Maydanoz Kaç Kalori

Maydanoz Kaç Kalori

36 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Maydanoz" Lif, Protein, Vitamin A, Vitamin C, Vitamin K, Thiamin (B1), Riboflavin (B2), Niacin (B3), Vitamin B6, Folat, Pantotenik Asit, Mangan, Demir, Bakır, Çinko, Potasyum, Fosfor, Magnezyum, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

82 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

4.16
4.16
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%57 %16 %27
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

36 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Maydanoz Kalori, Maydanoz Kaç Kaloridir? Maydanoz kalori, maydanoz kalorisi, maydanoz kalori değeri, maydanoz kaç kalori? Maydanoz kalorisi nedir? 1 demet maydanoz kaç kalori? 100 gram Maydanoz İçerdiği Enerji ve Besin Değerleri Nelerdir?


Kilo vermek için diyet listesi araştırıyor ve hızlı kilo verme yolları deneyip duruyorsanız online diyetisyenlerimizden size özel online diyet listesi satın almak için tıklayabilirsiniz (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Maydanoz, Akdeniz'e özgü çiçekli bir bitkidir. Maydanoz, taze bir mutfak bitkisi veya kuru baharat olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Maydanoz sapı, maydanoz suyu, maydanoz tohumu çeşitli sağlık yararları sunmaktadır.


Maydanoz Faydaları, Maydanoz Zayıflatır Mı? Kuru Maydanozun Faydaları, Çiğ Maydanoz Yemek Zayıflatır Mı?

 • Birçok Önemli Besin Değerleri İçerir: Maydanoz kalori değeri düşük, besin açısından yoğun bir bitkidir. Özellikle K, A ve C vitaminleri bakımından zengindir.
 • Antioksidan Bakımından Zengindir: Maydanoz, hücre hasarını önlemeye ve bazı hastalık riskinizi azaltmaya yardımcı olabilecek birçok güçlü antioksidan içerir.
 • Kemik Sağlığını Destekler: Maydanoz, optimum kemik sağlığı için gerekli bir besin olan K vitamini bakımından zengindir. Bu besin maddesinde yüksek gıdalar yemek, kırık riskinin azalması ve kemik mineral yoğunluğunun artması ile bağlantılıdır.
 • Kanserle Mücadele Maddeleri İçerir: Maydanoz, flavonoidler ve C vitamini gibi kanserle mücadele faydaları sağlayabilecek çeşitli antioksidanlar içerir.
 • Gözlerinizi Koruyan Besin Değerleri Açısından Zengin: Maydanoz, göz sağlığını koruyan ve AMD gibi yaşa bağlı bazı göz koşulları riskinizi azaltabilecek bitki bileşikleri olan lutein, zeaksantin ve beta karoten içerir.
 • Kalp Sağlığını İyileştirebilir: Maydanoz, kalbinizi koruyan ve kalp hastalığı riskinizi azaltabilecek bir B vitamini olan folat açısından zengindir.
 • Maydanoz Özü Antibakteriyel Özelliklere Sahiptir: Maydanoz ekstraktının test tüpü çalışmalarında antibakteriyel özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir.
 • Diyete Eklemek Kolay: Maydanoz kuru baharat veya taze ot olarak kullanılabilir. Kurutulmuş olanlar genellikle çorba ve makarna gibi sıcak yemeklere eklenirken, taze bitki salatalara ve soslara mükemmel bir ektir.


Maydanoz faydaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz ‘Maydanozun Etkileyici Faydaları’ konu başlıklı blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz (Oku).


Kaynamış maydanoz suyu ne işe yarar? Maydanoz suyu adeti getirir mi? Adet döneminde maydanoz suyu içmek, maydanoz çayı içmek (maydanoz çayı, adet ve hormon seviyeleri ile ilgili sorunları tedavi etmek için genellikle doğal bir ilaç olarak kullanılır), hamilelikte maydanozun zararları (hamile kadınların uterus kasılmalarına neden olabileceğinden fazla miktarlarda maydanoz tüketmekten kaçınmaları önerilir ) ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz ‘Maydanoz Çayı Faydaları Nelerdir?’konu başlıklı blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz (Oku).


Kilo vermek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için diyetinize eklediğiniz tek bir gıdadan mucize beklemek ya da tek bir gıdayı şeytanlaştırmak yerine kendinize sağlıklı beslenme programı oluşturmakla başlayabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


 • 1 su bardağı, doğranmış Maydanoz 21.60 kcal 60.00 Gram
 • 5 dal (5 sap) Maydanoz 3.60 kcal 10.00 Gram
 • Yarım demet Maydanoz 26.28 kcal 73.00 Gram
 • *Alerjen: Maydanoz içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle