Pilav Yağsız Kaç Kalori

Pilav Yağsız Kaç Kalori

129 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim
Gram

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Pilav Yağsız" Thiamin (B1), Folat, Selenyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

23 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.14
2.14
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%89 %2 %9
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

129 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Pilav Yağsız kaç kaloridir, yağsız pilav kalori, yağsız pilav kalorisi, yağsız pilav kalori değeri, japon usulü pirinç haşlama kalori, yağsız tuzsuz pilav kalori, haşlanmış pirinç lapası kaç kalori? Haşlanmış pirinç kaç kalori? Pilav kaç kalori pişmiş? 100 gram Pilav Yağsız içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.


Bütün bunların yanı sıra kilo vermek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için kendinize sağlıklı beslenme programı oluşturmak isteyebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenlerimiz tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için size özel hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Yağsız Pilav Nedir, Nasıl Yapılır? – Terme Pirinci


Japon Usulü Pirinç Haşlama Tarifi, Yağsız Pilav Tarifi, Haşlama Pilav Nasıl Yapılır?

Yağsız Haşlama Pilav İçin Malzemeler

 • Pirinç
 • Su
 • Tuz

Yağsız Pilav Nasıl Yapılır? Yağsız Lapa Pilav Nasıl Yapılır?

 1. Pirinçleri iyice yıkayı tencereye alın.
 2. Pirinç miktarına göre soğuk suyunuzu ayarlayın.
 3. Suyu pirinçlerin üzerine ilave edin ve kaynamaya bırakın.
 4. Pirinçler piştikten sonra dikkatlice pirinçleri parçalamadan karıştırın.


Afiyet Olsun..


Ayrıca farklı pirinç pilavları deneyebilirsiniz. Örneğin kuş üzümlü, sebzeli, domatesli, etli, nohutlu, mısırlı pilav çeşitleri vardır. Şehriyeli, tavuklu, nohutlu ve nohutlu tavuklu pilav kalori değerleri için tıklayınız.

Şehriyeli pilav kalorisi ve tereyağlı şehriyeli pilav nasıl yapılır? öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz Şehriyeli pilav kalori

2 Su Bardağı Pirince Ne Kadar Su Konur?

 • 2 su bardağı pilavlık pirinç 2-3 çorba kaşığı tereyağı 3 su bardağı sıcak su (et suyu-tavuk suyu) konur.

7 Kişilik Pilav İçin Kaç Bardak Pirinç Gerekir? 1 Bardak Pirinçten Kaç Kişilik Pilav Olur?

 • 1 su bardağı pirinç, 3-4 kişi için yeterlidir.

Pilav Ne Kadar Kavrulur?

 • Yaklaşık olarak 10-15 dakikada pirinç pilavınız pişecektir. Bunu anlamak için tencerenin kapağını sık açıp kapatmayın. Pişmeye yakın, hafif çıtırtılar gelecek ve bu pilavınızın suyunu çektiğini ve piştiğini gösterir.

Pirinç çorbası yapabilir veya pirinç patlağı da deneyebilirsiniz. Ayrıca farklı pirinç pilavları da deneyebilirsiniz. Örneğin kuş üzümlü, sebzeli, domatesli, etli, nohutlu, mısırlı pilav çeşitleri vardır.

Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer zayıflamak için online diyetisyenlerimizin hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet satın almak için tıklayın (Hadi Zayıfla!).
Diyet İçin Haşlama Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır? – Terme Pirinci
 • *Alerjen: Pilav Yağsız içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle