Yulaf Kaç Kalori Yulaf gluten içerir.

Yulaf Kaç Kalori

389 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Yulaf" Lif, Protein, Thiamin (B1), Mangan, Bakır, Fosfor, Magnezyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

43 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.10
2.10
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%67 %16 %17
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

389 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Yulaf kaç kaloridir? 100 gram Yulaf içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Yulaf, dünyadaki en sağlıklı tahıllar arasındadır. Yulaf vitaminler, mineraller, lifler ve antioksidanlar için mükemmel kaynaklar arasında yer almaktadır

Yulaf Nerede Kullanılır, Nasıl Tüketilir?


Yulaflar kahvaltıda genellikle yulaf ezmesi olarak tüketilmektedir. Yulaf ezmesi yulafın su veya süt ile kaynatılmasıyla yapılır. Yulaf ezmesi genellikle yulaf lapası olarak da adlandırılır. 


Yulaf nerede kullanılır? diye soracak olursanız yulaf, yulaf unu, yulaf kepeği olarak keklere, granola barlara, kurabiyelere ve diğer pişmiş ürünlere dahil edilirler.


Yulaf faydaları arasında düşük kan şekeri ve kolesterol seviyeleri, cilt sorunlarına karşı koruma ve kabızlığın azalması yer alır. Bu sağlık yararlarına ek olarak, çok tok tutucu özellikleri vardır ve bu da onları kilo kaybına yardımcı bir yiyecek yapmak için önemli bir  kriterdir. Yulafın faydaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz ‘Yulaf Tüketiminin 9 Faydası’ konu başlıklı blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz (Oku).

 

Sonuç olarak  yulaf tüketebileceğiniz en sağlıklı yiyecekler arasındadır.


Yulaf, sağlıklı beslenme düzeninde vazgeçilmez gıdalardan biri olabilmektedir. Yulaf dışında da sayısız sağlıklı gıda bulunmaktadır. Bu sağlıklı gıdaları birbirleriyle uyum içerisinde nasıl tüketmeniz gerektiği konusunda destek alabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Yulafın Faydaları


  • İnanılmaz besleyicidir.Çok fazla lif ve beta-glukan içerir.Beta-glukan içeriğiyle bağışıklık sisteminizi de güçlendirmeye yardımcı olur.
  • Antioksidanlar ve polifenollerce zengindir.Kan basıncını düşürmeye ve damar sağlığını korumaya yardımcı olur.
  • Beta-glukan bağışıklık sisteminizi güçlendirirken aynı zamanda LDL(kötü) kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur. Kan şekeri ve insülin cevabını duyarlı hale getirip kan şekeri seviyenizi düşürmeye yarayabilir.
  • Tokluk hissi verir. Diyet ve sporla desteklendiğinde kilo vermeye etkisi çok yüksektir.
  • Cildinize iyi gelir. Öğütülmüş yulaf ile yapılan maskelerde antienflamatuvar özellikleri sebebiyle kaşıntı ve kızarıklıkta cildi yatıştırıcı etkilere sahiptir. Sizi hem içeriden hem dışarıdan güzelleştirmek için uğraşır.
  • Antienflamatuvar özelliği çocukluk çağı astım şikayetlerini azaltmaya yardımcı olabilir.
  • Kabızlık kabusunuz olmaktan çıkacaktır. Yulaf yapısındaki kompleks yararlı liflerle bağırsak sağlığınızı en iyi destekleyecek besinlerden biridir. Probiyotik bakterileri dolayısıyla bağırsak floranızı beslemeye ve korumaya yardımcı olacaktır.


  • 1 su bardağı Yulaf 606.84 kcal 156.00 Gram
  • *Alerjen: Yulaf içerir.

Benzer Gıdalar

Diyetisyen Misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle