Miley Cyrus Diyeti

Miley Cyrus Diyeti
Bir hafta boyunca Miley Cyrus gibi yemeyi ve egzersiz yapmayı denedim ve hala ayakta olduğuma şaşırdım.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Bir hafta boyunca Miley Cyrus gibi yemeyi ve egzersiz yapmayı denedim ve hala ayakta olduğuma şaşırdım.

 

Miley cyrus gibi yedim ve egzersiz yaptım

 

Miley Cyrus sıkı bir diyet izliyor ve bir hafta boyunca taklit etmeye çalıştığım aktif bir yaşam tarzına sahip.

 

Şarkıcı çoğunlukla vegan, pilates ve yoga yapıyor.

 

Vegan ne demek? Vegan diyet hakkında daha fazla bilgi için blog yazımızı okuyabilirsiniz (Oku).

 

Acıkabilirsiniz, sinirlenebilirsiniz, karamsar hissedebilirsiniz ve buna değmez.

 

Miley Cyrus kendini çok ciddiye almıyor. Ama sağlığını ciddiye alıyor. Şarkıcı Billboard dergisine bu yılın başlarında içki ve sigara içmeyi bıraktığını vegan olup yoga yapmaya başladığını söyledi.

 

Sağlığı da ciddiye alan biri olarak, bir hafta boyunca Miley gibi yaşamaya zorlanacağımı düşündüm.

 

Ama bu meydan okumaya başlamadan önce Cyrus'un yaşam tarzı alışkanlıkları hakkında biraz daha fazla şey öğrenmem gerekti. Cyrus hem etik hem de sağlık nedenlerinden dolayı bir vegan. Ayrıca glutensiz besleniyor. Bu bir meydan okuma olduğu için her iki yeme alışkanlığını da uygulamaya karar verdim.

 

Bunun bazı riskleri var, temel olarak beslenme yetersizlikleri gibi. Diyetisyen Rachael Hartley “Aynı anda hem vegan olup hem de glutensiz beslenecekseniz, diyetinizde fındık, tofu / tempeh, fasulye gibi çok çeşitli yiyecekler yemeniz önemlidir.” dedi.

 

Ancak diyet bu savaşın sadece yarısıydı. Egzersizle ilgili olarak, şarkıcının pilates ve Ashtanga yogaya olan sevgisini biliyoruz, sosyal medyada çalıştığı resimlerini yayınlıyor. 

 

Ashtanga eğitmeni Ashtanga'nın tamamen bireysel bir uygulama olduğunu açıkladı. Ashtanga pratiğinde altı dizi var, ancak çoğu insan şifa serileri olan ilkini uyguluyor.

 

1.Gün

 

Yemek 1: Kabak Turtası Yeşil Smoothie

 

Smoothie durumu benim için zor bir anahtar değildi, çünkü smoothies genellikle benim tercih ettiğim kahvaltı.

 

Bununla birlikte, biraz daha fazla enerji vermesi için kolajen veya protein tozu eklerim. Kollajenin ve protein tozumun vegan olup olmadığını doğrulayamadım, bu yüzden onları ekleyemedim.

 

Söylemeye gerek yok, bir iki saat içinde acıktım.

 

Egzersiz 

 

İlk başta sinir bozucuydu, çünkü “geri nefes almaya” alışamayacağımı hissettim. Ama buna alıştıktan sonra, sorunsuz geçti. 

 

Yemek 2: Tahin Soslu Beyaz Fasulye Lahana Salatası

 

Bu salata göründüğünden bile daha iyi. Bu öğle yemeği, dürüst olmak gerekirse, bütün hafta boyunca yediğim en iyi şeylerden biri oldu. Limon suyuyla mükemmeldi ve lezzetlerin hepsi birbirini dengeledi.

 

Dürüst olmak gerekirse, bir kereden fazla yemek isterdim. 

 

Yemek 3: Kurutulmuş Domates Nohut Burger

 

Akşam yemeği için nohut burger yaptım ve hamburgerleri pişirmeye çalışmadan önce karışımın yeterince soğumasının ne kadar önemli olduğunu vurgulamalıyım. 

 

Çok kötü değildi. Yatmadan önce acıkmayı bekliyordum. Biraz acıkmış olmama rağmen, iyiydim. Bunun düşündüğüm kadar zor olmayacağını düşünmeye başladım. Geçici bir güven duymuşum.

 

2. Gün

 

Yemek 1: Yaban Mersini Badem Ezmesi Smoothie

 

Bu yaşam tarzına alışabilirdim. 

 

Kahvaltı için yaban mersinli badem ezmeli smoothie yaptım. Bademdeki protein sayesinde pazartesi günü içtiğim smoothienin aksine açlığımı yönetebildim. 

 

Yemek 2: Domates ve Sebze Beyaz Fasulye Çorbası

 

Bu çorba tarifi çok güzeldi ve kesinlikle tekrar yapacağım. Lezzet doluydu ve beni gün boyunca enerjik tuttu. 

 

Artı, bana çorbada lahana sevmeyi öğretti. 

 

Egzersiz 

 

Kaslarım, bir gün önce yaptığım egzersizlerden dolayı biraz ağrıyordu, ancak egzersiz için heyecanlandım.

 

Sık sık kendimi antrenman yapmaya motive etmek için uğraşıyordum. Ancak şimdi daha sakin, daha güçlü ve daha yetenekli hissediyorum ki bu da diyete devam edecek cesareti veriyor.

 

Yemek 3: Portobello Mantarlı Sebze Kızartması

 

Bu öğle yemeği beni tok tutmadı. 

 

Yatmadan önce tekrar aç hissettim.

 

Bu muhtemelen normal bir durumdu, protein almadığım için vücudum değişime uyum sağlamakta zorlanıyordu. 

 

Bir kaşıkla avokado yemek zorunda kaldım. Daha kötüsü olabilirdi, ama ne yiyebileceğimi ve yiyemediğimi sürekli olarak düşünmek zorunda kaldığım için son kararım avokado oldu.

 

3. Gün

 

Yemek 1: Bağışıklık Güçlendirici Portakallı Smoothie

 

Bu hafta beni smoothie rutinimden çıkarmaya ve kesinlikle yeni favori yiyeceklerimi bulmaya teşvik etti.

 

Yemek 2: Kalan Domates ve Sebze Beyaz Fasulye Çorbası

 

Etsiz çorbanın bu kadar doyurucu olabileceğini kim tahmin edebilirdi? 

 

Önceki günden kalan çorbayı aldım ve tadı yaptığım gündeki halinden daha iyiydi. Patates parçaları, baharatlar, domatesler ve sebzelerden gelen lezzeti barındırıyordu.

 

Tüm kaseyi mutlu bir şekilde yedim ve her lokma bu diyeti tamamlayabileceğimi hissettim.

 

Yemek 3: Mantarlı Kırmızı Şarap Soslu Kırmızı Mercimek Makarna

 

Makarnanın beni bu kadar üzebileceğini hiç düşünmemiştim.

 

Öğle yemeğinden sonra oldukça aç olduğumu fark etmeye başladım. Yönetmek zordu ve ruh halimi keyifli ve kibardan huysuz ve acınacak bir hale hızlıca getirdi.

 

Eve giderken, gluten ve peynir tüketmenin ne kadar iyi olacağını düşünmeye devam ettim. Mantar kırmızı şarap sosuyla mercimek makarna yaptığım için kendimi suçluydum ve Parmesan peyniri ve üstünde  maydanoz yedim, bu vegan, glutensiz olarak bütün hafta boyunca yediğim tek yemekti.

 

Egzersiz

 

Bu aynı zamanda film izlemek için antrenmanımı atladığım gündü. 

 

4. Gün

 

Yemek 1: Yaban Mersini Badem Ezmesi Smoothie

 

Güne bir gece önce yaptığım bir yaban mersinli badem ezmesi smoothie ile başladım. Gün boyunca beni tok tutacağını düşündüm.

 

Yemek 2: Domates ve Sebze Beyaz Fasulye Çorbası

 

Sürekli açlığım beni hayal kırıklığına uğrattı ve ne yiyeceğimi düşünmekten, yiyecekleri kategorize etmekten yoruldum. Çorba iyiydi, ama önceki günlerde olduğundan daha az tatmin ediciydi. Daha heyecan verici bir şey istedim ve bu çorbanın üstüne biraz parmesan peyniri rendelesem çok daha iyi olurdu fikrini aklımdan atamadım.

 

Uzun bir günün ardından, bütün hafta aç olmaktan ve sinirli hissetmekten bıktım, akşam yemeği için pizza yedim ve pişman değilim.

 

Egzersiz

 

Yemek kısmı başarısız olabilir, ama egzersiz değil. Ashtanga yoga ve pilates yapmanın etkisini hissettiğim ilk gündü

 

Profesyoneller Ne Düşünüyor?

 

Cyrus'un etik ve sağlık nedenleriyle bu diyeti uyguladığı açık olsa da, sağlıklı olmak için aslında bu kadar sıkı bir diyete uymak gerekli değildir.

 

Hartley, "Önemli ölçüde daha az et ve tahıl yemek, çevre üzerindeki etkinizi ve diyabet, belirli kanser türleri ve kalp hastalığı gibi kronik hastalık riskinizi azaltır. Ama etik olarak önerilmedikçe vegan olmaya gerek yok."  

 

Hayvansal gıdalarda bulunan bazı besin maddelerinin - B12 vitamini, omega 3 yağları ve demir - vegan diyetiyle vücuda almanızın zor olabileceğini de ekledi.

 

Etik bir istek nedeniyle veganlığı düşünmüyorsanız, karar verme sürecinizin bir parçası olarak besin maddelerinin eksikliği düşünmek isteyebileceğiniz bir şeydir.

 

Veganların ihtiyaç duyduğu besin maddeleri hakkında daha fazla bilgi almak için blog yazımızı okuyabilirsiniz (Oku).

 

Gereksiz yere glutensiz diyet yapmak, özellikle glüten içeren buğday, çavdar ve arpayı kasıtlı olarak yemiyorsanız, sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

 

Hartley, "Gereksiz yere glutenden kaçınmak tehlikeli olabilir." Dedi.

 

"Glütensiz gıdaların çoğu, glüten içeren muadillerine göre daha fazla işlenir ve pirinç unu genellikle bir alternatif olarak kullanıldığından, glütensiz bir diyet uygularken arsenik ve cıva gibi ağır metallere maruz kalmanızı artırabilir." 

 

Bununla birlikte, egzersiz söz konusu olduğunda yoga ve pilatesi eşleştirmek gerçekten iyi bir fikir çünkü tamamlayıcı uygulamalar.

 

Yoga için gereken temel gücü pilates sınıflarında geliştirebilir, yogadan elde ettiğiniz esneklikle de pilates uygulamanızı geliştirebilirsiniz.

 

Pilates ve yoga görünümünüzü, hissettiğinizi duruş şeklinizi değiştirebilir ve her ikisi de hayatınız boyunca nasıl hareket edeceğinizi etkileyebilir. Hafta ilerledikçe kendimi daha güçlü ve esnek hissettim.

 

Kilo vermek için vegan diyeti uygulamak istiyorsanız daha fazla bilgi için blog yazımızı okuyabilirsiniz (Oku).

 

Yiyecek Seçmek

 

Cyrus'un diyetinin katı doğası nedeniyle, hafta boyunca bazı gıda sorunlarının ortaya çıktığını fark ettim. Yiyecekleri "izin verilen" veya "izin verilmeyen" olarak kategorilere ayırmaya başladım  ve her seferinde biri yiyecek bir şey teklif edildiğinde kabul edemedim.

 

Sizlerin bu sorunları yaşamaması için vegan diyet listesi hazırladık, komple vegan diyet listesi için blog yazımızı okuyabilirsiniz (Oku).

 

Geçmişte yiyeceklerle çok karmaşık bir ilişkim vardı ve bu davranışlardan bazıları hafta ilerledikçe beni rahatsız ediyordu. Sonunda meydan okumayı bırakmanın en iyisi olduğuna karar verdim.

 

Ancak tüm zorluklar boşuna değildi. Tüm hafta boyunca egzersiz rutinine bağlı kaldım ve büyük bir fark vardı: Fiziksel görünüşümde değil, zihinsel durumumda. Normalden daha sakin ve daha az stresli hissettim. Bu yüzden düzenli bir yoga pratiğine bağlı kalmayı ve pilatesi rutinime eklemeyi planlıyorum.

 

Nihayetinde, bedenimin ipuçlarını dinlemenin ve kendime gerçekten bakmanın bir dizi yönergeyi izlemekten daha önemli olduğunu öğrendim. Bazı vegan yemekleri bana iyi gelmiş olsa bile kendime uygun bir diyet seçmeden gerçekten sağlıklı olmayacağım.


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!)

Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

Diyetisyen Misin?

Kategoriler