Sorular

D........ 27 Ocak 2019

Lütfen Artik:(

Lütfen artık birileri sorularımıza Cevap versin! 87 kiloyum 14 yaşındayım yememe engel olamıyorum. Ne yapmalıyım?

Merhaba genç arkadaşım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki yaşın gereği aktif bir spor ya da uygulama yapmak için çok uygunsun. Yaşının doğrultusunda meraklı olmalı ve çeşitli çalışmaları öğrenmelisin. Örneğin değerli doktorumuz Aziz Sancar'ın nobel ödülü almasını sağlan arştırmsının "melatonin pik seviyesinin kanseri engellemesi/önlemesi" üzerine olan çalışmadan şunu özetleyebilirimki düzelnli ve sağlıklı uyku (melatonin uyku sırasında salgılanan bir hormonumuz) kansere karşı güçlü bir askerse tüm metbolizmamız için de öyledir, unutma.
Alışkanlıklarını gözden geçir, kısa süreli günlük hedefler veya uğraşlar bularak mutlu olmaya çalış ve uykuyu olumsuz etkileyecek yağlı, şekerli, hazır/paketli sanayi ürünlerini, tuzu azalt ve akşam tüketmemeye çalış. Yoğurdu sev, suyu içi, düzenli diş fırçala. Not: düzenli uyku sayesinde vücuda salınan melatonin hormonu gün içinde iştah ataklarını azaltacaktır.

D........ 27 Ocak 2019

Yemek Yeme Arzumu Nasil Durdururum?

Ben 14 Yaşindayim Kilom 87 Elma vicut tipine sahibim Nasil beslenmeliyim? Metabolizmam in hizlanmasi için? İdral kilom 50

Merhabalar;
Yemek yeme arzunuz tamamen duygusal olabilir. Öncelikle sizi yemek yemeye teşvik eden olayın ne olduğunu anlamak gerekiyor. psikolojik olarak mı açsınız yoksa fizyolojik olarak mı. hayatınızın bu yeme atakları olduğu dönemde psikolojik sorunları varsa önceliğimiz psikolojik sorunlardır.
Size önerim öncelikle aç olduğunuzu hissettiği bir büyük bardak su tüketin ve yarım saat bekleyin daha sonra hala açsanız bir bardak su içerek 10 dakika bekleyin ve hala açsanız şimdi yemek yiyebilirsiniz. Çünkü vücudumuz susadığı zaman açlık sinyalleri verir bundan dolayı önceliğimiz sudur.
Yemek tercihi olarak çok şekerli ve kalorili ürünler yemek istiyorsanız suyunuza tarçın katarak şeker ihtiyacını azaltabilirsiniz.

E.... C..... 21 Ocak 2019

vitamin ihtiyaci

gün içinde almamız gereken belli başlı vitaminler ve mineraller var ama hangisinden ne kadar almam gerektiğini bilmiyorum. nasıl öğrenebilirim ve yediklerimde ne kadar hangi mineral olduğunu nasıl hesaplayabilirim?

Merhabalar;
Ülkemizde belirli aralıklarla güncellenen Türkiyeye Özgü Beslenme Rehberi-TÜBER isimli kaynağı internetten ücretsiz indirebilir ve yaşınıza göre almanız gereken tüm vitamin-minerallerin miktarlarını ekler kısmındaki tablolardan görebilirsiniz. Hesaplama için USDA-nutrition database internet sitesini ya da turkomp.gov.tr ya da TÜBER kullanabilirsiniz. ?

c..... k..... 20 Ocak 2019

diyet hakkinda

merhaba pınar hanım ben 72 kilo 175 boyunda 2 yıl önce doğum yapmış bir anneyim. 88 ile doğuma gittim en iyi 70 e dusebildim .1 ay içinde 6 kilo vermek gibi bir hedefim var bunu nasıl gerçekleştirebilirim yardımcı olabilir misiniz ?

Henüz Cevap Verilmemiş!

c..... k..... 20 Ocak 2019

diyet hakkinda

Merhaba Pınar Hanım ben 72 kilo 175 boyunda 2 yıl önce doğum yapmış bir anneyim. 88 ile doğuma gittim en iyi 70 e düşebilirim.
1 ay içinde 6 kilo vermek gibi bir hedefim var bunu nasıl gerçekleştirebilirim yardımcı olabilir misiniz ?

Henüz Cevap Verilmemiş!

s.... n...... 08 Ocak 2019

Nasıl kilo verebilirim?

Bana yardımcı olur musunuz 103 kiloyum insilün direncim 13.1 yüksek mi kilo veremiyorum ne yapmam lazım yardımcı olursa

Henüz Cevap Verilmemiş!

a.... ü..... 06 Ocak 2019

kilo verme

merhaba kardeşim 11 yaşında ve 50 kg civarı fazla kilolu mu onun için bir diyet öneriniz var mi yada ne zaman ideal kilosuna iner şimdiden teşekkür ederim:)

Henüz Cevap Verilmemiş!

g.... 17 Aralık 2018

emziriyorim kilo verebilirmiyim

Ben 28 yaşında 160 boyunda 77 kiloyum. 10 aylık bebeğim var nasıl kilo verebilirim. tek başıma ne yapsam kilolarım gider. yoksa illa bir uzmana gitmem gerekir mi?

Henüz Cevap Verilmemiş!

U... Ş..... 17 Aralık 2018

Kilo problemi

18 yaşındayım 175 cm boy 57 kiloyum kilo almam gerekir mi ve nasıl alabilirim?

DiyetAsistan
DiyetAsistan Eyüpsultan mah. Kızılay cad. Bayram sokak No:1 Kat:3
Merhaba Umut Bey, herhangi bir sağlık probleminiz yoksa, İdeal Kilo Hesaplama aracına göre 65 kilo sizin için ideal olarak gözüküyor. https://www.diyetasistan.com/kilo-vermek-icin-gunde-kac-kalori-almaliyim.html sayfasında kilonuzu korumak için en az ne kadar kalori aldığınızı hesaplayabilir bu kalorinin üzerine çıkabilirsiniz. Ancak en sağlıklısı, size uygun olarak hesaplanmış kalorisi uygun doğru seçimler içeren ve kilo almanıza yardımcı bir liste ile diyetisyen takibinde olmanızdır.

b..... 06 Aralık 2018

diyet

13 yaşında bir çocuk 165 boy 74 kilo ne kadar sürede ideal kiloya düşer ben bunu çok merak ediyorum .....................

Merhabalar;
Yaşınız gereği metabolizmanız daha hızlı olduğundan, dengeli ve düzenli bir diyet ve spor ile kısa sürede idealinize kavuşabilirsiniz. Programa uyumunuz ve rutin beeslenme ve yaşam tarzı alışkanlıklarınız da süreyi etkileyeceğinden, net bir süre veremiyorum. Sevgiler ?

Son Diyetisyenler

Instagram Akışı