Strese Ne İyi Gelir? Strese Uyum Sağlamanıza Yardımcı 7 Tonik

Strese Ne İyi Gelir? Strese Uyum Sağlamanıza Yardımcı 7 Tonik
Enerji artışı veya stres atmak için bir gece içeceği amacıyla üçüncü fincan kahveye uzanmak yerine, yorgunluk, endişe ve stresle savaşmak için güçlü ilaçlar olarak bilinen günlük içeriklerle dolu yedi doğal çözüm hazırladık.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

 

Bağışıklığı artıran “kahve” veya uykusuzlukla savaşan, yatmadan süt olsun, sağlıklı karışımları hazırlamanın büyük hayranlarıyız.

 

Bu nedenle, enerji artışı veya stres atmak için bir gece içeceği amacıyla üçüncü fincan kahveye uzanmak yerine, yorgunluk, endişe ve stresle savaşmak için güçlü ilaçlar olarak bilinen günlük içeriklerle dolu yedi doğal çözüm hazırladık. Bir düşünün: elma sirkesi, matcha, zencefil ve zerdeçal.

 

En sevdiğiniz lezzetli içeceğinizi keşfetmek için okumaya devam edin.

 

Zekanı Keskinleştirmek ve Stresi Yenmek İçin Zencefil İç


Zencefil, hassas bir mideyi hafifletmenin ötesinde faydalara sahiptir. 14 eşsiz biyoaktif bileşik ve antioksidan özellik içerir. Bu bileşiklerin, orta yaşlı kadınlarda bilişsel işlevi keskinleştirdiği ve sıçanlarda yapılan bir çalışma başına, oksidatif strese bağlı hasara karşı beyni koruyabildiği bulunmuştur.

 

Hayvan çalışmaları da zencefilin serotonin seviyelerini etkiler ve anksiyeteyi benzodiazepin ilaçları kadar başarılı bir şekilde tedavi edebilir ve azaltabilir.

 

Zencefil Faydaları:

 • gelişmiş beyin fonksiyonu
 • antioksidan destek
 • stres tedavisi

 

Deneyin: Bu sağlıklı zencefili güçlü antioksidan bir doz için deneyin(sıcak veya soğuk). Taze zencefil bir yoldur, ancak takviye etmeyi planlıyorsanız, önerilen dozlar değişir.

 

OLASI YAN ETKİLER
Zencefilin pek çok ciddi yan etkisi yoktur. Midenizi tahriş edebileceği için aşırı dozda ( 4 gramdan fazla) almadığınızdan emin olun.

 

Hormonlarınızı Dengelemek İçin Maca Demleyin


Maca kökü son zamanlarda giderek daha popüler - ve iyi bir nedenden dolayı. Bu yerli Perulu bitkinin erkeklerde (ve muhtemelen cinsel işlevlerde) cinsel isteği arttırdığı gösterilmiştir. Ayrıca erkek bisikletçilerde egzersiz performansını artırmak için umut verici sonuçlar da gösteriliyor.

 

Bu hormon dengeleyici, aynı zamanda strese karşı güçlü bir destekçidir. Macanın bitki bileşikleri (flavonoidler olarak adlandırılır) olumlu bir ruh halini destekler, kan basıncını ve depresyonu azaltır (menopoz sonrası kadınlarda gösterildiği gibi).

 

Macanın Faydaları:

 • artan enerji
 • dengeli ruh hali
 • düşük kan basıncı ve depresyon

 

Deneyin: Maca tozunu günlük smoothienize, bir fincan kahveye veya sıcak kakaoya karıştırın (işte lezzetli bir tarif!). Gerçekten bir etki görmek için 8 ila 14 hafta boyunca her gün yaklaşık 3,3 gram içmeniz gerekebilir.

 

OLASI YAN ETKİLER
Maca hamile değilseniz, emziriyorsanız veya tiroid probleminiz yoksa çoğu insan için genellikle güvenlidir.

Yeniliğe mi İhtiyacınız Var? Matcha'ya Geç


Temiz, parçacıksız matcha yudumlayın. Matcha, tarihsel olarak bilinen güven verici etkileri olan flavonoidler ve L-theanine içerir. L-theanine beynin alfa frekans bandını arttırır uyuşukluğa neden olmadan zihni rahatlatır.

 

Kafein ile birleştiğinde, L-theanine ruh hali üzerinde olumlu etkiler. Matcha'nın ayrıca antioksidanlar, vitaminler ve besin değerleriyle dolu olduğu düşünüldüğünde, yorgunluğu yenmek ve genel sağlığınızı artırmak için güçlü bir tonik olabilir.

 

Matcha Avantajları:

 • ruh hali üzerinde olumlu etkiler
 • rahatlamayı teşvik eder
 • sürdürülebilir enerji sağlar

 

Deneyin: Uygun çay poşetleri ile bir fincan matcha çayı demleyin. Matcha'daki kafein oldukça güçlü ! Etkileri bir saat içinde hissedebilirsiniz.

 

OLASI YAN ETKİLER
Tıpkı kahvede olduğu gibi aşırı tüketiminde  çok fazla kafein alabileceğiniz gibi, çok fazla matcha içmemek gerekir. Daha sağlıklı olsa da, günde sadece bir veya iki fincana sadık kalın.

 

Doğal Olarak Kaygıdan Kurtulmak için Reishi'yi Deneyin


“Doğanın Xanax” lakaplı Reishi mantarları stres atmanın harika bir doğal yoludur. Bu mantar, sakinleştirici özellikleriyle bilinen bileşik triterpen içerir. Ayrıca antikanser, antienflamatuar, anti-anksiyete ve antidepresan niteliklere sahiptir.

 

Bu sihirli mantar daha iyi uykuyu da teşvik edebilir. Fareler üzerinde yapılan çalışmaların sonuçları, gün boyunca sizi daha dinlenmiş ve odaklanmış halde hissettirir.

 

Reishi Faydaları:

 • daha dinlendirici bir uyku sağlar
 • antidepresan ve anti-anksiyete özelliklerine sahiptir
 • güçlü sakinleştirici ajanlara sahiptir

 

Deneyin: Sıcak, iyileştirici bir tonik veya çay yapmak için bir kaşık reishi tozu kullanın.

 

OLASI YAN ETKİLER
Reishi'nin zararları hakkındaki araştırmalar hala eksik olsa da, mevcut olanlar karaciğer hasarı ile ilişkili olabileceğini göstermektedir. Bunun dışında, yan etkiler önemsizdir (mide rahatsızlığı gibi). Bu mantarları hamile, emziren, kan sorunu olan veya ameliyat gerektiren herhangi biri olarak takviye etmeyi düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun.

 

Enerjiyi Artırmak için Elma Sirkesi


Elma sirkesinin lezzetli salata sosu ötesinde kullanımları vardır. Sirke sizin kan şekeri seviyeleri enerjinizi korumanıza ve yorgunluğu önlemenize yardımcı olur. 

 

Elma Sirkesinin Faydaları:

 • kan şekerini kontrol eder
 • enerji seviyelerini eşit tutar
 • genel sağlığın geliştirilmesine yardımcı olabilir

 

Deneyin: Elma sirkesini ılık veya soğuk suya karıştırın veya bu Elma Sirkesi Çayını yapmayı deneyin. İçtikten sonra 1 gram, etkileri 95 dakika içinde hissedebilirsiniz.

 

OLASI YAN ETKİLER
Büyük miktarda elma sirkesi, sindirim sorunları, hasarlı diş minesini ve boğaz yanıklarını içeren bazı yan etkilere neden olabilir. Ayrıca ilaçlarınızla etkileşime girebilir, bu nedenle düzenli olarak içmeyi planlıyorsanız doktorunuzla konuşun.

 

Genel Zihinsel Sağlık İçin Zerdeçal Deneyin


Zerdeçal latte internetin her yerinde, ama bilim tarafından mı yoksa sadece moda mı? Zerdeçalın popülaritesine, özellikle de ruh sağlığı açısından ayakta durduğunu bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

 

Zerdeçalda bulunan biyoaktif bileşik olan kurkumin, kaygı, depresyon ve daha fazlası - muhtemelen serotonin ve dopamin seviyelerini arttırması nedeniyle aslında çok daha az yan etkisi olan Prozac kadar etkili olabilir.

 

Zerdeçalın Faydaları:

 • serotonin seviyelerini arttırır
 • kaygı ve depresyonun hafifletilmesine yardımcı olabilir
 • antidepresanlar kadar etkili olabilir

 

Deneyin: Bu ferahlatıcı anti-inflamatuar Zerdeçal Toniği biraz farklı bir şey için deneyin. Sonuçlar hemen olmayabilir, ancak altı hafta boyunca günlük 1000 miligram içerseniz, o zaman bir fark hissetmeye başlayabilirsiniz.

 

OLASI YAN ETKİLER
Çoğunlukla, zerdeçal tüketmek güvenlidir. Ancak çok fazla tüketmekten kaçınmak ve güvenilir bir kaynaktan aldığınızdan emin olmak isteyebilirsiniz. Yüksek dozda zerdeçal böbrek taşlarına neden olabilir ve güvenilir olmayan kaynaklarda katkı maddesi bulunur.

 

Ashwagandha: Yeni Adaptojeniniz


Adaptojenler, vücudumuzun stresle başa çıkmasına ve strese uyum sağlamasına yardımcı olan doğal olarak oluşan maddelerdir.

 

Ashwagandha özellikle stresle mücadele eden bir süperstardır. Bu adaptojenin anksiyete giderici, yorgunlukla mücadele ve kortizol seviyelerini azalmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir 

 

Ashwagandha'nın Faydaları:

 • vücudun stres hormonunu azaltır
 • kaygıyı hafifletir
 • stresle ilgili yorgunluğu önler

 

Deneyin: Stresi yok etmek için bu Ashwagandha Toniği yudumlayın. Etkilerini hissetmeden önce bir ay boyunca günde iki bardak içmek gerekebilir (150 miligram ashwagandha) 

 

OLASI YAN ETKİLER
Bu bitkinin yan etkilerinin tam olarak ne olduğunu söylemek için yeterli çalışma yoktur, ancak hamile olanlar erken doğuma neden olabileceğinden bundan kaçınmak isteyecektir. Ashwagandha almanın bir başka riski de kaynaktır. Güvenilir olmayan kaynaklar zararlı katkı maddelerine sahip olma eğilimindedir.

 

Her zaman olduğu gibi, günlük rutininize bir şey eklemeden önce doktorunuza danışın. Bu bitkilerin, baharatların ve çayların çoğunun tüketilmesi güvenli olsa da, bir günde çok fazla içmek zararlı olabilir.

 

Öyleyse, stresle mücadelede aralarından seçim yapabileceğiniz bu inanılmaz seçeneklerden hangisini önce denemek için heyecanlısınız?


Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

Diyetisyen Misin?

Kategoriler