Sorum Var

Merhabalar, 1.58 boyundayım 3 yıldan fazladır diyet yapıyorum aralıklı olarak 72 den 61'e düşmüştüm sonradan kilo alarak 65'e çıktım ve uzun süre bu kiloda kaldım. 1 buçuk aydır diyet yapıyorum ilk hafta 2 kilo verdim 63 oldum fakat haftalardır 100 gram bile veremiyorum tartıda bir değişiklik yok ama inceliyorum sporla destekliyorum ama tartıdaki değişim olmadığı için umudumu kestim ve bıraktım sizce ne yapmalıyım ?

Merhabalar;
Eğer çok kalori kısıtlı diyet yaptıysanız, metabolizmanızda yavaşlama olması oldukça normal. Size tavsiyem öncelikle diyetinizin içeriğini bir diyetisyen öncülüğünde çeşitlendirmeniz ve küçük değişiklikler yapmanız, öğün atlamamaya özen göstermeniz, spor programınızda küçük değişiklikler yaparak metabolizmanızı canlandırmanız ve yeterli su içmenizden emin olmanız.
Kilo verme sürecinde ideal kiloya yaklaştıkça vücudun direncini kırmak için sabır gerekiyor. Umudunuzu kaybetmeyin, siz diyet ve sporunuza devam ettikçe emin olun kilo eşiğiniz kırılacak ve kilo vermeye devam edeceksiniz.
Sağlıklı ve mutlu günler dilerim...