Fırında Dana Fileto Kaç Kalori

Fırında Dana Fileto Kaç Kalori

227.89 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Yemek İçeriği

227.89 kcal 100 Gram
Tüm Yemek: 1053.30 kcal 462.20 Gram (g)
# Yemek İsmi Miktar Kalori
1 Sarımsak 3 Gram 4.47 kcal
2 Kara Biber 3.2 Gram 8.032 kcal
3 Tuz 36 Gram 0 kcal
4 Zeytinyağ 20 Gram 176.8 kcal
5 Kuzu Bonfile, Sadece Et, Izgara 400 Gram 864 kcal


Kilo verme süreci zorlu bir süreçtir ve hemen sonuç bekleyebilirsiniz, haliyle zayıflama suları veya zayıflama kürleri denemeye başlarsınız. Ancak kalıcı çözüm beslenme düzeninizi değiştirmekten geçer. Diyetisyenlerimizin size özel hazırlamış olduğu diyet listeleriyle yeni bir başlangıç yapmak için tıklayın (Zayıflamak Tek Tık Uzağında!).


Masterchefi kim kazandı ile değil, Masterchef yemek tarifleri ile ilgileniyoruz. Dana fileto Masterchef programında herkesin dikkatini çekmişti. Fırında dana fileto tarifi için hazır mısınız? Dana fileto nasıl pişirilir? Dana fileto nasıl yapılır? sorularının cevabı ve dana fileto tarifi için okumaya devam edin.


Dana fileto yemekleri oldukça lezzetlidir. Fırında dana fileto, sağlıklı ve bir o kadar da doyurucu bir tariftir. Fırında dana fileto yaparken ya da dana fileto yemek tarifleri yaparken karşılaşabileceğiniz sorunlardan biri etinizin kuru ve tatsız olması olabilir. Bu tarif ile en lezzetli dana filetoyu yiyeceğinizden emin olabilirsiniz. Kuru ve tatsız bir et yememek için etlerinizi önceden terbiye etmeniz önemlidir. İşte fırında dana fileto nasıl pişirilir sorusunun cevabı.


Fırında Dana Fileto Tarifi / Firinda Dana Fi̇leto Tari̇fi̇ 


Fırında Dana Fileto için Malzemeler


 • 4 adet dana bonfile
 • Zeytinyağı
 • 1 baş sarımsak ya da 1 adet soğan 
 • Tane karabiber
 • Salça
 • Maydanoz
 • Toz biber


Fırında Dana Fileto Nasıl Yapılır? Fırında Dana Fi̇leto Nasıl Pişirilir? Fırında Dana Fileto Yapımı


 1. Fırında dana fileto yapımı için et seçimi oldukça önemlidir. Kasaptan dövülmüş bir şekilde dana filetonuzu alın. Daha sonra eti zeytinyağı tuz ve tane karabiber ile terbiyeleyerek yaklaşık 15 dk buzdolabında bekletin.
 2. Etiniz buzdolabında beklerken soğanları halka şeklinde doğrayıp bir kaba alın. Tercihen sarımsak kullanacaksanız sarımsakları ayıklayın.
 3. Ardından buzdolabından eti çıkarın, fırın tepsisine yerleştirin. Etin üzerine hafif tuz atın.Toz biber de atabilirsiniz.
 4. Doğradığınız soğanları ya da tercihen sarımsakları tepsiye aktarın.
 5. Küçük bir kasede salçayı su ile açın. Fırın kabının içerisine malzemelerin üzerine gelecek şekilde gezdirin.
 6. 220 derecede yaklaşık 25 dk kadar pişirin. Her fırının ısı ayarı farklı olacağı için dana filetoyu pişme süresince takipte olun.
 7. Fırından çıkardığınız eti sunum tabağına aldıktan sonra maydanozla süsleyebilirsiniz.


Afiyet Olsun :)


Dana Fileto Nedir? Dana Fileto Ne Demek? Dana Fileto Neresi?


Fileto TDK Sözlüğüne göre 'kasaplık hayvanların sırtında, dikensi çıkıntı boyunca iki yandaki et' anlamına gelmektedir. Dana fileto kemikli  derseniz bu da dananın kaburgasından arka bacağına kadar olan kısmın etidir.


Whatsapp ya da İnstagram üzerinden sizinle ilgilenen diyetisyeniniz ile iletişim sağlayarak rehber eksikliği yaşamayacağınız sağlıklı kilo verdiren diyet listelerine ulaşmak artık çok kolay. Günün diğer öğünleriyle uyum içerisinde olan, kilo vermek için diyetisyenlerimiz tarafından size özel hazırlanmış diyet listesindeki lezzetli menülere ulaşmak bir tık uzağınızda (Zayıflamak Bir Tık Uzağında!)*Bu Yemek 5 Kişilik

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Fırında Dana Fileto" Protein, Niacin (B3), Vitamin B12, Selenyum, Çinko, Fosfor için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Fırında Dana Fileto" yüksek Sodyum, Kolestrol nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

30 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.85
2.85
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%1 %52 %47
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

227.89 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Fırında Dana Fileto Kaç Kalori

Fırında dana fileto kaç kalori? 100 gram fırında dana filetonun içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?

 • 1 Porsiyon Fırında Dana Fileto 210.66 kcal 92.44 Gram
 • Yarım Porsiyon Fırında Dana Fileto 105.33 kcal 46.22 Gram
Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle