Dana Ciğer Kavurma Kaç Kalori

Dana Ciğer Kavurma Kaç Kalori

191 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Dana Ciğer Kavurma" Protein, Vitamin A, Riboflavin (B2), Niacin (B3), Vitamin B6, Vitamin B12, Folat, Pantotenik Asit, Selenyum, Mangan, Demir, Bakır, Çinko, Fosfor için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Dana Ciğer Kavurma" yüksek Kolestrol nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

62 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

3.13
3.13
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%11 %26 %63
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Protein'dan geliyor.

191 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Dana Ciğer Kavurma kaç kaloridir? Dana ciğer tava kaç kalori? Dana ciğer kavurma kaç kalori? Dana ciğer kavurma kalorisi, dana ciğer kızartma kalori. Arnavut ciğer kalori, ciğer sote kalori, dana ciğer kızartma kalori. 100 gram Dana Ciğer Kavurma içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir? Ciğer protein değeri.


Kilo vermek istiyorum, hızlı kilo verme yöntemlerini deneyip duruyorum ama sonuç aynı diyorsanız eğer sağlıklı şekilde kilo vermek için online diyetisyenlerden size uygun biçimde hazırlanan diyet listesini satın alabilirsiniz (Hadi Zayıfla!)


Dana Ciğer Kavurma Tarifleri - Lokum Gibi Ciğer Tarifi

Ciğer Sote Kavurma İçin Malzemeler

 • Yarım kilo dana karaciğer
 • 2 adet iri boy kuru soğan
 • 3 adet yeşil biber
 • 1 adet kapya biber
 • 2 adet domates
 • isteğe göre baharatlar ben:
 • tuz, karabiber, pul biber ve kekik kullandım
 • sıvı yağ


Dana ciğer kavurma sade, dana ciğer kavurma unlu, dana ciğer kavurma soğanlı şekilde de yapabilirsiniz.
Dana Ciğer Kavurma Nasıl Yapılır? - Dana Ciğer Kavurma Yapılışı Dana Ciğer Tava Nasıl Yapılır? Antep Usulü Ciğer Kavurma Nasıl Yapılır? Dana Ciğer Kavurma Nasıl Yapılır?

 1. Küçük küp doğradığımız ciğerleri yağ ile tavaya alıp kavurun.
 2. Soğan, biberler ve domatesi ekleyin.
 3. Biraz kaynamış su ekleyip pişmesini bekleyin. Pişince tüketebilirsiniz.


Afiyet olsun :)


Dana ciğer kavurma kaç dakikada pişer? Dana ciğeri kavurma olarak yapacaksanız 15-20 dakika. Soteleyecekseniz, 25-30 dakika pişirin.


Diyette ciğer yenilebilir.


Diyet yemek listesi arıyor, sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).


 • 1 dilim Dana Ciğer Kavurma 129.88 kcal 68.00 Gram
 • *Alerjen: Dana Ciğer Kavurma içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle