Sarımsaklı Yoğurt Kaç Kalori

Sarımsaklı Yoğurt Kaç Kalori

69.54 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Yemek İçeriği

69.54 kcal 100 Gram
Tüm Yemek: 353.94 kcal 509 Gram (g)
# Yemek İsmi Miktar Kalori
1 Tuz 3 Gram 0 kcal
2 Sarımsak 6 Gram 8.94 kcal
3 Yoğurt, Tam Yağlı 500 Gram 345 kcal


Diyette sarımsaklı yoğurt yenir mi? Sarımsaklı yoğurt zayıflatırmı? Diyetteyken sarımsaklı yoğurt tüketilebilir. 1 porsiyon ara öğünde tüketebilirsiniz.


Yoğurt Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu? Yoğurt Diyeti İle İlgili Detaylı Bilgi İçin Buraya Tıklayın.


Yoğurt nedir? Yoğurt, dünya çapında kremalı bir kahvaltı veya atıştırmalık olarak tercih edilen fermente bir süt ürünüdür.

 

Yoğurt mayalama, yoğurt nasıl mayalanır? Yoğurt nasıl yapılır? Evde nasıl yoğurt yapılır öğrenmek için tıklayın.

 

Yoğurt faydaları, kemik sağlığı ve sindirim faydaları ile ilişkilidir. Hatta bazı insanlar kilo vermeyi desteklediğini iddia ediyor (1 , 2 ).

 

Yoğurt yiyerek zayıflama, aslında, birçok diyet sadece yoğurdun etrafında toplanır ve kilo vermenize yardımcı olmanın anahtarı olduğunu iddia eder. Yine de, bu iddiaların bilimsel incelemeye nasıl dayandığını merak edebilirsiniz.

 

Bu makale, yoğurt ile zayıflamada belirli yoğurt diyetleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve bu popüler süt ürününün kilo vermenize yardımcı olup olmadığını açıklar.

 

Sadece yoğurt diyeti olmayıp, patates yoğurt diyeti, süt yoğurt diyeti, hurma yoğurt diyeti ve pul biberli yoğurt diyetleri de mevcuttur. Yalnız 5 günde 3 kilo verdiren yoğurt diyeti gibi söylentilere inanmayın. Sağlıklı şekilde kilo vermek için online diyetisyenlerden size özel hazırlanan diyet listesini satın alabilirsiniz (Hadi Zayıfla!)

 

İki Yoğurt Diyetinin Açıklaması - Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

 

Çoklu diyetler, bu yiyeceğin hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olduğu konusunda ısrar eden temel bileşen olarak yoğurdu içerir.

 

Bu bölüm, sağlam bilime dayanıp dayanmadıklarını belirlemek için bu diyetlerden ikisini gözden geçirmektedir.


Yoplait Yoğurt Diyeti - Meyveli Yoğurt Diyeti

 

Oyuncu Jeannie Mai tarafından desteklenen diyet, Yoplait Yoğurt Diyeti veya Yoplait Light İki Haftalık Diyet olarak biliniyordu. Yoplait artık uygulamıyor olsa da, bu popüler yoğurt diyetinin bireylerin 14 günde 1-2,5 kg kaybetmelerine yardımcı olduğu iddia ediliyor.

 

Bu diyet, günde en az iki kez yoğurt yemenizi sağlar. Kuralları, yemekler ve atıştırmalıklar için özel talimatlar içerir:

 

  • Kahvaltı ve öğle yemeği: 1 kap Yoplait Lite Yoğurt, 1 su bardağı (yaklaşık 90 gram) tam tahıl ve 1 porsiyon meyve
  • Akşam yemeği: yaklaşık 170 gram yağsız protein, 2 bardak (yaklaşık 350 gram) sebze ve salata sosu veya tereyağı gibi az miktarda yağ
  • Atıştırmalıklar: 1 fincan (yaklaşık 175 gram) çiğ veya 1/2 fincan (yaklaşık 78 gram) pişmiş sebze ve gün boyunca 3 porsiyon yağsız süt

 

Diyet, kalori alımınızı günde sadece 1.200 kaloriye düşürür ve her gün 30-40 dakika yürüyerek fiziksel aktivitenizi artırmanızı tavsiye eder. Bu faktörler birlikte, kilo vermenize yardımcı olabilecek bir kalori açığına neden olur (3 , 4 ).

 

Diyetin bazı savunucuları, diğer yoğurtlardaki yağın vücudunuzun stres hormonu kortizol üretimini artırdığını iddia ederek, yağsız yoğurda odaklanmanın da faydalı olduğunu iddia ettiler. Bu artışın kaygı ve açlık düzeylerini artırdığı düşünülmektedir.

 

Araştırmalar, yüksek kortizol seviyelerini iştah ve obezite riskinde artışa bağlarken, diyetteki yağ kortizol seviyelerinde önemli bir artışa bağlı değildir (5 , 6, 7 ).

 

Aslında, Yoplait Light gibi yağsız yoğurtlar genellikle şeker açısından daha yüksektir ve bunun kortizol seviyelerini ve açlığı artırdığı bilinir. Ek olarak, araştırmalar tam yağlı süt ürünlerini obezite riskinin azalmasıyla ilişkilendirmektedir (8 , 9 , 10 ).

 

Bir çalışma 104 kadına ya Yoplait Yoğurt Diyeti ya da standart 1.500 veya 1.700 kalorilik diyet verdi. İlk 2 haftadan sonra, yoğurt grubundakilerin günlük kalorileri 10 hafta boyunca 1.500 veya 1.700'e yükseldi (11).

 

Yoplait Yoğurt Diyeti grubundaki kadınlar, 12 haftalık çalışma süresi boyunca ortalama 5 kg kaybetmesine rağmen, iki grup arasında kilo kaybında anlamlı bir fark yoktu (11).

 

Bu sonuçlar, Yoplait Yoğurt Diyeti ile elde edilen kilo kaybının, kalorileri azaltmanın bir sonucu olduğunu gösteriyor.

 

Ayrıca çalışmanın kısmen Yoplait'in sahibi olan General Mills tarafından finanse edildiğini de belirtmek gerekir.

 

"Kilo vermek istiyorum. Hızlı kilo verdiren kürlerden, zayıflama ilacına kadar birçok yöntemi denedim ancak istediğim sonuca ulaşamıyorum." diyorsanız eğer profesyonel destek almak isteyebilirsiniz. Online diyetisyenlerin size özel hazırladığı online diyet listesi ile zayıflamak için tıklayın (Zayıflamak Tek Tık Uzağında!).

 

Yoğurt Diyeti - Meyveli Yoğurt Diyeti

 

Beslenme uzmanı Ana Luque, yoğurdun kilo vermenin ve genel sağlığı desteklemenin sırrı olduğunu söyleyen aynı adlı kitabında Yoğurt Diyeti adlı bir beslenme düzenini destekliyor.

 

Yoğurt faydaları, spesifik olarak, yoğurttaki probiyotiklerin obezite, laktoz intoleransı, sindirim sorunları, asit reflü, irritabl bağırsak sendromu (IBS), alerjiler, diyabet, diş eti hastalığı, maya enfeksiyonları, yavaş metabolizma ve ülserlerin tedavisine yardımcı olduğu bildiriliyor.

 

Kitap ayrıca her gün birkaç porsiyon yoğurt yemeyi içeren 5 haftalık bir detoks diyeti içeriyor.

 

Yazar, bu diyetin sindirim sorunları ve laktoz intoleransının üstesinden gelmesine yardımcı olduğunu iddia etse de şu anda diyet planının etkinliğini destekleyecek hiçbir kanıt yok.

 

Özet: Hem Yoplait’in hem de Ana Luque’un yoğurt diyetleri, yoğurdun kilo vermeyi teşvik ettiği fikrine dayanmaktadır. Bununla birlikte, hiçbir diyet kısa veya uzun vadeli etkinliği için araştırılmamıştır ve özellikle Yoplait diyeti ilave şekerle doludur.

*Bu Yemek 4 Kişilik

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Sarımsaklı Yoğurt" Protein, Vitamin D, Riboflavin (B2), Vitamin B12, Fosfor, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Sarımsaklı Yoğurt" yüksek Sodyum nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

37 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.98
2.98
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%26 %48 %26
Karbonhidrat Yağ Protein

69.54 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Sarımsaklı Yoğurt Kaç Kalori

Sarımsaklı Yoğurt Kaç Kalori, 1 kaşık sarımsaklı yoğurt kaç kalori? 1 tabak yoğurt kaç kalori? 1 kase yoğurt kaç kalori sarımsaklı, ev yapımı sarımsaklı yoğurt kalori, 100 gram Sarımsaklı Yoğurt içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

  • 1 Porsiyon Sarımsaklı Yoğurt 88.49 kcal 127.25 Gram
  • Yarım Porsiyon Sarımsaklı Yoğurt 44.24 kcal 63.63 Gram
Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle