İstiridye Mantarı Kaç Kalori

İstiridye Mantarı Kaç Kalori

33 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "İstiridye Mantarı" Lif, Protein, Vitamin D, Thiamin (B1), Riboflavin (B2), Niacin (B3), Vitamin B6, Folat, Pantotenik Asit, Selenyum, Mangan, Demir, Bakır, Çinko, Potasyum, Fosfor, Magnezyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

74 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

4.39
4.39
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%59 %9 %32
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

33 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

İstiridye Mantarı kaç kaloridir, 100 gram İstiridye Mantarı içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

  • İstiridye mantarlarının bazı hayvan çalışmalarında doğal ve hızlı olarak kolesterolü düşürdüğü gösterilmiştir.
  • İstiridye mantarlarının güçlü antienflamatuar özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir. Yani vücuttaki iltihabı azalttığı biliniyor.
  • Antioksidanlar , serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olan ve hücrelere zarar gelmesini önleyen bileşiklerdir. İstiridye mantarı antioksidanlar açısından zengin bir besindir.
  • Metodist Araştırma Enstitüsü'nün Indianapolis'teki Kanser Araştırma Laboratuvarı tarafından yapılan bir test tüpü çalışması istiridye mantarlarının göğüs ve kolon kanseri hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını engelleyebildiğini buldu.
  • İstiridye mantarları, beyin fonksiyonlarını geliştirdiğine inanılan birçok besin maddesi bakımından zengindir.

  • 1 büyük İstiridye Mantarı 48.84 kcal 148.00 Gram
  • 1 küçük İstiridye Mantarı 4.95 kcal 15.00 Gram
  • *Alerjen: İstiridye Mantarı içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle