Pahalı Kafessiz Yumurtaların Arkasındaki Gizemi Çözmek için Buradayız

Pahalı Kafessiz Yumurtaların Arkasındaki Gizemi Çözmek için Buradayız

Daha mutlu, daha sağlıklı tavuklara yönelik tüketici talebi, yeni bir düzen yaratıyor.

 

Daha mutlu, daha sağlıklı tavuklara yönelik tüketici talebi, yeni bir düzen yaratıyor.

Steele, arka bahçede tavuk yetiştirme konusunda daha da iyi bir uzman olarak biliniyor; konuyla ilgili dört kitap yayınladı. Son birkaç yılda, mutlu kuşlardan gelen kaliteli yumurtalara olan talebin arttığına tanık oldu. “Durgunluk döneminde 2008'den beri tavuk yetiştirmeye ve dolayısıyla taze yumurta yetiştirmeye bu kadar ilgi görmedim” diyor. Salgın, hayvan refahı ile ilgili endişeleri olduğu gibi, insanları yiyeceklerinin nereden geldiğini yeniden düşünmeye sevk etti.

Kafessiz : Birden fazla tavuğa en az 30 cm kare boşluk verildiğini söyler. Hâlâ bir depoda paketlenmiş olabilirler.

Sertifikalı İnsancıl merada yetiştirilen: Üçüncü taraf sertifikası, her kuşa günde altı saat açık havada zaman ve 60 cm alan garanti eder.
 

Tazelik Üzerine Bazı Notlar - Yumurta Tazelik Testi - Yumurta Tazelik Testi Nasıl Yapılır? Yumurta Taze Mi Nasıl Anlaşılır?

 

Yumurtalar bekledikçe nemi kaçar ve kabukların içine hava sızar. Bu da yumurtaların kabarık omletler veya fırınlama için o kadar iyi olmayacağı anlamına gelir. Ancak beş haftaya kadar buzdolabında bekleyen yumurtaların bile faydaları vardır.

Batma Testi - Yumurta Batma Deneyi

Bir yumurtanın bozulmuş olduğundan mı endişeleniyorsunuz? Uzun bir bardak suya koyun. Yüzüyorsa, bozulmuş olabilir. Açın ve emin olmak için çürük kokusu olup olmadığını kontrol edin.

 

 

Kabuk Testi 

Taze yumurtalar kaynatıldığında veya buharda pişirildiğinde soyulması bir kabustur. Eski daha iyidir: Bu ekstra hava hafif boşluklar oluşturur ve pH'ı yükselterek kabuğun kaymasını kolaylaştırır.

 

Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın