Kavurmalı Yumurta Kaç Kalori

Kavurmalı Yumurta Kaç Kalori

190.38 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Yemek İçeriği

190.38 kcal 100 Gram
Tüm Yemek: 675.86 kcal 355 Gram (g)
# Yemek İsmi Miktar Kalori
1 Et Kavurma 250 Gram 526.5 kcal
2 Yumurta 100 Gram 143 kcal
3 Pul Biber 2 Gram 6.36 kcal
4 Tuz 3 Gram 0 kcal


Günün diğer öğünleri ile uyum içerisinde olan, kilo vermek için online diyetisyenler tarafından size özel hazırlanmış online diyet listesindeki lezzetli kahvaltılara ulaşmak bir tık uzağınızda (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!).


Önceden hazırlayıp dolapta muhafaza ettiğiniz kavurmalarla ya da hazır aldığınız kavurmalarla bu lezzeti hazırlamak oldukça kolay. Kolay olmasının yanında dillere destan bir güzelliği var. Günün her öğününe yakışabilecek kavurmalı yumurta özellikle kahvaltı sofralarını şenlendirmek için birebir.


Sahanda Kavurmalı Yumurta Tarifi 


Sahanda Kavurmalı Yumurta Malzemeleri


 • 250 gram kavurma
 • 2 adet yumurta
 • 1/2 çay kaşığı tuz


Servisi için:

 • 1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber


Sahanda Kavurmalı Yumurta Nasıl Yapılır? Yumurtalı Kavurma Nasıl Yapılır?


 1. Dolabınızdan çıkarttığınız kavurmayı bir bıçak yardımıyla küçük parçalara ayırın.
 2. Kullanacağınız sahanı ocakta kızdırın. Küçük parçalara ayırdığınız kavurmaları renk alana ve yağını bırakana kadar orta ateşte kavurun.
 3. Kişi sayısı ile orantılı olarak kullanacağınız kadar yumurtayı sarısını dağıtmadan dikkatli bir şekilde tek tek kavurmaların üzerine kırın.
 4. Yumurta beyazlarının tavanın geneline yayılmasını sağlayın. Tuzu yumurtaların üzerine de gelecek şekilde serpiştirin.
 5. Dilerseniz tavanın üzerine cam bir kapak kapatın. Yumurta beyazları koyulaşıp, sarıları göz göz olana kadar kısık ateşte pişirin.
 6. Servis tabağında ya da direkt olarak tavada bekletmeden, sıcak olarak servis edin. Servis yaparken pul biberle süslemeyi ihmal etmeyin.


Afiyet Olsun :)*Bu Yemek 2 Kişilik

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Kavurmalı Yumurta" Protein, Vitamin A, Vitamin B12, Selenyum, Çinko için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Kavurmalı Yumurta" yüksek Sodyum, Doymus Yağ A., Kolestrol nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

29 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.50
2.50
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%3 %62 %35
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

190.38 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Kavurmalı Yumurta Kaç Kalori

Sahanda kavurmalı yumurta kalori, kavurmalı yumurta kalorisi, kavurmalı yumurta kaç kalori? 1 porsiyon kavurmalı yumurta, 100 gram kavurmalı yumurta içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?

 • 1 porsiyon Kavurmalı Yumurta 337.92 kcal 177.50 Gram
Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle