Sorular

U....... 03 Ekim 2019

Neler Yapabilirim?

24 yaşındayım son zamanlarda kilo aldım fakat özellikle karın ve basenlerime.
58 kiloyum boyum 167. Göbeğimden çok rahatsız oluyorum nasıl bir diyet uygulamalıyım?

Merhabalar
Şuan boy kilo ve yaşınıza göre kilo probleminiz bulunmamaktadır. Ayrıntılı ölçüm ve kan tahlilleriyle daha doğru bilgilendirebilirim. Ayrıca insülin direncinize baktırmanızı ve spor yapmanızı öneririm. Rafine undan üretilmiş besinlerden uzak durmanız karın ve basen bölgesindeki yağlanmanız için etkili olabilir. Ama unutulmamalıdır ki her birey farklı kilo alıp verme eğilimindedir. Ayrıntılı ölçüm yapılmadan kesin bir şey söylenemez.
Sağlıklı günler dilerim :)

U....... 03 Ekim 2019

diyet listesi hk

Merhaba
24 yaşındayım 58 kiloyum özellikle göbek ve basenlerime son bikaç aydır aşırı kilo aldım bedenim değişti göbek çok canımı sıkıyor yardım rica ediyorum

Merhabalar
Bölgesel olarak zayıflamak spor destekli verimli olur. Boyunuza kilonuza uygun diyet ve spor programı kısa sürede sonuç almanızı sağlar:)

D..... 29 Eylül 2019

Spor diyet

Ne diyeti uygulamam lazım ve zayıflamak için hangi hareketler bana uygun?

Henüz Cevap Verilmemiş!

z..... a. 25 Eylül 2019

Kilo Verme

Merhaba
Bir aydır diyet yapıyorum ekmek şeker bunları hayatımdan çıkardım. çoğu zaman da egzersiz ve yürüyüş yaptım. Çevremdeki kişiler bile kilo verdigimi söylediler ben de görüyorum kilo verdigimi ama bugün tartildigim da hala aynı kilo da olduğumu gördüm. Sebebi nedir acaba? Sadece ödem atmış olabilir miyim?

Dediğiniz gibi ödem atmış olabilirsiniz. Ayrıca ekmeği tamamen hayatınızdan çıkarmanız doğru değil. Daha iyi incelemek için bir diyetisyen tarafından takip edilmelisiniz.

İ...... 12 Eylül 2019

Kilo Almak İstiyorum?

Günde en az 3000 kalori ile ne kadar kilo alabilirim

Lütfü Cezir
Lütfü Cezir Mehmet Akif Mahallesi Petek Sokak No:18/11
Sabah hiçbir şey yemeden spor yaptıktan sonra kahvaltı yaparsanız vücudunuz çok daha güzel değerlendirir kalorilerinizi ve vücudunuza daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekide katar. Sağlıklı kilo almak için baklagiller, tohumlar ve sağlıklı yağlar ile dikkatli bir şekilde beslenmeniz yeterli. (tabiki miktarını abartmamak kaydıyla.)

r.... t..... 09 Eylül 2019

Hızlı Kilo Alma

Haftada 3 kilo veriyorum ama yemeye başladığım anda çok kilo alıyorum fazla ekmek tüketmem yiyeceğimden biraz fazla yerim sadece acil cözum.

Henüz Cevap Verilmemiş!

h..... k... 07 Eylül 2019

kilo vermek18 yaşındayım 53 kiloyum kilo vermek istiyorum?

18 yaşındayım 53 kiloyum boyum 157 cm. kilo vermek istiyorum ama ayni zamanda b12 vitamini ve demir eksikliği var. Sağlıklı bir sekilde nasil kilo verebilirim?

Diyetisyen Ayşe Özgül
Diyetisyen Ayşe Özgül İnönü Mahallesi
Hem kilo vermek hem de sağlıklı beslenmek için oldukça elverişli bir yaşa sahipsiniz. Doktorunuzun yazmış olduğu bir ilaç var ise düzenli kullanmayı aksatmadan ve bir Diyet uzmanı ile ayrıntılı olarak görüşerek size uygun, almanız gereken kaloriye göre planlanmış bir diyet oluşturmasını talep edebilirsiniz, Böylece hem kilo verebilir hem de sağlıklı beslenmeyi öğrenerek tüm hayatınız boyunca sürdürülebilir diyet anlayışını hayata geçirmiş olursunuz. Sağlıklı Günler Dilerim..

e..... i......... 06 Eylül 2019

1 haftada Nasıl zayflayabilirim?

1 haftada nasıl zayflayabilirim bana yardimci ola bilirmisşniz ama tabiki evde 60 kiloyum 55 olmak isdiyorum yardimıniza ihdiyacim var

Diyetisyen Ayşe Özgül
Diyetisyen Ayşe Özgül İnönü Mahallesi
1 Hafta gibi kısa bir sürede 5 kg vermek sağlığı göz ardı etmenize ve vücutta yalancı kilo kaybına yani kas ve de su kaybına sebep olur, kalıcı kilo kaybı için zamanı daha uzun tutmanızı ve bir uzmandan muhakkak destek almanızı tavsiye ederim. Sağlıklı Günler dilerim.

H.... T..... 04 Eylül 2019

KOLON BAĞIRSAK RAHATSIZLIĞI

ANTALYADAN SELAM.KOLAN BAĞIRSAK RAHATSIZLIĞIM VAR. İYİ HUYLU SÜREKLİ KABIZ OLUYORUM. SABAH KAHVALTIDAN SONRA KETEN TOHUMLU YOĞURT YİYORUM.BÜTÜN ÖĞÜNLERDE YOĞURT YEMEYE BAŞLADIM. KEFİR İÇERSEM RAHATLIYORUM. WC ÇIKIŞIM 12-15 GÜN OLUYORDU. ŞİMDİ 4-5 GÜNE DÜŞTÜ. KARINDA ŞİŞLİK OLUYOR BU YİYECEKLERDENMİ?

Merhaba Hasan bey. Şişkinliğinizin nedeni tükettiğiniz besinler olabilir. Laktozsuz süt, yoğurt ve kefir denemenizi öneririm. Bunu yanında bol su içmeniz de kabızlık probleminize de, şişkinlik probleminize de iyi gelecektir. Sağlıklı günler dilerim.

y..... 03 Eylül 2019

Basen Bölgesi Yağları

basen bölgesi yağlarını eritmek için uzak durmam gereken besinler ve yemem gereken besinler ?
bir de hangi egzersizler uygundur

basen bölgesinden yakacağınız yağlar vücut tipine göre değişiklik göstermekle birlikte hamur işi gıdalardan uzak durmanızı önerebilirim. ekmek makarna gibi yiyeceklerinizi tam buğday tercih edebilirsiniz. bol su içmeniz de yapacağınız egzersizle birlikte yağların yakımını hızlandıracaktır.

Son Diyetisyenler

Instagram Akışı