Siyez Unu Kaç Kalori

Siyez Unu Kaç Kalori

333 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Yağ Kitle İndeksini Biliyor Musun?

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Siyez Unu" Lif, Protein, Thiamin (B1), Selenyum, Mangan, Çinko, Fosfor için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

46 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.00
2.00
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%80 %4 %16
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

333 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Siyez Unu kaç kaloridir, 100 gram Siyez Unu içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

Eski tahıllar, birçok açıdan, modern buğday çeşitlerinden daha besleyicidir. Siyez unu, iyi bir protein, demir, diyet lifi, tiamin ve diğer birçok B Vitamin kaynağıdır. Ayrıca makarnalık buğday ve ekmeklik buğdaydan daha yüksek antioksidan seviyesine sahip güçlü bir antioksidan olan lutein içerir.

Ancak siyez buğdayı ve unu için henüz yeterli bilimsel çalışma ve besin değerleri tümünün tespiti için yeterli çalışma yapılmamış.

Siyez buğdayının işlenmesi sırasında besin kaybının çok daha düşük bir yüzdesi vardır ve çoğu tarifte tam buğday unu yerine ikame edilebilir, ancak farklı bir dokuya sahiptir. Her şeye rağmen, özellikle besinsel yararların diğer seçeneklerden daha ağır basması nedeniyle, sonuçları keşfetmeye değer.

  • 1 su bardağı Siyez Unu 399.60 kcal 120.00 Gram
Benzer Gıdalar

Harcanan Kalori Hesaplama

Aktivite Türü :
Aktivite Süresi (dk) :
Vücut Ağırlığı (kg) :