hatta kuru kayısı gibi ürünler, en sevdiğiniz besin kaynaklarından bazıları olacaktır.

Boğalar Vaktinizi Alır

via GIPHY

Astrolojik boğayla özdeşleşen herhangi birinin, bir öğünde acele edebileceğini varsayabilirsiniz, ancak boğalar "tüm burçların en şehvetli olanıdır" ve bu beslenme alışkanlıklarına yansır. Boğaların üçüncü porsiyona kadar gitmeleri muhtemeldir. Ancak emin olun, tabağındaki her şeyin tadına vararak yavaşça yiyecektir. Başka bir deyişle Boğa burcu biriyle bir yemek masasında mahsur kalırsanız şaşırmayın :)

Belki de Boğa burcu yemek konusunda zamanınızı alıyor çünkü en sevdikleri şey yemekler. Bu Boğa burcu ile aynı çatı altına düşerseniz, buzdolabınızda peynir, avokado, mayonez ve Hindistan cevizi sütü bulundurduğunuzdan emin olun.

Bir Akşam Yemeği Partisinde Kesinlikle Bir İkizler Bulacaksınız

via GIPHY

İkizler, onlar kendilerini dengede tutmak için iki şeye ihtiyaç duyar: sosyal etkinlikler ve "ben" zamanı. Bu burç iyi bir akşam yemeği partisini sever, çünkü sohbeti severler, ancak gevşeme zamanı geldiğinde, alabildiğine rahatlık ararlar.

Peki bu gereksinimler diyetlerine nasıl yansıyor? İkizler burcuysanız, büyük olasılıkla sevdiklerinizle veya arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda elle yenen yiyecekleri tercih edersiniz, çünkü amaç arkadaşlarınıza yetişmek olduğunda kimin gerçekten yemek için vakti var? Ev sahipliği yapmayı planlarken lezzetli atıştırmalık yiyecekleri stoklamalısınız. Bu nedenle meyve, salatalık ve bezelye gibi şeyler elinizin altında olmalıdır. Bir planınızın olmadığı gecelere gelince, çorba gibi rahat yiyeceklere veya bir kadeh şarap gibi içeceklere bağlı kalabilirsiniz.

Yengeçler, Hassas Midelerine Dikkat Etmelidir

via GIPHY

Yengeçler hassas doğaları ile tanınırlar. Bu yüzden midelerinin bir istisna olmadığını anlamak için çok fazla şok olmalarına gerek yoktur. 21 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğduysanız, amacınız mide dostu yiyecekler stoklamaktır. Aynı zamanda işler zorlaştığında ve duygusal yeme devreye girdiğinde bunlar süper rahatlatıcıdır.

Burçlara göre yemek listesine göre Yengeçlerin sağlıklı yağlar, yağsız proteinler ve doğal şekerlerin dengesine ihtiyacı vardır. Konserve fasulye ve ıstakoz gibi yiyeceklerin yanı sıra, domates, pancar, Hindistan cevizi ve biraz pirinç ve yulaf tüketin.

Aslanlar Yemekleri Konusunda Süper Tutkulu

via GIPHY

Aslan diyeti dayanıklılığı, öz saygıyı sürdürmek ve vücudunuzu en iyi şekilde hissettirmek üzerine kuruludur. Temel olarak, yemeklerinizi kraliyet hanedanı olduğunuzu (düşündüğünüz) yansıtacak şekilde planlayacaksınız. Burçlara göre yemek listesine göre mısır, domates dilimleri ve hatta biraz karpuz ile hafif bir salata yapın ve sizi tok tutacak sağlıklı yağlar için kabak çekirdeği atıştırın.

Başaklar Bir Rejime Bağlı Kalmakla İlgilidir

via GIPHY

Başakların her zaman kontrol altında olması gerekir, bu nedenle yemek söz konusu olduğunda, fiziksel ve zihinsel olarak keskin kalabilmeleri için süper besleyici yiyeceklerin yanı sıra genellikle sık atıştırmayı içeren katı bir yeme programına uyma eğilimindedirler.

Astrolojik esintili burca göre yemek listesine bakıldığında, Başak diyeti, domates, yeşil yapraklı sebzeler (temelde salataya atabileceğiniz her şey) ve şekerli katkı maddelerinin az olduğu granola gibi kaliteli ürünler gerektirir. Yine de, kendinizi şımartmanın zamanı geldiğinde, astrolojiye göre bu burç çikolata ve tatlı meyvelerle kendilerini şımartmayı seviyor.

Teraziler Her Şeyi En Az Bir Kez Deneyecek

via GIPHY

Terazi burcuysanız, büyük olasılıkla, yemek sizin için sadece enerji değildir: Yemek bir sanattır. Muhtemelen yemek kaçırma konusunda çok suçlusunuz. Bu nedenle arkadaşlarınızla veya başka biri ile yemek yemeye çıktığınızda, tabaklarından bir ısırık çalmanız alışılmadık bir durum değildir. Bu, diyetinizi diğerlerinden biraz daha esnek hale getirir, çünkü en az bir kez her şeyi denemeye hazır ve istekli olduğunuz basit bir gerçektir.

Teraziler ölçülü yemek yemeyle mücadele etme eğilimindedir. Bu size tanıdık geliyorsa, karbonhidrat, sağlıklı yağlar, protein vb. anlamına gelen diyetinizdeki her şeyden yeterince aldığınızdan emin olmak için porsiyonlarınıza göz atmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Elma, ceviz gibi atıştırmalıklar, rezene gibi garnitürler ve deniztarağı gibi proteinler başlamak için harika besinlerdir.

 

 

  • Burç diyeti nedir?
  • Burçlara göre yemekler nasıl planlanır?
  • Hangi burç hangi yiyeceği tercih eder?
  • Burçlara özel beslenme önerileri nelerdir?
  • Astroloji ve diyet ilişkisi nedir?
  •  

 

Akrepseniz, Her Yemek Bir Deneyimdir

via GIPHY

Bir Akrep burcunu konuşacak olursak yemek yemenin sadece zorunluluktan dolayı yaptığı bir şey olmadığını söyleyebiliriz; her yemek bir olaydır ve bu konuda duygusal bir öğündür. Akrepler aynı zamanda çok duygusal yiyiciler olma eğilimindedir, yani istediklerini, istedikleri zaman ve istedikleri kadar yemeyi severler.

Akrepler, lezzet açısından süper zengin olan yiyecekleri severler. Akrep burcuna göre yiyecek listesinde çikolata, bal kabağı, pancar, mantar ve istiridye gibi lezzetler bulunur.

Bir Yay, Yiyeceklerinin Olabildiğince Taze Olmasını Seviyor

via GIPHY

Yay burcu iki şeyi takdir eder: macera ve dünya. 22 Kasım ve 21 Aralık arasında doğdun, muhtemelen bir şeyler denemeyi seviyorsun, yeni olduğu sürece. Yalnızca temizlik standartlarınızı karşılayan yiyecekleri yiyorsunuz, bu da organik satın alacağınız anlamına geliyor ve marketten eve döndüğünüzde, neredeyse her zaman kendinizi ürünlerinizi iyi bir şekilde yıkarken bulabilirsiniz.

Burçlara göre yemeklerde " ne yersen osun" mantrasına göre yaşıyorsun. Sağlıklı kalmak için hindi gibi etleri, brokoli gibi yeşil sebzeleri, erik ve hurma gibi tatlı meyveleri karıştırmayı dene.

Oğlaklar Neyi Sevdiklerini Biliyor, Yani Her Şey Kendi Rutinleri Hakkında

via GIPHY

Burçlara göre yemek listesinde Oğlak burcunun kendi rutini gerçekten önemlidir.

Oğlaklar kendi rutinlerinde yemek yemeyi severler ve böyle yaşarlar, bu yüzden Oğlakların ne yiyeceklerini merak ediyorsanız cevap basit: ne isterse.

Kova, Yemeklerinizin Kontrolü Sizde Olsun

via GIPHY

Bir büfeye uğramayı ya da kendi yemek mekanını kurmayı tercih eden bir arkadaşsan, Kova burcu olduğunu neredeyse garanti edebiliriz. Bir hava grubu olmanız çok uygun, çünkü tipik olarak akışa devam edersiniz, ama konu yiyecek olduğunda, sadece tabağınızda neler olup bittiğini kontrol etmeyi seviyorsunuz. İnanın, bunun için kimse seni suçlayamaz.

Ancak yediğiniz her şeyin en taze olmasını tercih edersiniz (yine, burada yargılama yok). Marketteyken soya peyniri, Brüksel lahanası ve maydanoz gibi taze yeşilliklere dikkat edin ve ürünlerinizi olabildiğince renkli tutun. Gökkuşağı gibi renkli şeyleri yemeyi seviyorsunuz çünkü bunun en sağlıklı olduğunu biliyorsunuz.

Tıpkı Burçların Gösterdiği Gibi, Balık Burcu Balıklarıyla İlgilidir

via GIPHY

İronik, değil mi? Balıklar, suda yaşayan besinlerle büyür ve bu su burcu kesinlikle güzelce sunulan bir yemeğin yanı sıra baharatlı her şeyi ve her şeyi takdir edecek bir burçtur.

Balık burcuysanız, dışarıdayken Akdeniz temalı bir şeyler sipariş etmeye çalışın ve evdeyken temel tabakları canlandırmak için otlar ve baharatları denemekten çekinmeyin.

Burçlar işin bahanesi ben zayıflamak istiyorum diyorsanız, sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın