Yüz Silindirin Yararları

Yüz Silindirin Yararları
Yüz silindiri sadece yüzünüzü rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda cildiniz için de birçok fayda sağlar.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Muhtemelen Instagramınızda veya belki de bir arkadaşınızın evinde bir yüz silindiri gördünüz.

 

Küçük alet en çok yeşim veya gül kuvarsdan yapılır. Bazılarının iki makaralı topu vardır ve bazıları küçük bir merdaneye benzemektedir (sapın her iki ucuna sabitlenmiş farklı boyutlardaki makaralar ile).

 

Hepsinin önemli cilt faydaları sunduğu söyleniyor.

 

Peki insanlar neden tam olarak yüzlerine bir yüz silindiri ile masaj yapıyorlar? Bu eğilim burada mı kalacak?

 

Silindir Yüzünüz İçin Ne Yapar?

 

Yüzünüze bir yüz silindiri ile masaj yapmanın etkisi cilt için bir ton fayda sağlar. Tıpkı bir vücut masajında ​​olduğu gibi stresi ve gerginliği azaltabilir.

 

İşte bazı önemli avantajlar:

 

 • Yüzdeki kan dolaşımını iyileştirir: Bir yüz silindiri kullanmak, yüzünüze kan akışını uyararak cildinizin daha parlak ve daha sıkı görünmesini sağlayabilir.
 • Tıkalı sinüslere yardımcı olur: Bazı çalışmalar, bu aletin kullanılmasının sinüslerin temizlenmesine yardımcı olabileceğini düşündürmektedir, ancak araştırma hala erken aşamalardadır.
 • Şişliği azaltır: Yuvarlanma ayrıca lenfatik süzülmeyi uyararak şişliği (göz torbalarının altında kullanımı zor gibi) azaltabilir.
 • Cildinizi serinletir ve yatıştırır: Silindirinizi buzdolabında saklarsanız veya yeşim gibi doğal olarak soğuk bir taş kullanırsanız, temas halinde cildi soğutur. Bu, cildinizi hızla temizleyebilir ve gözenekleri sıkılaştırabilir.
 • Cilt bakım ürününü dağıtır: Silindirler tipik olarak aletin cildiniz üzerinde kaymasına yardımcı olmak için bir yağ veya nemlendirici ile kullanılır. Bu sürecin ürünün cildinize daha derin etki edeceği söyleniyor.

 

Yüz Masajı Masajı İle İlgili Mitler ve Gerçekler

 

Yüz silindirleri hakkında birçok büyük iddia var.

 

Burada yüz masajı hakkında gerçek olan şey ve yüz silindirleri hakkında bir efsane hakkında konuşacağız.

 

 • Yüz masajı ruh halinizi iyileştirebilir: Doğru. Garip görünebilir, ancak yüz masajı bazıları için kaygıyı azaltır.
 • Silindir kullanmak yüzü inceltebilir: Yanlış. Vücudunuzun herhangi bir kısmından, yüz dahil, gerçekten zayıflamanın veya kilo vermenin tek yolu beslenme ve egzersizdir. Bununla birlikte, yüz silindirinin hava alma potansiyeli yüzünüzü geçici olarak daha ince gösterebilir.
 • Bir silindir kullanmak yüzü şekillendirebilir: Doğru. Silindir, yüzünüzdeki sıvıyı boşaltmak için kullanılabilir, bu da yüzünüzü geçici olarak şekillendirmeye yardımcı olabilir. Aleti boşaltma ve konturlama için kullanmanın en iyi yolu, bir açıyla rulo yapmak ve daha sonra silindiri kulaktan aşağı doğru itmektir. İşlem aşırı sıvıyı lenf düğümlerine yönlendirmeye yardımcı olur.
 • Toksinler bir rulo kullanılarak vücuttan temizlenebilir: Doğru. Masaj veya silindirler dahil olmak üzere lenfatik süzülmeyi uyaran herhangi bir aktivite, vücut için detoksifiye edebilir.

 

Yüz Silindiri Nasıl Kullanılır?

 

Yüz silindiri kullanırken aşağıdaki adımları izleyin:

 

 1. Rahat kayma hareketi için bir yüz yağı, serum veya nemlendirici uygulayın: Yağlama yoksa, alet cildi çekebilir, bu da aslında kırışıklıklara katkıda bulunabilir.
 2. Boyundan başlayın ve yukarı doğru yuvarlayın. En iyi sonuçlar için ileri geri değil yukarı doğru yuvarlayın.
 3. Çene çizgisinden kulağa her iki taraftan hafifçe bastırarak yuvarlayın. Bu harekete çeneden elmacık kemiğine kadar devam edebilirsiniz.
 4. Alından şakaklara doğru, sadece yukarı yönde yuvarlayın. Ellerinizi cildi gergin ve kırışıksız olarak çekmek için kullanıyorsanız aynı yumuşak şekilde kullanın.
 5. Kaşlarınız yatay olarak düz bir şekilde yuvarlanır, bu da özellikle baş ağrınız varsa rahatlatabilir.
 6. Ayrıca rulo olmadan bazen “ yüz yogası ” olarak da adlandırılan yüz masajı veya yüz egzersizleri yapabilirsiniz. Herhangi bir alet kullanmadan kendinize evde yüz bakımı yapabilirsiniz.

 

Bir Yüz Silindiri Ne Sıklıkta Kullanılmalıdır?

 

Yüz silindirleri her gün güvenle kullanılabilir. Aslında, bazı dermatologlar en iyi sonuçlar için günlük kullanım önermektedir.

 

Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

 

Sadece birkaç dakikanız olsa bile, stres giderme ve nefes aldırma avantajlarından bazılarını elde edebilirsiniz.

 

Bir 2018 çalışması, sadece 5 dakika boyunca bir yüz masaj silindiri kullanmanın yanaklara kan akışını artırabildiğini gösterdi. Silindir en fazla 10 dakika kullanılmalıdır ve cildiniz incinmeye başlarsa daima hemen durun.

 

Yüz Silindir Türleri

 

Piyasada çok fazla yüz silindiri var, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir.

 

Yeşim, silindirlerde bulacağınız en yaygın taşlardan biridir. Çin'de yüzyıllardır kullanılmaktadır.

 

Ayrıca aşağıdakilerden yapılmış yüz silindirleri de bulacaksınız:

 

 • gül kuvartzı
 • ametist
 • obsidiyen
 • metal

 

Yeşim ve metal doğal olarak soğuk malzemelerdir ve cilde soğutma hissi vermek için buzdolabında saklanması gerekmez.

 

Gül kuvars sıcaklığını (sıcak veya soğuk) uzun süre tutabilir. Daha soğuk bir rulo istiyorsanız ve bir veya iki dakikadan fazla kullanmayı planlıyorsanız, buzdolabında soğutulmuş kuvars en iyi seçeneğinizdir.

 

Yeşim gül kuvarsdan daha yumuşak bir taştır, bu nedenle bir kuvars silindiri daha uzun kullanılabilir ve düştüğünde kolayca kırılmaz.

 

Bununla birlikte, yeşim, diğer taşların bazıları kadar pürüzsüz olmayabilir, ancak bu eklenen sürtünme özellikle şekillendirme için yardımcı olabilir.

 

Geleneksel olarak, ametistin cildi arındırmaya yardımcı olduğu söylenir ve akne tedavisine yardımcı olabilir. Ancak, bu iddiayı desteklemek için araştırmaya ihtiyaç vardır.

 

Sahte Yeşim Silindiri Nasıl Tespit Edebilirsiniz?

 

İki tür hakiki yeşim vardır:

 

 • nefritler
 • jadeit

 

Nefrit yeşim, jadeite kıyasla daha az değerli taş olduğu için çoğu silindir bundan yapılmıştır. Bu özellik onu daha ucuz hale getirir.

 

Ancak, yeşim olarak satılan bazı silindirler hiç yeşim değildir. Parlak görünmek için kimyasal olarak boyanmış veya polimerlerle işlenmiş başka bir taştan yapılabilirler.

 

Gerçek olup olmadığını kontrol etmenin birkaç yolu:

 

 • Silindire karşı gerçek olduğunu bildiğiniz bir parça yeşim taşı tutun. Plastik gibi düz geliyorsa, muhtemelen sahte.
 • Yeşim silindirinize dokunun. Kontrol etmenin en basit ve en kolay yollarından biridir. Gerçek yeşim dokunuşa serin hissedecek.
 • Silindiri yakından inceleyin. İçinde hava kabarcıkları olmamalıdır, ancak yüzeyde ebru veya bazı düzensizlikler olmalıdır.
 • Silindirin yüzeyini tırnağınızla veya bir şeyin ucuyla hafifçe çizin. Gerçek yeşim üzerinde işaretler olmayacak.

 

Yüz Silindiri Nasıl Temizlenir?

 

 • Fazla yağı veya ürünü yumuşak, temiz bir bezle silin. Her kullanımdan sonra veya haftada en az bir kez silmek iyi bir fikirdir.
 • Bakterileri öldürmek için nazik bir yüz yıkama jeli veya sabun kullanın. Oda sıcaklığında suyla iyice duruladığınızdan emin olun.
 • Yüz silindirinize çok sıcak su koymaktan veya suya batırmaktan kaçının.
 • Kuruması için silindiri temiz ve kuru bir bez üzerine yatay olarak yerleştirin.

 

Uzun Lafın Kısası

 

Yüz silindiri sadece yüzünüzü rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda cildiniz için de birçok fayda sağlar.

 

Yüzünüzdeki, boynunuzdaki ve köprücük kemiğinizdeki hassas cildinizde nazikçe yuvarlamak veya masaj yapmak kan akışını artırmaya, lenfatik süzülmeye yardımcı olabilir ve hatta yüzün daha az kabarık ve daha şekilli görünmesine yardımcı olabilir.

 

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok yüz silindiri türü vardır ve hepsi faydalı olabilir. Sadece sahte bir taşın işaretlerini bildiğinizden ve silindiri düzenli olarak temizlediğinizden emin olun.


Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

Diyetisyen Misin?

Kategoriler