Sorular

K.... T......... 16 Ağustos 2019

Günlük 1000 Kalori Altında Beslenmek Zararlımıdır?

günlük 1000 kalori altında beslenmek zararlımıdır kendimi pek rahatsız hissetmiyorum böyle beslenirken ama bi zararı varmıdır kendimce bi diyet tarzı bişey yapıyorumda

Çağan Dağdeviren
Çağan Dağdeviren Gazi Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv., 27060 Şehitkamil/Gaziantep Modi Kafe
Merhaba Kutay Bey. Herhangi bir diyetisyen kontrolü olmadan günlük 1000 kkal’nin altında beslenmek sağlığınız açısından ciddi zarar oluşturabilir. Evet, kilolarınızı hızlı bir şekilde verirsiniz fakat kendi uyguladığınız beslenme programını bıraktığınızda verdiğiniz kilonun kat ve kat fazlasını alırsınız. Aynı zamanda ciddi vitamin eksiklikleriniz ortaya çıkabilir. Ben zor durumda kalmadıkça günlük 1000 kkal’nin altında olan bir diyet önermiyorum.

Z..... M.... Ç.............. 15 Ağustos 2019

Acil Kilo Vermek İstiyorum

Acil kilo vermem lazım boyum 1.63 kilom 55 ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz lütfenbu arafa yaşım 15 boyumun uzamasını da etkilesin istemiyorum

Çağan Dağdeviren
Çağan Dağdeviren Gazi Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv., 27060 Şehitkamil/Gaziantep Modi Kafe
Merhaba Zeynep Hanım. Yaş itibariyle 18 yaşın altında olduğunuz için günlük 30-40 dk fiziksel aktivite (Hafif tempoda yürüyüş, ip atlama vs.) ve günlük minimum 1 öğününüzde (Öğle veya Akşam) sebze ve sebze yemeklerine yer vermenizi öneririm.

T... B...... 12 Ağustos 2019

Kilo vermek için günlük kaç kalori almalıyım?

Merhaba,
Boyum 181 cm, 105 kg 25 yaşındayım. Çok hareketli biri değilim. Sağlıklı olarak kilo vermek için günlük kaç kalori almam gerekir ?

Çağan Dağdeviren
Çağan Dağdeviren Gazi Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv., 27060 Şehitkamil/Gaziantep Modi Kafe
Merhaba Tuna Bey. Kilo vermek, diyet uygulamasının yanısıra beraberinde fiziksel aktiviteyi de gerektirir. Günlük olarak 2000 kkal lik bir diyet uygulamanız takdirde sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Fakat diyetiniz 1.kaliteden protein içermeli, bitkisel kaynaklı yağlarla zenginleştirilmeli, vitamin eksikliğinin olmaması için meyvelerle desteklenmelidir. Ve aynı zamanda yukarıda dediğim gibi, diyetinizin yanında muhakkak bir fiziksel aktivite (Hafif tempoda yürüyüş, ip atlama vs.) yapmanız gerekmektedir.

y.... 09 Ağustos 2019

Günlük Besin İhtiyaçı

Şağlıklı beslenmek için ergen bir bireyin günlük besin ihtiyaçları nedir?

Henüz Cevap Verilmemiş!

M..... a.... 08 Ağustos 2019

Erkek bacak basen inceltme

20 yaşına gireceğim 177 boyunda 76 kilo bir erkeğim vucudumun üst kısmına nazaran bacaklarım ve özellikle basenlerim daha kalın duruyor ve bu da kötü bir görüntüye neden oluyor bacaklarımı, komple kilo vermeden, sadece bacak bölgesini zayıflatarak incelten bir yol varmıdır ?
eğer böyle bi yol yoksa nasıl bi yöntemle ya da egzersizle bacaklarımı ve basenlerimi inceltebilirim?
Bu arada bacak kalınlığım genetik değil bir zamanlar hızlı kilo aldım ardından hızlı kilo verdim ama kilo verirken genelde üst bölgeden kilo verdim ve bacaklarım vucuduma göre daha kalın kaldı
Bu durumdan hiç hoşnut değilim lütfen yardım edin saygılar...

Henüz Cevap Verilmemiş!

N... i..... 03 Ağustos 2019

Sağlıklı Kilo Vermek İstiyorum.

Ben 158 cm boyunda 69 kiloyum vücut tipim armut tipli basen kısmım çok fazla. spora gidiyorum aerobik plates ve kondisyona. aynı zamanda akşam 6 dan itibaren yemek yemiyorum yinede kilom aynı ne yapmalıyım

Henüz Cevap Verilmemiş!

ö..... k...... 27 Temmuz 2019

Hesaplamalara Göre 4 kg Fazlam Var

hesaplamalara göre 4 kg fazlam var yaşum 42 1.60 boy 62 kiloyum hiç bir sağlık sorunum yok ama sağlıklı olmak mümkün olduğunca az kilo kalmak istiyorum ne önerirsiniz

Henüz Cevap Verilmemiş!

S... U........ 26 Temmuz 2019

Kalori açığını kapatma.

Merhaba, ben safa kilo vermek amaçlı diyet ve spor yapıyorum sporumu haftada 4 kez ağırlık antremanları ve kardiyo ile birlikte yapıyorum sitenizden günlük olarak yediğim besinleri kontrol ettim ve aldığım kalori yaklaşık olarak 1700 benim sorum şu örneğin diyet ile 1400 kalori alsam kalan 300 kaloriyi de kek tarzi tatlılar ile yapsam sorun olur mu acaba? kesinlikle 2000 kaloriyi geçmeyecek şekilde tatlı veya kek, bisküvi gibi yiyecekler tüketsem diyetimi kötü etkiler mi? Şimdiden teşekkür ederim iyi günler...

Merhabalar ;
Diyet sürecinde kalori gereksiniminin yanı sıra diyetin beslenme örüntüsü de sağlıklı olacak şekilde düzenlenmelidir. Bu nedenle günde 3 çikolata yiyip 900 kcal alsanız bile sağlıklı kilo vermeniz zordur. Yağ kaybı sağlamak, kas kazanımını desteklemek için düzenli ve dengeli beslenmelisiniz. Yani size tavsiyem kalori saymaktansa besin örüntülerine önem vermeniz. Ortalama %44-55 sağlıklı karbonhidrat, %12-15 protein ve kalanı sağlıklı yağlardan olacak şekilde diyetinizi sürdürmeniz. Tabi ki arada tatlı, kek, bisküvi de abartmamak kaydı ile tüketebilirsiniz. Amacınız sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve hayatınıza adapte etmek olsun (:
Sağlıklı ve mutlu günler dilerim...

ş.... g.... 23 Temmuz 2019

Kas Artırımı

Merhaba, yaklaşık 6-7 ay gibi bir sürede 10 kg yağdan kilo verdim. 2 kg kas aldım, şu anki kilomu korumak için kas kütlemi artırmak istiyorum. bunun için günlük ne kadar kalori ve proteine ihtiyacım var ve ne çeşit spor yapsam bana faydası olur?

Merhabalar;
Kalori ihtiyacınızın belirlenmesi için; günlük beslenme durumunuz, günlük fiziksel aktivite/spor düzeyiniz/şiddeti/sıklığı/türü ve varsa herhangi bir hastalık durumunuz, yaş, cinsiyet, boy ve kilo gibi değişkenlerin değerlendirilmesi gerekiyor. Ortalama sağlıklı bireylerde protein ihtiyacı 0,8-1 g/kg/gündür. Kilonuzu baz alarak bunu hesaplayabilirsiniz. Mesela 70 kiloysanız günde ortalama 70 gr protein tüketmelisiniz gibi. Kas kütlenizi arttırmak için yüzme, pilates gibi kas geliştirici sporlara yönelebilirsiniz. Spor öncesi ve sonrası beslenme programınız da düzenlenerek kas almanız desteklenmesi daha doğru olur.
Sağlıklı ve mutlu günler dilerim...

S..... H....... 22 Temmuz 2019

Bacak ve basenden zayiflayamiyorum?

Merhabalar.ben diet sağlikli beslenme yapiyorum.ama bacakdan zayiflayamiyorum. Ne yapmalıyım?

Merhabalar Sevinç Hanım, sağlıklı beslenme ile belli kilo aralıklarında gelip vücut proporsiyonunu ve sağlığını iyi bir hale getirebilirsiniz fakat bölgesel zayıflama internetteki bilgilerin aksine diyet ile yapılamamaktadır. Size tavsiyem sağlıklı beslenme ile sporu birleştirmeniz, örneğin açık havada her gün 45 dakika yürüyüş veya koşu yapabilirsiniz, spor salonuna gidip kardiyo egzersizlerine ilave küçük ağırlıklarla çok set yaparak bacak antrenmanı çalışabilirsiniz. Antrenmana başlarsanız diyetinizi biraz revize etmenizi öneririm. İyi günler.

Son Diyetisyenler

Instagram Akışı