Susuz Tereyağı Kaç Kalori

Susuz Tereyağı Kaç Kalori

876 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

Kötü: "Susuz Tereyağı" yüksek Doymus Yağ A., Kolestrol nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

0 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

0.99
0.99
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%0 %100 %0
Karbonhidrat Yağ Protein

876 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Susuz Tereyağı kaç kaloridir, 100 gram Susuz Tereyağı içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

Tereyağı Faydaları


Tereyağı mutfaklarımızın ve kültürümüzün vazgeçilmez bir parçasıdır.

İnek sütünün yağının ayrılıp veya yoğurt kaymağının ayrılmasıyla elde edilen bu lezzet bombası şüphesiz bir çok yemeğin lezzet kaynağını oluşturur.

Kebaplarda, sulu yemeklerde, kahvaltıda ekmeğin üstünde, bazlama ve gözleme üstüne hatta yeni öğrendiğimiz sunny side up yumurtada damak şenlendiriyor. En iyi tereyağını içeriğindeki %80 ve üstü süt yağı oranıyla ayırt edebilirsiniz.

Bir aralar kolesterol yükselttiği gerekçesiyle öcü gibi bakılan ancak ketojenik diyet ve karatay diyetiyle tekrar gündeme oturan tereyağının faydalarına göz atalım.


  • Yüksek kalorili bir besindir: Enerjiye ihtiyacınız olduğunda mükemmel bir tercihtir. Dayanıklılığınızı arttırırken doymamış yağ asitleriyle aslında olesterol seviyelerinizi iyileştirir. 

  • Butirik asit içerir: Tereyağının asıl bileşeni butirik asit bağırsak sağlığına iyi gelip Chron hastalığı için tedavi olarak kullanılmıştır.
  • Tereyağındaki yağlar faydalıdır: CLA gibi yağların bir çok kanser türüne karşı koruyucu olduğu gösterilmiştir. Evet kilo vermek için takviye olarak satılan CLA’yı tereyağı bolca barındırır.
  • Bolca vitamin vardır: Sütten elde edildiği için yağda çözünen vitaminleri (A,D,E,K vit.) yüksek miktarda barındırır.


Not: Laktoz intoleransı olanlar, süt alerjisi olanlar için hazımsızlık problemi olabilir. Kalp hastalığı olanlar için karbonhidratla tüketim LDL seviyelerini arttırabilir.


  • 1 yemek kaşığı Susuz Tereyağı 105.12 kcal 12.00 Gram
  • 1 su bardağı, Susuz Tereyağı 1795.80 kcal 205.00 Gram
  • *Alerjen: Susuz Tereyağı içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle