Peynir Hk.

Merhabalar diyette neden peynir az veriliyor? ben tulum peynirinden baska peynır yıyemıyorm gece cok zorlandıgımda agzıma peynır atıp aclıgımı bastırıyorm zararı nedir ?

Merhabalar. Tulum peynirinin lezzeti konusunda size negatif söyleyebileceğim hiç birşey yok ne yazıkki. Fakat yüksek sodyum yani tuz içeriği cezbeden kısmı olabilir. Bu ürünü normal beyaz peynir veya lor peyniri yerine aynı ölçüde tercih etmek hem yağ hem tuz olarak diyette uygunsuzluk oluşturur. Unutmayalım ki vücuda giren fazla tuz, toksik madde ve şeker gibi gıdalar yağ hücrelerinin içinde depolanır. Ayrıca fazla tuzun ödem oluşturması da ortada. Fazla alınan yağ da bu hücrelerin çoğaltma ve büyütmek de cabası. Özellikle biz kadınlarda sıkca görülen düşük tansiyon probleminiz varsa buna sebep olacak (fazla; limon, sarımsak, greyfurt ve nar suyu ve ani yataktan kalkma/hareketten kaçınalım). Size tavsiyem özellikle tulum peynirine olan düşkünlüğünüzü sabırla yenmeniz. Bu ataklarda su ve az miktar kuruyemiş veya zeytin ile geçiştirmeye çalışmanız (Diyetisyeninizin porsiyon kontrolünde).
Peynir et grubundan sayıldığı için diğer öğünlerinizde et verebilmek adına peyniri biraz daha kısıtlı tutabiliyoruz. Ama eğer sizin için peynir etten daha önemliyse 1 et değişimini peynir yapıp diyetinizdeki peynir miktarı arttırılabilir :)
DiyetAsistan
DiyetAsistan
Eyüpsultan mah. Kızılay cad. Bayram sokak No:1 Kat:3
Merhaba Melissa Bora, peynir çeşitlerinin 100 gramı genellikle 300 kaloriden daha fazla kalori içerir ve ihtiyacınız olan vitamin minerallerin çok az bir kısmını içerirler. Sağlıklı kilonuza ulaşmanız için daha sağlıklı besinleri tercih edebilirsiniz. Gece zorlandığınız da peynir yerine sevdiğiniz bir sebze veya meyveyi tercih etmeniz daha iyi olur. Kaç kalori sayfamızı daha fazla bilgi edinmek için kullanabilirsiniz. https://www.diyetasistan.com/tulum-peyniri-kac-kalori.html url den tulum peyniri hakkında bilgi edinebilirsiniz.