Sorular

V... Y.... 10 Mart 2018

Kilo alamıyorum

Merhaba 30 yaşımdayım. Boyum 187cm kilom 71 kg. Protein ve karbondihidrat ağırlıklı beslenmeme rağmen kilo alamıyorum. Masa başı iş yapıyorum günlük 5-6 km yol yürüyorum.
Herhangi bir sağlık problemim yok. 9 kg daha almak istiyorum. Ne yapmam lazım

Sizin yaşınıza boyunuza kilonuza göre hazırlanmış bir diyet listesi ile istediğiniz kiloya ulaşmanız mümkün. Kilo almak, kilo vermekten biraz daha zor olabiliyor. Günlük olarak kalori içeriği yüksek (ve sağlıklı) ürünleri tercih edebilirsiniz. Paketli ve yüksek kalori içeren besinler yerine evde hazırlanmış olanları tercih etmenizi tavsiye ederim. Öğünlerinizin düzenli ve kaliteli içeriği olması gerekir.
Hayırlı günler :)

F..... B...... 09 Mart 2018

Diyet yapmalı mıyım?

Ben uzun zamandır şeker ve beyaz ekmek , makarna pilavı kesmiş durumdayım kendiğinden 10 kilo verdim yaklaşık 16 kilo fazlam vardı tahminim. Daha sonra artık verememeye başladım. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ancak hala fazlam var biraz daha. Sizce ne yapmam lazım ayrıca diyet yapmalımıyım kalan 5 -6 kiloyu da vermek için. Yoksa sadece spor yapsam yeterli olur mu?

Belirli bir beslenme düzeninden sağlıklı ve daha düzenli sisteme geçtiğinizde vücut kilo verebilir. Ancak bu beslenme düzenine de alıştığında orada sabit kalır. Diyeti değiştirmek daha düşük kalorili beslenmek tekrar kilo vermeyi sağlayacaktır. Tekrar kilo vermek için diyet ve sporu bir arada yürütmeniz gerekir.
Hayırlı günler :)

Son Diyetisyenler

Instagram Akışı