Tavuk Göğsü Tatlısı Kaç Kalori

Tavuk Göğsü Tatlısı Kaç Kalori

115.29 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Yemek İçeriği

115.28 kcal 100 Gram
Tüm Yemek: 1856.94 kcal 1610.80 Gram (g)
# Yemek İsmi Miktar Kalori
1 Tavuk Göğsü Haşlanmış 120 Gram 181.2 kcal
2 Süt Tam Yağlı 1225 Gram 624.75 kcal
3 Mısır Nişastası 76.8 Gram 292.608 kcal
4 Pirinç Unu 94.8 Gram 346.968 kcal
5 Toz Şeker 80 Gram 309.6 kcal
6 Tereyağ 14.2 Gram 101.814 kcal


Bütün bunların yanı sıra kilo vermek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için kendinize sağlıklı beslenme programı oluşturmak isteyebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenlerimiz tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için size özel hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)Tavuk Göğsü Tatlısı Tarifi,

Tavuk Göğsü Tatlısı Malzemeleri

 • 1/2 adet tavuk göğsü
 • 5 su bardağı süt
 • 3 yemek kaşığı mısır nişastası
 • 3 yemek kaşığı pirinç unu
 • 6 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 adet damla sakızı (1 küçük parça)
 • 1 yemek kaşığı tereyağı


Yalancı tavuk göğsünün püf noktaları: Tel tel ditilmiş tavuk etlerini suda uzun süre beklettikten sonra tatlı yapımında kullanın.


Tavuk Göğsü Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Gerçek tavuk göğsü tatlısı yapabilmek için öncelikle gözle görülemeyecek incelikte tavuk göğsüne ihtiyacınız olacak bu nedenle tavuk göğsünü üzerini geçecek kadar su ilavesiyle iyice yumuşayana kadar haşlayın.
 2. Kemik ve deri kısımlarını ayıkladığınız tavuk göğsünü ince ince ditin. Tel tel ayırdığınız haşlanmış tavuk göğsünü  bol suda yıkayın.
 3. Ayrı bir tencereye aldığınız ip inceliğindeki tavuk göğüs etlerini üzerini geçecek kadar su ilavesiyle tavuğun kokusu tamamen çıkana kadar uzun bir süre bekletin. Aralarda suyu değiştirmeyi ihmal etmeyin.
 4. Tavuk kokusu tamamen çıkan ve suda uzun süre beklediği için tel tel ayrılan tavuk göğüs etlerinin suyunu sıkarak süzün.
 5. Daha sonra soğuk sütü derin bir tencereye alın ve suyunu süzdürdüğünüz tavuk etleriyle birlikte yaklaşık 10 dakika kadar kaynatın.
 6. Mısır nişastası ve pirinç ununu ayrı bir kaseye alın. Kaynama noktasına gelen sütle kıvamını açtığınız nişasta karışımını tatlı tenceresine aktarın ve topaklanmaması için bir çırpıcı yardımıyla sürekli olarak karıştırın.
 7. Toz şeker ve damla sakızı eklediğiniz tatlı karışımını şeker eridikten sonra tahta bir kaşık ya da başka bir malzeme yardımıyla döve döve pişirmeye devam edin.
 8. Pişirme esnasında macun kıvamını alan tavuk göğsü tatlısına parlaklık vermesi adına son olarak küçük bir parça tereyağı katın ve karıştırarak tatlının sıcaklığıyla erimesini sağlayın.
 9. Bu aşamadan sonra servis kaselerine aldığınız tatlıyı, kıvam alması için buzdolabında soğuttuktan sonra servis yapabilirsiniz.


Afiyet Olsun :)


Bütün bunların yanı sıra kilo vermek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için kendinize sağlıklı beslenme programı oluşturmak isteyebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için size özel hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)*Bu Yemek 6 Kişilik

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Tavuk Göğsü Tatlısı" Protein, Fosfor, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

31 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.38
2.38
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%62 %20 %18
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

115.28 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Tavuk Göğsü Tatlısı Kaç Kalori

Tavuk Göğsü Tatlısı Kaç Kalori? Tavuk göğsü tatlısı kalori, tavuk göğsü kalori, tavuk göğsü kalori değeri nedir? Tavuk göğsü tatlı kalori, tavuk göğsü kalori, 100 gram Tavuk Göğsü Tatlısı içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?

 • 1 Porsiyon Tavuk Göğsü Tatlısı 309.49 kcal 268.47 Gram
 • Yarım Porsiyon Tavuk Göğsü Tatlısı 154.74 kcal 134.23 Gram
Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle