Sarı Mısır Pişmiş Kaç Kalori

Sarı Mısır Pişmiş Kaç Kalori

96 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim
Glisemik Indeks (GI):
52 Düşük

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Sarı Mısır Pişmiş" Lif, Vitamin C, Niacin (B3), Pantotenik Asit, Mangan, Fosfor için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

51 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.50
2.50
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Sarı Mısır Pişmiş Glisemik Indeksi

Glisemik Indeks (GI):
52 Düşük
Glisemik Yük (GL):
11 Normal

 • Glisemik indeks, gıdalara 0 ile 100 arasında verilen bir değerdir. Glisemik indeksin yüksek olması bu gıdanın kan şekerini hızlı yükselteceğini gösterir.
 • Çok tatlı ve şekerli yiyecekler yüksek Glisemik İndekslere sahip olsa da, patates veya beyaz ekmek gibi nişastalı yiyecekler baldan veya sofra şekerinden bile daha yüksek puan alır.
 • Vücudunuzun glisemik cevabı hem tüketilen karbohidratın türüne hem de miktarına bağlıdır. Bu durumu da Glisemik Yük iyi bir şekilde açıklar. Glisemik yükü hesaplamak için gıdada bulunan karbonhidrat miktarının glisemik indeks ile çarpıp 100'e bölün.

Glisemik Indeks (GI)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
56
69
100
Glisemik Yük (GL)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
10
19
100

Kalori Dağılımı

%76 %12 %12
Karbonhidrat Yağ Protein

96 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Sarı Mısır Pişmiş kaç kaloridir? Mısır Kalori, Mısır Kaç Kalori?, Haşlanmış Mısır Kalori, Haşlanmış Mısır Kaç Kalori? 1 Koçan Haşlanmış Mısır Kaç Kalori? Haşlanmış Mısır Besin Değeri, Haşlanmış Mısır Kalorisi. 100 gram Sarı Mısır Pişmiş içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?

Haşlanmış Mısır Tarifi - Haşlanmış Mısır Nasıl Yapılır?

Haşlanmış Mısır İçin Malzemeler

 • 5 adet taze süt mısır ve yaprakları
 • 1 çay kaşığı tuz

Mısır Nasıl Pişirilir? Mısır Nasıl Haşlanır? Kuru Mısır Nasıl Haşlanır? Kuru Mısır Ne Kadar Sürede Haşlanır?

 1. Mısır koçanlarının en dış kabuklarından bir kaç tanesini atın.
 2. Kalan temiz iç yapraklarını sıyırıp çıkarın ve püsküllerini temizleyin, ayırmış olduğunuz temiz iç yapraklarını yıkayın.
 3. Mısırları bol su ile yıkayıp bir tencereye yerleştirin.
 4. İç yapraklar ile mısırların üzerini açık yeri kalmayıncaya kadar kapatın.
 5. Tencerenin tam yarısına kadar su doldurun, bir çay kaşığı tuz atın.
 6. Tencerenin kapağını kapatıp yüksek ateşte su kaynayıncaya kadar, kaynamaya başlayınca orta ateşte tam yarım saat pişirin. 
 7. Yarım saat sonra ocağı kapatıp kapağını hiç açmadan bir saat kadar bekletin. 
 8. Beklettikten sonra lezzetini içine çeken mısırları afiyetle tüketebilirsiniz.


Afiyet Olsun :)


Mısır sokakta bolca karşımıza çıkan yolda yürürken hemen atıştırabileceğimiz bir lezzettir. Haşlanmış mısır tüketmeyi seviyorsunuz ama yediklerinize de dikkat ediyorsanız aklınızdaki soruları cevaplayalım.


Mısır nasıl patlatılır? Mısır patlatma tarifi, patlamış mısır kalorisi, patlamış mısır kaç kalori öğrenmek için tıklayın.


Mısır Kilo Yapar Mı? Haşlanmış Mısır Kilo Yapar Mı? Haşlanmış Mısır Kilo Aldırır Mı? Haşlanmış Mısır Diyette Yenir Mi?


Haşlanmış mısır doğru şekilde pişirdiğiniz zaman değil kilo almak aksine içeriğindeki lif ve mineraller sayesinde kilo vermenizi sağlar. Kilo almak tek bir besini tüketerek veya tüketmeyerek olan bir durum değildir. Günlük almanız gereken kalori miktarını öğrenerek bu miktarı aşmadan dikkatlice tüketebilirsiniz. Eğer günlük almanız gereken kalori miktarını aştıysanız da bundan sonraki öğünlerinizi daha dengeli tutmalı ve daha fazla aktivitede bulunmalısınız. Artık "Mısır kilo aldırır mı?" diye endişelenmenize gerek yok. Süt mısır kaç kalori demeden tadını çıkarın.


Bütün bunların yanı sıra kilo vermek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için kendinize sağlıklı beslenme programı oluşturmak isteyebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için size özel hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Haşlanmış Mısır Faydaları

 • Mısır sindirim sistemine iyi gelir: Mısırın faydaları içinde en belirgini sahip olduğu yüksek lif içeriğinin vücutta kolesterol emilimine yardımcı olmasıdır. 
 • Mısır, güçlü bir bağ dokusu sağlar: Mısır bağ dokusunu güçlendiren mineraller ve manganez içermektedir.

Haşlanmış Mısır Kabızlığa İyi Gelir Mi? Mısır Kabız Mı Yapar İshal Mi? Haşlanmış Mısır İshal Yapar Mı?

B12 bakımından zengin olan mısır kandaki hücreleri yenileyerek kansızlığın yaşanma riskini azaltır. İçerdiği çözünebilir lifler sayesinde sindirimi kolaylaştıran mısır yaşam kalitesini etkileyen kabızlık gibi hastalıkların yaşanma oranını düşürür.


- Lif bakımından zengin olan mısır, aşırı tüketildiğinde mide sorunlarına yol açar. Ayrıca sindirilmesi zor olduğundan da hazımsızlık yapar. - Mısırın fazla tüketimi nedeni ile ishal sorunu yaşanabilir.


Sindirim sistemi sağlığı açısından oldukça faydalı olan mısırın bu özelliği sayesinde bağırsak sendromu, kabızlık, ishal gibi sorunlar oluşmaz.


Haşlanmış Mısır Zayıflatır Mı? Haşlanmış Mısır Kilo Vermeye Yardımcı Mı? Haşlanmış Mısır Diyette Yenir Mi?

Haşlanmış mısırın içerisinde yer alan bolca lif ve çeşitli vitamin ve mineraller sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir. Aynı zamanda beslenme ve diyet uzmanları, haşlanmış mısırı kabızlığı gideriyor olması ve sindirimi kolaylaştırması açısından diye yapanlara öneriyorlar.


Düdüklüde Mısır Kaç Dakika Haşlanmalı?

Düdüklü tencerede ise mısır pişirmek en fazla 25 dakika.


Mısır Mideye İyi Gelir Mi?

Mısır haşlaması suyu, sindirim sistemini temizler. Bağırsak parazitlerini azaltır. Mide asidini dengeleyerek, ülser ve reflü gibi hastalıkları önler.


Haşlanmış Mısır Nasıl Saklanır?

Haşlanmış mısır buzdolabında 2 gün boyunca kalabilir.


Paket Mısır Haşlanır Mı?

Paket mısır haşlama olarak değil de sıcak su buharında yapmanız daha iyi olacaktır.


 • 1 koçan Sarı Mısır Pişmiş 85.44 kcal 89.00 Gram
 • 1 koçan Sarı Mısır Pişmiş 98.88 kcal 103.00 Gram
 • yarım adet Sarı Mısır Pişmiş 49.44 kcal 51.50 Gram
 • *Alerjen: Sarı Mısır Pişmiş içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle