Tavuk Göğsü Haşlanmış Kaç Kalori

Tavuk Göğsü Haşlanmış Kaç Kalori

151 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Tavuk Göğsü Haşlanmış" Protein, Niacin (B3), Vitamin B6, Selenyum, Fosfor için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Tavuk Göğsü Haşlanmış" yüksek Kolestrol nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

29 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

3.31
3.31
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%0 %19 %81
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Protein'dan geliyor.

151 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Tavuk göğsü haşlanmış kaç kaloridir? Haşlanmış tavuk kalori, tavuk haşlama kaç kalori?Tavuk haşlama kalori, tavuk göğsü besin değeri, tavuk göğsü besin değerleri, tavuk göğüs besin değerleri, tavuk gogsu besin değeri, tavuk eti besin değeri, 100 gram tavuk göğsü haşlanmış içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Kilo vermek için diyet listesi araştırıyor ve hızlı kilo verme yolları deneyip duruyorsanız online diyetisyenlerden size özel online diyet listesi satın almak için tıklayabilirsiniz (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Tavuk Göğsünü Haşlayıp Kızartmak (Haşlanmış Tavuk Göğsü Kizartmasi)

Tavuk Göğsü Haşlanmış Baharatlı Kızartma için Malzemeler

 • 1 adet haşlanmış tavuk
 • tuz, karabiber, kırmızı toz biber
 • 2 kaşık tereyağı
 • 2-3 kaşık zeytinyağı


Tavuk Nasıl Haşlanır? Tavuk Kaç Dakikada Haşlanır? Sade Tavuk Göğsü Haşlama - Tavuk Haşlama Süresi - Haşlama Tavuk Göğsü Yapımı

Tavuğun boyutuna göre bir tencere seçip, tavuğun üzerini bir miktar geçecek kadar su koyun. Daha sonra tuzu ilave edip 50  dakika sonra kontrol edin.


Tavuk Göğsü Haşlanmış Sonra Nasıl Kızartılır? Haşlama Tavuk Göğsü Kızartma

 1. Tavuk göğsünü önce haşlayın, tuz ve baharatla harmanlayın.
 2. Teflon tavaya yağ koyup ısıtın.
 3. Tavuk parçalarını arkalı önlü  orta derecede güzelce kızartın.
 4. İçi yumuşak, dışı çıtır tavuklarınız hazır.


Afiyet Olsun :)Haşlanmış tavuk göğsü  ile neler yapılabilir? Haşlanmış tavuk yemekleri arasında haşlanmış tavuğu kızartmak oldukça popülerdir. Önce tavuk haşlama, ardından tavuk kızartmayla tarifiniz hemen hazır olacaktır. Bunun dışında haşlanmış tavuk göğsü ile yapılan popüler olan yiyecekler arasında haşlanmış tavuk göğsü ile salata da bulunmaktadır.


Haşlama Tavuk Göğsü Kilo Aldırır Mı?

Yüksek protein diyetleri kilo vermekte etkilidir. Tavuk protein içerir bu oldukça bilinir, tavuk göğsü protein oranı da yüksektir, bu yüzden kilo vermeye yardımcıdır. Tavuk göğsünde ne kadar protein var? Haşlanmış tavuk göğsü kaç gr protein içerir? Tavuk göğsü protein değeri 100 gram için 28 gramdır. Bunun dışında 200 gr tavuk göğsü kaç protein içerir, 500 gr tavuk göğsü protein değeri nedir? gibi farklı gramajlardaki değerler için yapmanız gereken tek şey kaç kalori butonuna merak ettiğiniz gramajı girmektir. Böylelikle tavuk gogsu besinine tablolarımızdan ulaşabilirsiniz.


Çalışmalara göre, düzenli olarak tavuk eti tüketmek, kilo vermeye yardımcı olmaktadır.


Haşlanmış Tavuk Göğsü Faydaları - Tavuk Etinin Faydaları Maddeler Halinde - Tavuk Göğsü Faydaları

 • Kalsiyum ve fosfor mineralleri açısından zengin olması nedeniyle kemikleri güçlendirmeye yardımcı etkiye sahiptir.
 • B6 vitamini sayesinde kalp krizi riskini azaltmaktadır.
 • Hücrelerin yenilenmesini ve gelişmesini sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak istediğiniz için çeşitli diyetler ve zayıflama kürleri denediniz fakat sonuçlarından memnun kalmadıysanız eğer bu işi profesyonel yardım alarak çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).

 • 1 su bardağı, küp küp Tavuk Göğsü Haşlanmış 211.40 kcal 140.00 Gram
 • 1 orta boy Tavuk Göğsü Haşlanmış 211.40 kcal 140.00 Gram
 • 1 büyük Tavuk Göğsü Haşlanmış 234.05 kcal 155.00 Gram
 • *Alerjen: Tavuk Göğsü Haşlanmış içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle