Hazır Sütaş Ayran Kaç Kalori?

Hazır Sütaş Ayran Kaç Kalori?

30 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Hazır Sütaş Ayran ?" Protein, Vitamin A, Vitamin D, Riboflavin (B2), Vitamin B12, Potasyum, Fosfor, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Hazır Sütaş Ayran ?" yüksek Sodyum, Doymus Yağ A. nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

34 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

4.56
4.56
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%25 %51 %24
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

30 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Sütaş Ayran kalori 175 ml, hazır ayran kalori, 1 su bardağı ayran kaç kalori? 1 Sütaş Ayran kaç kalori? 1 kutu ayran kaç kalori? 1 adet hazır ayran kaç kalori? Sütaş ayran kaç kaloridir?


Ayran ne kadar faydalı ve lezzetli olursa olsun tek tip diyetler yeme alışkanlığınızı düzeltmediğiniz sürece verdiğiniz kiloları geri almanıza sebep olur. Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).


Sütaş ayran kaç kalori? 1 adet hazır ayan kaç kalori? 1 Sütaş ayran kaç kalori? 1 kutu hazır ayran kalorisi, 61 kaloridir. Diyet yaparken ayran içilir mi diye merak ediyor olabilirsiniz. Diyetteyken en iyi içecek ayrandır yalnız, porsiyon kontrolüne dikkat etmek gerekiyor.


Sütaş Yoghurt Drink | Içecekler, Tasarım, Totemler


Hazır Ayran İçindekiler - Hazır Ayran Zararları - Hazır Ayrandaki Tehlike

Ayran İçeriğinde sodyum, protein, potasyum, folate, tiamin, A, B, C, E, K ve B12 bulunmaktadır. - Ayranın kasları gevşetici özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde gevşeyen kaslar sinir sisteminin rahatlamasına sebep olur.

“Uzun ömürlü ayran” olarak adlandırılan ve fabrikasyon işlemlerle üretilerek ambalajlanan bu içeceklerin tadı ayrana benzese de maalesef birçoğunun içeriği gerçek ayranla aynı değildir.

Fabrikasyon ayranlar iki farklı yöntemle üretilmektedir. Birinci yöntem süte su ve ayran mayası katılarak doğrudan ayran elde etme metodudur. Bu yöntemle yoğurt oluşmadan doğrudan sütten ayran elde edilmektedir. Diğer yöntem ise önce yoğurt elde edilmesini takiben su ve tuz ilavesiyle ayran elde etme yöntemidir. Üretim sırasında sütün kıvamını artırarak daha fazla ayran elde edebilmek için sütün içine süt tozu, peynir altı suyu tozu, yayık altı suyu tozu, kazeinat gibi süt endüstrisinin atık ürünleri ve jelatin gibi bazı maddelerin de içinde bulunduğunu bilmeniz gerekir.

Ayran Yapımı- Köpüklü Ayran - Ayran Nasıl Yapılır?  Hazır Ayran Nasıl Yapılır?

Ayran Yapımı İçin Malzemeler

 • 2 su bardağı yoğurt
 • 4 su bardağı su
 • 1 çay kaşığı tuz
Püf nokta: Eğer köpüklü olmasını istiyorsanız soda ekleyebilirsiniz. Klasik ayran yerine farklı bir lezzet için taze naneleri ince ince kıyıp yoğurdun içine ekleyebilir üzerine kuru naneyi de katıp bu yeni lezzeti deneyebilirsiniz.

Yazın ayran içmenin vücuda faydaları - Güncel yaşam haberleri

Ayran Nasıl Yapılır? Ev Yapımı Ayran Nasıl Yapılır? Hazır Ayran Yapımı - Hazır Ayran Yapılışı

 1. Yoğurdu ve 1 bardak suyu derin bir kabın içine koyup pürüzsüz olana kadar çatal ile çırpın.
 2. Tuzu ve kalan suyu da ekleyip iyice karıştırıp dolapta soğumaya bırakın. 


Afiyet olsun :)


Ev yoğurdundan ayran kaç kalori? Ayran kalori, ayran kaç kalori? Ayran kalorisi, ev yapımı ayran kalori, 22 kcal

Ayran milletimizin çok sevdiği bir içecektir. Öyle ki ayran çorbası alternatifinden başlayıp ayran detoksuna hatta ayran diyetine kadar çok yönlü bir içecek halini almıştır.


Ayran Ne Kadar Sürede Bozulur? Kutu Ayran Kaç Günde Bozulur? Hazır Ayran Kaç Günde Bozulur?

Ayranın raf ömrüne dikkat etmek, en iyi ve en güvenli ürünü almanızı sağlayabilir.

Ayran, laktik asit ve diasetil olarak bilinen ve hem keskin hem de tereyağlı aromasına katkıda bulunan bir bileşik içerir . Zamanla, ayran ekşimeye devam eder ve diasetil üreten bakteriler azalır, bu da daha az lezzetli bir ürünle sonuçlanır.

ayranınızı süresi dolmadan kullanmayacağınızdan endişeleniyorsanız, dondurmak en iyisi olabilir. Bununla birlikte, ayranın dondurulması ürününüzün dokusunu ve aromasını değiştirir ve genellikle sadece fırınlamada işe yarar.

Gıda kaynaklı hastalık riskinizi artırabilecek pastörize edilmemiş ayran satın almaktan sakının(7).

 

Ayranı önerilen zaman dilimi içinde kullanmak, ürününüzün lezzetli olmasını ve tüketilmesinin güvenli olmasını sağlar. Aşağıdaki tabloyu referans olarak kullanın:

 

Ayranınızı dondurmayı seçerseniz, yeterli alana sahip olduğu sürece orijinal kabında dondurabilirsiniz. Bu, paketin dondurucuda genişlemesine ve patlamasını önlemesine yardımcı olur. Aksi takdirde, ayranı kapalı, hava geçirmez bir kaba koyduğunuzdan emin olun.


Ancak ayran, yanlış kullanım, değişken sıcaklıklar veya diğer faktörler nedeniyle son kullanma tarihinden önce bozulabilir. Bu nedenle, aşağıda tartışılan, ayranınızın bozulduğuna dair başka işaretler arayın.

 

Török joghurtital házilag - A hűsítő ayran könnyen elkészíthető - Receptek | Sóbors

Özet: Ayran, açıldıktan sonra buzdolabında 14 güne kadar, açılmadığı takdirde son kullanma tarihini a
 • Sütaş ayran 175 ml fiyat, 1-2 lira arasında değişmektedir.
 • sütaş ayran 1 lt fiyatı, 24.00 liradır.
 • Sütaş ayran 2lt fiyat, 7,75 liradır.
 • sütaş ayran 30cl fiyat, 1.99 lira.
 • 20 lı sütaş ayran, sütaş ayran 300 ml koli 9.38 liradır.

Sütaş ayran fiyatları yukarıda verilmişir. • 1 su bardağı Sütaş Ayran 61.50 kcal 205.00 Gram
 • *Alerjen: Sütaş Ayran içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle