Sorular

s..... t..... 27 Şubat 2020

kilo alamıyorum. neden?

ne yaparsam yapim kilo alamıyorum. evde hemen hemen en çok yemek yiyen benim ancak hala kilo alamıyorum. doktora gittim o da dedi evet sen ne kadar yesende kilo alamıyorsun . sizce kilo almak için napmalıyım?

Henüz Cevap Verilmemiş!

e... n.. 21 Şubat 2020

hazır çorba sağlık lı mı

Çalışma şartlarımdan dolayı yemek hazırlamaya vaktim olmuyor öğle yemeğinde hazır çorba tüketsem sağlıklı olur mu

Stj. Dyt. Sude Vural
Stj. Dyt. Sude Vural Osmangazi/ BURSA
Merhabalar. Hazır çorbalar başta MSG dediğimiz Çin tuzu olmak üzere çok sayıda katkı maddesi kullanılarak hazırlandığı için besinsel içerik açısından hiçbir yararı yoktur aksine zararlıdır. Daha başka aperatiflere yönelebilirsiniz ya da bir gün öncesinden ertesi gün yanınızda götürmek için öğünler hazırlayabilirsiniz kendinize.

M... S........... 20 Şubat 2020

kilo vermem durdu

Merhabalar ben 5 ayda 126 kg dan 95 kg ya düştüm sonra diyetimi 1 ay bozdum şu anda 100 kg yim ama eski direncim yok ne yapmam lazım

Merhaba Mert bey, ciddi bir yol katetmişsiniz. Fakat bunu nasıl bir program ile yaptığınız ve şuan nasıl beslendiğinizi bilmeden yorum yapmak mümkün olmayacağı için ancak online / yüzyüze görüşme ile sizi daha iyi tanıyıp 'size özel' oluşturulmuş bir program ile ve mutlaka diyetisyen takipli devam etmenizi öneririm. Çünkü bu şekilde yüksek kilo kayıpları sırasında kan değerleri ve vücut kompozisyonunuzu sağlıklı aralıkta tutmanın da, tartıda gördüğünüz sayı kadar önemli olduğunu hatırlatmak isterim. Detaylı bilgi için ulaşabilirsiniz.

g..... 13 Şubat 2020

kilo almak istiyorum

merhabalar 21 yaşındayım 1.60 boyum 46 kiloyum kilo almak istiyorum doktora gittim her hangi bir sorun yok sadece  iştahsızım yemek yemeğe başladığım gibi karnım doyuyor midem gitmiyor artık midem küçükmüş sanırım  kilo almak istiyorum ne yapmalıyım ? 


Diyetisyen Selin Söz
Diyetisyen Selin Söz Erenköy Mah. Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No.272 Mormin Apt. A Blok K.4 D:13 Kadıköy
Merhabalar;
Kilo almak, kilo vermekten daha zor bir süreçtir. Öncelikle sabırlı olmanız gerekiyor. Sonrasında ise hacim olarak küçük fakat kalorisi yüksek besinler ile beslenmeniz gerekiyor. Ve tabi ki bunu dengeli ve sağlıklı bir beslenme programı ile yapmalısınız. Dilerseniz size yardımcı olabiliriz.

T..... n.. d...... 12 Şubat 2020

kilo veremiyorum herşeyi denedim

Diyetisyene doktora bölgesel zayıflamaya gittim ama kilo veremiyorum 70 den asagı açda kalsam inemiyorum piskologun verdigi ilaçla aldım bu kiloları daha önce 50 kiloydum

Diyetisyen Selin Söz
Diyetisyen Selin Söz Erenköy Mah. Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No.272 Mormin Apt. A Blok K.4 D:13 Kadıköy
Merhabalar Tuğba Hanım;
Kullandığınız ilaçlar mikrobiyatanıza zarar vermiş. Aynı zamanda vücudunuz da ciddi bir toksin birikimi ve muhtemelen sindirim sorununuz mevcut. Fonksiyonel Beslenme ile hem bu sorunları tedavi etmenize hemde kilo vermenize yardımcı olabiliriz.

M...... T.... 12 Şubat 2020

göbekteki yağlar

Pınar hanım ben 58 kilodan 51’e düştüm boyum 158 ama göbeğim var hele alt karnım vücut tpm elma bunun için ne önerirsiniz?

Henüz Cevap Verilmemiş!

E.... Ş........ 11 Şubat 2020

Hedefe ulaştım

Kilo korumayı nasıl yapmalıyım. Lütfen yardımcı olur musunuz

Tükettiğiniz besinlerde porsiyon kontrolü ve gün içindeki dengeyi sağlamanız gerekir. Bulunduğunuz kiloya gelene kadar sürdürdüğünüz düzen gözden geçirilip buna göre bi sistem oluşturulması daha uygun olur. Bir diyetisyen desteği kontrolü sağlamanıza faydalıdır.

S... c...... 11 Şubat 2020

kilo alamıyorum

Merhaba. Ben yemek yememe rağmen kilo alamıyorum. Bütün gün evdeyim sürekli bişeyler atıştırıyorum ama kilom artmıyor. Ne yapmalıyım?

Diyetisyen Asiye Kübra Dursun
Diyetisyen Asiye Kübra Dursun Emaar Square Heights Residence, Kat:12 Daire:1208 Libadiye Caddesi, 82/E Üsküdar/İstanbul
Merhabalar Seda hanım, öncelikle bir kan tahlili yaptırmanızı öneririm. daha sonra mutlaka takip altında yeme düzeninizin sağlanması gerekli. sürekli yiyorum ama kilo alamıyorum diyorsunuz ama belki de ihtiyacınız olanı yiyemiyor olabilirsiniz ben size başlangıç olarak yediklerinizi not edip gün sonunda tamamen ne yediğinizi görmenizi tavsiye ederim :) Kilo almak kilo vermekten daha zorlu ve sabır isteyen bir süreçtir. bu süreçte hacmi küçük kalorisi yüksek ama sağlıklı gıdalar tercih etmek çok önemlidir. Dilerseniz size yardımcı olabilirim.

f........ 05 Şubat 2020

zayıflama

Merhaba spor felan yapamıyorum çalışmamdan dolayı peki sizce bacak yani kalça bölümümü nasıl erite bilirim yardımcı olabilirmisiniz

Henüz Cevap Verilmemiş!

B.......... 05 Şubat 2020

Diyetteyken laktozsuz yogurt tuketimi..

Gunde kac kasik tuketmeliyiz. Elma yogurt tarcin uclusunu tuketiyorum. Ama yogurt kilo vermemi engeller mi gunde 10-12 kasik yogurt. Gun icinde leblebi elma yogurt yedim zaten.

Henüz Cevap Verilmemiş!

Son Diyetisyenler