Mavi Yumurta Kaç Kalori

Mavi Yumurta Kaç Kalori

131 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Mavi Yumurta" Protein, Vitamin A, Vitamin D, Riboflavin (B2), Vitamin B12, Folat, Pantotenik Asit, Selenyum, Fosfor için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Mavi Yumurta" yüksek Doymus Yağ A., Kolestrol nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

45 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.69
2.69
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%2 %60 %38
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

131 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Mavi Yumurta kaç kaloridir, mavi yumurta besin değeri, mavi yumurta kalorisi, mavi yumurta protein değeri, 100 gram Mavi Yumurta içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.


Mavi yumurtlayan tavuk, mavi yumurta tavuğu hangisidir diye merak ediyor olabilirsiniz. Her cins veya her ırktan tavuk mavi yumurtlayabilir. Mavi yumurtlama nadir bir durumdur. Peki yumurta faydaları nelerdir? Mavi yumurta normal yumurtadan daha fazla protein içerir. Ve gelelim mavi yumurta fiyatına... Mavi yumurta fiyatları 4 adeti 50 olup 12 adet mavi yumurta 100 lira civarlarındadır.  • 1 Büyük Mavi Yumurta 65.50 kcal 50.00 Gram
  • 1 çok büyük Mavi Yumurta 73.36 kcal 56.00 Gram
  • *Alerjen: Mavi Yumurta içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle