Kızarmış Yumurta Kaç Kalori

Kızarmış Yumurta Kaç Kalori

196 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Kızarmış Yumurta" Protein, Vitamin A, Riboflavin (B2), Vitamin B12, Pantotenik Asit, Selenyum, Fosfor için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Kızarmış Yumurta" yüksek Doymus Yağ A., Kolestrol nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

40 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.33
2.33
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%2 %70 %28
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

196 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Kızarmış Yumurta kaç kaloridir? Kızarmış yumurta kalori, 1 tane sahanda yumurta kaç kalori? Tavada yumurta kaç kalori? Sahanda tereyağlı yumurta kalori, sade yumurta kaç kalori? 1 yumurta kaç kalori? Kızarmış yumurta kalorisi. Kızarmış yumurta besin değeri, kızarmış yumurta protein değeri. 100 gram Kızarmış Yumurta içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Kilo vermek için diyet listesi araştırıyor ve hızlı kilo verme yolları deneyip duruyorsanız online diyetisyenlerden size özel online diyet listesi satın almak için tıklayabilirsiniz (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Kızarmış yumurta; tavada yumurta ya da sahanda yumurta olarak da bilinmektedir.

Kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezlerinden biri olan kızarmış yumurta nasıl yapılır? 


Kızarmış Yumurta Tarifi - Sahanda Yumurta Tarifi - Kızarmış Poşe Yumurta Tarifi

Sahanda Yumurta Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet yumurta
 • 2 yemek kaşığı tereyağı
 • 1/2 çay kaşığı tuz

Püf Nokta:
 1. Yumurtaların daha toplu olması için yumurtaları kırdıktan sonra bir kaşık ya da spatula yardımıyla yumurtaların beyazlarını biraz toparlayabilirsiniz.
 2. Tuz dışında kırmızı toz biber ya da pul biber kullanarak yumurtanızı lezzetlendirebilirsiniz.
 3. Eğer yumurtayı çok pişmiş seviyorsanız yumurtanızın beyazı pişmeye yakın tavanızın kapağını kapatarak pişirmeye devam edebilirsiniz.

Kızarmış Yumurta Nasıl Yapılır?

Kızarmış yumurta yapımı için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 1. Yumurtamızı yapacağımız tavanızı ısıtın.
 2. Daha sonra tereyağını ekleyip ısınmasını bekleyin.
 3. Ocağın altını kısığa alıp yumurtalarınızı sarısını patlatmadan kırın.
 4. Ardından kısık ateşte pişirme işlemine devam edin. 


Afiyet Olsun :)


Kızarmış yumurta kilo aldırır mı? Tavada yumurta kilo aldırır mı? Diyette tavada yumurta yenir mı? Diyette 2 yumurta yenir mi? Diyetteyken yumurta tüketebilirsiniz. Diyette yağda yumurta yemek diyetinize uygun olamayabilir. Pişireceğiniz yumurta için az miktarda yağ kullanmanızı öneririz. Yine de yağda yumurta kilo aldırmaz.


Yumurtanın Faydaları

Yumurtalar çok besleyici oldukları için "doğanın multivitamini" olarak bilinirler.


Yumurtada protein var mı? Bir yumurtada kaç gram protein var? Bütün bir yumurta yaklaşık 7 gram protein içerir. Yumurtalar ayrıca sinir ve kas sağlığını destekleyen mükemmel bir potasyum kaynağıdır. Potasyum, vücuttaki sodyum seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olur ve bu da kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirir.


Yumurta, lutein ve kolin gibi birçok besleyici besin değerlerine sahiptir. Lutein sizi hastalığa karşı korur ve kolin beyin sağlığını iyileştirdiği biliniyor. Yumurta sarısı, sağlıklı saç, cilt ve tırnakların yanı sıra insülin üretimi için de önemli olan biotin içerir. Yumurta maskesini denemenizi öneririz.


Serbest dolaşan tavuklardan elde edilen yumurtalar, omega-3 açısında daha zengindir ve bu da diyabetli insanlar için faydalı bir yağdır.Yumurta İçin Tavsiye Edilen Tüketim Miktarı Ne Kadardır?

Yumurta çok sağlıklı diye çok tüketeceğiniz anlamına gelmez. 


Abd Ulusal Sağlık Enstitüleri, normal kan kolesterolü olan ve hiçbir kalp hastalığı belirtisi olmayan sağlıklı erkeklerin ve kadınların haftada 4 yumurtadan fazlasını tüketmemesi gerektiğini bildirmektedir.


Kalp hastalığı veya şeker hastalığı olan bireyler kendilerini hafta 3 yumurta ile sınırlandırmalıdır.


Kolesterol içermeyen faydalar için, tariflerinizde tüm yumurta yerine sadece yumurta akı kullanın. Bir büyük yumurta yerine iki yumurta akı kullanarak yemeklerinizin eski lezzetini koruyabilirsiniz.


Yumurta, sağlıklı beslenme düzeninde vazgeçilmez gıdalardan biri olabilmektedir. Yumurta dışında da sayısız sağlıklı gıda bulunmaktadır. Bu sağlıklı gıdaları birbirleriyle uyum içerisinde nasıl tüketmeniz gerektiği konusunda destek alabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


 • 1 büyük Kızarmış Yumurta 90.16 kcal 46.00 Gram
 • *Alerjen: Kızarmış Yumurta içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle