Sorular

Ş....... a.... 01 Şubat 2020

Kilo diyet

Ben 3 vardiya şeklinde 8 saat çalışıyorum ve 92 kiloyum 7. Ayın sonunda düğünüm var ve kilo vermek istiyorum o tarihe kadar en azından 78 80 kilo civarı yani 12 15 kilo vermek istiyorum 5 gündür ekmeği tamamen kestim en fazla günlük 3 veya 4 dilim beyaz ekmek yiyorum onun dışında bildiğim en iyi diye haşlanmış yumurta patates:) herhangi bir öneriniz var mı.
Teşekkür ederim.

Henüz Cevap Verilmemiş!

k....... 29 Ocak 2020

kilo problemi

Merhaba ? HipoTroid hastasıyım kilo problemim war zor kilo veriyorum bana uygun diyet programı yardımcı olurmusunuz....

Merhabalar konuyla ilgili dytesrasariyer@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıntılı bilgilerinizi aldıktan sonra daha spesifik önerilerde bulanabiliriz. Sağlıcakla kalın.

d.... y...... 29 Ocak 2020

diyet

Merhaba birlikte nasıl çalışabiliriz d.yandik@gmail.com bilgi verir misiniz zayıflamak istiyoum simdiden cok teşekkürler

Henüz Cevap Verilmemiş!

s........... 27 Ocak 2020

kilo veriyodum ama şu an durdu

1 ayda 5 kilo verdim fakat şu an kilo vermem durdu sizce sebebi nedir diyetimi bozmadım egzersiz programı da aynı sebebini çözemedim acil yardımcı olur musunuz

Henüz Cevap Verilmemiş!

A.... I..... 26 Ocak 2020

Nasıl daha hızlı yağ yakabilirim

Yemegime dikkat ediyorum,pilates ve haftada 3 gün 30 dk eliptik bisiklet yapıyorum fakat yağ yakamıyorum kilo veremiyorum. Önceden yıllarca 55 kiloydum fakat son 1 yılda 15kg aldım.

Merhaba öncelikle herhangi bir sağlık probleminiz olmadığından emin olmalısınız. Doktora görünüp tahlillerinizi yaptırdıktan sonra diyetisyen kontrolünde size özel hazırlanmış bir diyet programıyla yağ yakmanız mümkün olabilir

t..... 22 Ocak 2020

nasıl hızlı kilo veririm

Yüzümde göbegimde çok kilo var rejim yapmak kilo vermek istiyorum ama veremiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Merhaba,
sağlıklı beslenmek bir dengedir. Günlük almamız gereken enerjiyi karbonhidrat, yağ, proteini dengeli şekilde dağıtmak gerekir. Kilo vermeniz için tahlillerinizi yaptırdıktan sonra size özel bir diyet uygulamanızı öneririm.Önemli olan az yemek değil dengeli ve ölçülü yemektir.
Sağlıklı günler dilerim,
Dyt. Elif Ekin Eyyupoğlu

M..... T.......... 21 Ocak 2020

bebeğim için

Merhabalar Bn 65 kiloyum ve 3 aylık evliyim evliliğinde vermiş olduğu rahatlıkla sürekli kilo alıyorum durduramıyorum kendimi canım sürekli bireyler yemek istiyor eşimle birlikte bi cocugumuz olsun stiyoruz ama korkuyorum su an zaten kiloluyum dogum ve sonrası daha da alırsam ve hiç vermezsem yardımcı olurmusunuz

Diyetisyen Selin Söz
Diyetisyen Selin Söz Erenköy Mah. Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No.272 Mormin Apt. A Blok K.4 D:13 Kadıköy
Meryem Hanım Merhaba;
Fazla kilolarımız aynı zamanda gebe kalmayı zorlaştırmaktadır. Ayrıca hem sizin hemde bebeğinizin sağlığı için risk oluşturmaktadır. En doğrusu gebelik planlamadan önce kilo kontrolü sağlamanız ve gereken vitamin mineralleri yerine koymanız. Bu hem sizin sağlığınız için hemde bebeğinizin sağlığı için en doğrusudur. Böylece çok daha sağlıklı bir gebelik süreci geçirmiş olursunuz. Ayrıca bebeğinizin daha sağlıklı bir şekilde dünyaya gözlerini açmasını sağlarsınız.
Bunun için size destek olabiliriz. Bizimle irtibata geçebilirsiniz. :)
Diyetisyen Selin Söz Sağlıklı Beslenme ve Danışmanlık
05469034938
diyetisyenselinsoz@gmail.com

o.... e... s... 20 Ocak 2020

karın kası için dengeli beslenmek

karın kası için çalışıyorum sizce yediğim yemeklerde nelere dikkat etmem gerekiyor

Sporcu beslenmesinde özellikle diyetle alınan karbonhidrat,yağ ve protein dengesini iyi sağlamak gerekmektedir. Ayrıca su tüketimi de çok önemli bir etken. Sizin özelliklerinize(boy,kilo,metabolizma hızı,yaş), yaptığınız spor programına uygun bir diyet listesi almanızı öneririm. :)

z..... a... 20 Ocak 2020

sibutramin

Merhaba. Daha önce 5 ay ara ata zayıflama ilacı kullandım. Şimdi bıraktım ama kilo aldım ve normal yollarla veremiyorum. ne yapmalıyım ?

Merhaba öncelikle şunu söylemeliyim ki sağlıklı beslenmek bir dengedir. Günlük almamız gereken enerjiyi karbonhidrat, yağ, proteini dengeli şekilde dağıtmak gerekir. Maalesef ki tek tip beslenmek bir süre sonra sağlığınızı kötü yönde etkileyebilir. Önemli olan az yemek değil dengeli ve ölçülü yemektir.
Sağlıklı günler dilerim,
Dyt. Elif Ekin Eyyupoğlu

z..... a... 20 Ocak 2020

kilom hep aynı

Ne yaptıysam olmadı tüm diyetleri denedim kilo veremiyorum. Devlet hastanesindeki diyetisyenler aynı listeleri verip duruyor. İki öğün besleniyorum. sabah yumurta peynir zeytin akşam çorba sebze yemeği salata arada da beyaz çikolata. ne yapmalıyım vermek için ?

Merhaba öncelikle şunu söylemeliyim ki sağlıklı beslenmek bir dengedir. Günlük almamız gereken enerjiyi karbonhidrat, yağ, proteini dengeli şekilde dağıtmak gerekir. Maalesef ki tek tip beslenmek bir süre sonra sağlığınızı kötü yönde etkileyebilir. Önemli olan az yemek değil dengeli ve ölçülü yemektir.
Sağlıklı günler dilerim,
Dyt. Elif Ekin Eyyupoğlu

Son Diyetisyenler