Shakira Diyeti - Shakira'nın Diyet Ve Egzersiz Rutini

Shakira Diyeti - Shakira'nın Diyet Ve Egzersiz Rutini
Yeme alışkanlıklarının her zaman dengeli olmasına dikkat eden güzel şarkıcının diyet listesinde neler var?
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Küresel süperstarın nasıl formda kaldığını tam olarak anlamak için, Shakira ve eğitmeni Anna Kaiser'ın günlük diyet ve egzersiz rutini hakkında söylediği her şeyi, performansı her zaman nasıl hazır tuttuğunu öğrenmek için topladık.


Egzersiz: Dans Aralığı Eğitimi

 

Shakira'nın yıldız performanslarında dansın ne kadar rol oynadığı düşünüldüğünde, dansa dayalı zindeliğin egzersiz rutininin önemli bir bileşenini oluşturması şaşırtıcı değildir.

 

İyi arkadaşı ve antrenörü Anna Kaiser'in imzalı dans aralığı antrenmanlarının ardından Shakira egzersizi her Pazartesi sabahı 90 dakikalık ter seansı ile başlar.

 

"Bu antrenmanın odağı kardiyo dayanıklılığı. 90 dakika boyunca birkaç mola verilmesini istiyorum," dedi Shakira.

 

Kaiser, uzun süredir dansçı olan Shakira'nın eğitim sürecine kendi dokunuşunu da ekledi.

 

"Bazı hareketleri kendi kalçasına yetenek ekleyerek kendi yapacak." Dedi. "Süper yoğun olmasına rağmen hâlâ eğleniyor!"


Kuvvet Antrenmanı, Yüzme ve Karıştırmak

 

Dans temelli fitness ve provalar Kolombiyalı şarkıcıların egzersiz rutininin önemli bir bölümünü oluştururken, antrenmanlarını antrenman yaptığı haftanın altı günü boyunca değiştiriyor.

 

"Her gün farklı çünkü onu sadece Süper Kase için değil, her gün için hazırladığımdan emin olmak istiyorum," dedi Kaiser..

 

"Dün öğleden sonra çok uzun bir dans provası yaptı, bu yüzden sabah sadece bir saatlik saf güce odaklandık. Bazı günler daha uzun fiziksel dans provaları vardı, bu yüzden çok kısa sürdü: 20 dakika."

 

Özetlemek gerekirse, Shakira'nın çeşitli egzersiz rutini 45 ila 60 dakika arasında ağırlık bazlı kuvvet antrenmanları, Yüksek yoğunluklu aralık antrenmanı ve yüzmeyi içerir.


Diyet: Taze Gıda, Küçük Yemekler, Çok Fazla Protein ve Ara Sıra Kaçamak

 

Tıpkı Lopez gibi, Shakira da taze yiyeceklere odaklanan çok yönlü bir diyeti tercih ediyor.

 

Performansına bağlı olarak şeker ve süt ürünlerini ortadan kaldırırken, yeme alışkanlıklarının her zaman dengeli olmasına dikkat ediyor.

 

"Denge gerçekten önemlidir. Arada bir kaçamak yapabileceğiniz anlara sahip olmak da çok önemlidir."

 

Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!)

 

Aç kalmadan kalori azaltmanın yollarını öğrenmek için blog yazımızı okuyabilir ve Kilo vermek için günde kaç kalori almalıyım? Sorusunun cevabını öğrenmek ve kendinize uygun şekilde hesaplamak için tıklayabilirsiniz (Günde kaç kalori almalıyım ki zayıflayayım? Hesapla).


Shakira'nın tipik yemek tabağı aşağıdaki gibidir:

 

  • Kahvaltı — Zeytinyağı, domates ve deniz tuzu ile yumurta veya avokado, ardından çilek, bitki proteini, yeşillik veya yeşil toz içeren bir smoothie.
  • Öğle yemeği  Balık ve taze sebzeler veya "çok renkli" bir salata.
  • Öğleden sonra atıştırmalık — Çorba, genellikle "gerçekten iyi bir enginar" çorbası veya havuç ve zencefil ile bir "pırasa ve patlıcan çorbası", bazen limon ve tuzlu salatalıkların bir kısmı.
  • Akşam yemeği  Balık ve sebzeler ("Genellikle öğle yemeği için soğuk ve akşam yemeği için sıcak tercih eder.").

Ara sıra her zamanki yemekler biraz monoton hale geldiğinde, pirzola veya bazı kaliteli bitter çikolataları tercih edebilir.

 

"Çok az şekerli veya şekersiz, gerçekten saf bir bitter çikolata gibi olan bitter çikolataları tüketebilir," dedi Kaiser.


Dinlenme ve Telefon Özgür Zaman

 

Bir hafta süren zorlu antrenmanlardan sonra, Shaiser, en iyi dinlenme ve iyileşmeyi sağlamak için Pazar günü dinlenmesine izin verir.

 

Fiziksel sağlık bir yana, Kaiser ayrıca Shakira'nın odağını ve dengeli bir zihinsel durumunu sağlamak için sabah rutini tamamlanana kadar telefonunu kapalı bırakmasını sağlıyor.

 

Shakira instagram videosunda , "Kaiser antrenmanımı bitirene ve çocuklarımla zaman geçirene kadar telefonumu açmama izin vermiyor." Dedi.

 

"Yeni müzik videoları çekiyor, yeni müziklerle çıkıyor, hala Columbia'daki hayırseverlik okullarıyla gerçekten ilgileniyor. Bir seferde çok fazla şeyle ilgileniyor.

 

"Ayrıca o bir anne, çocukları var ve onlarla da zaman geçirmek istiyor. Bir günde sadece bize özel saatler yok. Bu yüzden yeniden odaklanmalıyız. Yeniden odaklan, yeniden hizala ve var olmaya çalışmanın yollarını bul."


Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Kategoriler