Yarım Yağlı Süt 1% Yağlı Süt Kaç Kalori

Yarım Yağlı Süt 1% Yağlı Süt Kaç Kalori

42 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim
Glisemik Indeks (GI):
34 Düşük

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Yarım Yağlı Süt 1% Yağlı Süt" Protein, Vitamin A, Vitamin D, Riboflavin (B2), Vitamin B12, Pantotenik Asit, Selenyum, Potasyum, Fosfor, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

46 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

3.83
3.83
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Süt 1% Yağlı Glisemik Indeksi

Glisemik Indeks (GI):
34 Düşük
Glisemik Yük (GL):
2 Düşük

 • Glisemik indeks, gıdalara 0 ile 100 arasında verilen bir değerdir. Glisemik indeksin yüksek olması bu gıdanın kan şekerini hızlı yükselteceğini gösterir.
 • Çok tatlı ve şekerli yiyecekler yüksek Glisemik İndekslere sahip olsa da, patates veya beyaz ekmek gibi nişastalı yiyecekler baldan veya sofra şekerinden bile daha yüksek puan alır.
 • Vücudunuzun glisemik cevabı hem tüketilen karbohidratın türüne hem de miktarına bağlıdır. Bu durumu da Glisemik Yük iyi bir şekilde açıklar. Glisemik yükü hesaplamak için gıdada bulunan karbonhidrat miktarının glisemik indeks ile çarpıp 100'e bölün.

Glisemik Indeks (GI)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
56
69
100
Glisemik Yük (GL)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
10
19
100

Kalori Dağılımı

%47 %21 %32
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

42 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Yarım yağlı süt kalori, 1 bardak süt kaç kalori yarım yağlı, yarım yağlı süt kaç kalori? Yarım yağlı süt kalorisi, yarım yağlı süt kalori. 1 bardak süt yarım yağlı kaç kalori? 100 gram Süt 1% Yağlı içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.


Süt, sağlıklı beslenme düzeninde vazgeçilmez gıdalardan biri olabilmektedir. Süt dışında da sayısız sağlıklı gıda bulunmaktadır. Bu sağlıklı gıdaları birbirleriyle uyum içerisinde nasıl tüketmeniz gerektiği konusunda destek alabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Süt pahalanırken üretim düşüyor - Ekonomi haberleri


Süt yarım yağlı kaç kaloridir? Süt kalori, süt kaç kalori? 1 bardak süt kaç kalori? Bir bardak süt kaç kalori? Bir bardak süt kalori, tam yağlı süt kalori, süt besin değeri, süt besin değerleri, 1 litre tam yağlı süt yağ oranı ve 100 gram tam yağlı süt içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Tam yağlı süt, kemikleriniz, kalbiniz ve ağız sağlığınız için çeşitli faydalar sunabilen vitamin ve mineraller açısından zengin bir süt ürünüdür. Yine de laktoz intoleransı veya süt alerjisi olanlar için tam yağlı süt ürünleri tüketimi sorunlara neden olabilir.

Laktoz intoleransı olan kişiler için laktozsuz süt alternatifi de bulunmaktadır. 'Laktozsuz Süt Nedir?' konu başlıklı blog yazımızı okuyarak laktozsuz süt konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz (Oku).


Ekmekten sonra bir de süte zam! Süt ne kadar oldu?


Süt ile Neler Yapabilirim? Süt ile Ne Yapılır? Süt İle Yapılan Tatlılar - Süt İle Yapılan Tarifler

Faydası saymakla bitmeyen süt kullanılarak sayısız tarifler sofralarımızı şenlendirmektedir. Özellikle tüketmekten keyif alınan süt tarifleri arasında süt reçeli, süt helvası, süt dilimi, sütlaç gibi sütlü tatlılar en ön sırada yerlerini alırken, geleneksel bir lezzet olan süt çorbası da çoğu kişi için vazgeçilmez lezzetlerden biridir. Sütün kalorisindense sütlü tatlıların kalorisini düşünmeye başladık galiba...


Süt tozu kaç kalori? Süt tozu besin değerini öğrenmek için tıkla.

Eşek sütü sabunu, eşek sütü sabunu faydaları eşek sütü hakkında bilgi için tıklayın.

Badem sütü kalorisi için tıklayın.


1 Litre Yarım Yağlı Süt Kaç Kaloridir? Yarım Yağlı Süt Kalori - Yarım Yağlı Süt Yağ Oranı

1 lire süt kaç bardaktır? 1 litre süt kullandığınız bardağa göre değişmekle birlikte ortalama olarak 5 bardaktır.

1 lt süt kaç kalori? 1 litre yarım yağlı süt 432.60 kaloridir.


Süt ürünlerindeki büyük tehlike - Sağlık Haberleri


Sütün Faydaları - Süt Faydaları - Yarım Yağlı Süt Faydaları

 • Çok besleyicidir: Yeni doğan hayvanları tam olarak beslemek için üretilir. İhtiyaç duyabileceğiniz her seyi neredeyse barındırır.
 • İyi bir protein kaynağıdır: İnsanlar için "tam protein" kaynağıdır. Bitkilerle alamayacağımız 9 temel amino asitin tümünü barındırmaktadır.
 • Kemik sağlığına yararlıdır: Kalsiyum, potasyum, fosfor ve K2 vitamini dahil bir vitamin ve mineral içerir. Ayrıca D vitamini de barındırır.Kemik sağlığı için mükemmel kombinasyonda besin değerleri barındırır.
 • Çok yönlüdür: Sayamayacağınız kadar çok tarifte kullanabilirsiniz. Her şeyin içine girebilir ve tarifi lezzetlendirir. Smoothie (süt köpürtücü kullanarak görünüşünü daha havalı hale getirebilirsiniz), kek, börek, yemekler, çorbalar, dondurmalar, shakeleri daha besleyici ve nefis hale getirir. Yoğurt yaparsınız başka formuyla bu sefer efsaneler yaratmaya başlar.
Not: Süt içmenin faydalarından bahsetsek de süt herkes için iyi değildir. Laktoz intoleransı denilen bir rahatsızlık sütte bulunan bir şeker türü olan laktozun sindirilememesini sağlar. Hazımsızlık, gaz ve gaz sancısı yapabilir. Bunun yerine alternatiflerini laktozsuz sütleri, badem sütü, Hindistan cevizi sütü, soya sütü kullanılabilir.

Süt içmenin faydaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz  'Süt İçmenin Faydaları' başlıklı blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz (Oku).


Yarım yağlı süt kilo aldırır mı? Yarım yağlı süt mü tam yağlı süt mü? Yarım yağlı süt ile tam yağlı süt arasındaki fark nedir? Yarım yağlı sütü fazla tüketmek kilo aldırabilir. Yarım yağlı süt ve tam yağlı süt arasındaki fark, tam yağlı sütün daha fazla yağ içermesidir.


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).


Süt ve süt ürünleri ile ilgili SETBİR'den açıklama - Sağlık Haberleri


 • 1 su bardağı Süt 1% Yağlı 86.52 kcal 206.00 Gram
 • 1 çay bardağı Süt 1% Yağlı 43.26 kcal 103.00 Gram
 • 1 litre Süt 1% Yağlı 432.60 kcal 1030.00 Gram
 • *Alerjen: Süt 1% Yağlı içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle