Yeşil Biber Kaç Kalori

Yeşil Biber Kaç Kalori

20 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Yeşil Biber" Lif, Protein, Vitamin A, Vitamin C, Vitamin K, Thiamin (B1), Riboflavin (B2), Niacin (B3), Vitamin B6, Folat, Mangan, Demir, Bakır, Potasyum, Fosfor, Magnezyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

77 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

5.00
5.00
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%79 %7 %15
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

20 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Yeşil Biber kaç kaloridir? 100 gram Yeşil Biber içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Yeşilbiber Faydaları


 • Yeşilbiber C vitamini zenginidir, bağışıklığı güçlendirir.
 • Hazımsızlığı giderir, gaz sorunu önler.
 • Cilde iyi gelir. Sivilce ve kırışıkları önler.
 • Yeşil biber vitaminlerinden biri de P vitaminidir. P vitamini damarları güçlendirerek kalp sağlığınızı korumada etkilidir.
 • Düşük kalorili olmasının yanı sıra lif kaynağıdır ve tokluk hissi sağlar. Yani kilo vermek isteyenlerin tüketmesi gereken bir besindir.

Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).


Yeşilbiber Çeşitleri Nelerdir?

 • Çarliston biber
 • Sivri biber
 • Dolmalık biber 

Yeşilbiber dolması nasıl yapılır ve kaç kaloridir? Öğrenmek için tıklayabilirsiniz (Yeşil biber dolması)


Yeşilbiber Nasıl Yazılır TDK?


Yeşil biber TDK’nin verdiği bilgilere göre bilinen kullanımın aksine birleşik yazılır. Doğru kullanım “yeşilbiber” şeklinde olmalıdır. • 1 su bardağı, dilimlenmiş Yeşil Biber 29.80 kcal 149.00 Gram
 • 1 adet orta boy Yeşil Biber 5.00 kcal 25.00 Gram
 • *Alerjen: Yeşil Biber içerir.

Benzer Gıdalar

Diyetisyen Misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle