En İyi 10 Marka Sağlığı İzleme Aracı ve Yazılımı

En İyi 10 Marka Sağlığı İzleme Aracı ve Yazılımı

Markanızın sağlığı; başarınızı ve büyümenizi etkileyebilir. Güçlü bir marka sağlığı, hızla değişen küresel pazarda size rekabet avantajı sağlayacaktır.

 

Hem mevcut hem de yeni müşterilerin işletmenizi daha iyi algılamasına ve size daha fazla güvenmesine yardımcı olabilir. Marka sağlığınızı takip ederek, markanızın getirdiği değeri ölçebilir ve kendinizi büyüme için konumlandırabilirsiniz. Ayrıca müşterileriniz ve çalışanlarınızla daha güçlü, daha iyi ilişkiler kurabilirsiniz. 

 

Ancak markalar da “hasta” olabilir. Sorunlar ortaya çıkacak ve kontrol edilmediğinde, ele alınması daha zor olabilecek daha büyük sorunlara dönüşebilecektir. Giderek azalan marka sağlığı; tutarsız katılım, daha düşük pazar payları, kalitede bir düşüş ve marka kişiliğinin kaybolması gibi görünebilir.

 

Markanızın performansını nasıl ölçersiniz? Kitleniz markanızı tanıyor mu? Rekabete dayanabilecek misiniz?

 

Kendi marka sağlığınızı teşhis etmek zor olsa da, markanızın performansını ölçmenize yardımcı olacak birçok araç bulunmaktadır. Markanızı güçlü, sağlıklı ve başarıya hazır tutmak için dikkat etmeniz gereken en iyi 10 marka sağlığı aracı ve yazılımının yanı sıra temel marka sağlığı metriklerinin bir listesini paylaşıyoruz. 

 

Marka Sağlığı Nedir?

 

Marka sağlığı, markanızın performansını belirleyen bir dizi ölçüm anlamına gelir. Bu, müşterilerinizin markanız ve sunduğunuz ürünler hakkındaki algısını ve farkındalığını ve ayrıca markanızın işinizde oynadığı rolü içerir. Ayrıca, markanızın rekabete karşı ne kadar iyi performans gösterdiğini de kapsar. 

 

Marka sağlığı, markanızın gelişip gelişmediğine veya düşüşe geçtiğine dair bilgiler sunar. Ayrıca markanızın güvenilirliğinin bir resmini çizer. Bu temel faktörleri anlayarak, markanızın şu anda nerede olduğu hakkında fikir edinebilir ve olası sorunları veya riskleri markanıza ciddi zarar vermeden önce belirleyip ele alabilirsiniz. 

 

Marka Sağlığını Neden Takip Etmelisiniz?

 

Bir markanın sağlıklı olması ve iyi performans göstermesi, zayıf olmayacağı anlamına gelmez. Düzenli marka sağlık kontrolleri yapmamak, büyümenizi engelleyebilecek sorunlara yol açabilir. 

 

Marka sağlığınızı ölçmek ve izlemek, markanızın performansını; hedef kitleniz, güçlü ve zayıf yönleri ve hedeflerinize ulaşmanızı engelleyen şeyler bağlamında değerlendirmenize olanak tanır. Ayrıca, marka destekçilerinin yanı sıra olumsuz eğilimleri veya algıları tespit etmenize yardımcı olur ve her ikisini de hızlı bir şekilde ele almanıza olanak tanır. 

 

Ayrıca, marka sağlığınızı takip etmek, kampanyalarınızın ne kadar iyi gittiği veya gitmediği ve pazarlama stratejilerinizi nereye yönlendirmeniz gerektiği konusunda size daha iyi bir fikir verir. 

 

Marka sağlığınız, işletmenizin en önemli varlıklarından biridir, bu nedenle marka sağlığınızı takip etmek birinci öncelik olmalı ve ideal olarak marka stratejinizde önemli bir bileşen olmalıdır. 

 

Marka Sağlığının Düşmesine Ne Sebep Olabilir?

 

Marka sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilecek çeşitli faktörler vardır. Marka sağlığı takibinden vazgeçmiş ve uyarı işaretlerini görmezden gelmiş olabilirsiniz. Konfor bölgenizde sıkışıp kalmış ve gelişen pazar ve müşteri talepleri ile değişmek istemeyebilirsiniz. 

 

Ek olarak, dar bir odağa sahip olmak markanızın azalan sağlığına neden bulunabilir. Sonuç olarak, çok geniş bir odak noktasına sahip olmak ve parmaklarınızı birçok pazara daldırmak da markanızın özünü kaybetmesine neden olabilir. Veya kendinizi ölmekte olan bir pazarda çalışırken bulabilirsiniz. 

 

Bunlar, markaların potansiyel olarak ne hale gelebileceğinin korkunç bir resmini çizerken, markanızın sağlığını iyileştirmek için proaktif adımlar atabilirsiniz. Bunun için öncelikle markanızı etkileyen sorunları belirlemeniz gerekir. Örneğin, daha fazla olumsuz yorum alıyor olabilirsiniz veya kitleniz markanızla o kadar ilgilenmiyor olabilir. 

 

Bunun için, markanızın tutarlı olup olmadığı veya hala müşterinizin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamayacağı gibi eyleme geçirilebilir içgörüler elde etmek için verilerden yararlanmanız gerekir. Veriler, hedef kitlenizin sorunlu noktalarına hâlâ hitap edip etmedikleri veya daha somut bir değer sunacak şekilde değiştirmeniz gerekip gerekmediğine bakılmaksızın, ürünlerinize biraz ışık tutabilir. 

 

Sorunlarınızın ne olduğunu belirledikten sonra, kısa ve uzun vadeli geri dönüşünüzü iyileştirebilecek eyleme geçirilebilir, gerçekçi hedefler oluşturmanız gerekir. Altı ayda ne elde etmek istiyorsunuz? Marka sağlığınızın 24 ayda nasıl görünmesini istiyorsunuz? Örneğin, net tanıtımcı puanınızı iyileştirmek veya hedef kitlenizden satın alma niyeti eksikliğini gidermek için çalışmak isteyebilirsiniz. 

 

Son olarak, ilerleme kaydedip kaydetmediğinizi öğrenmek için iyileştirmelerinizi takip etmeniz önemlidir. 

 

İzlemeniz Gereken 5 Temel Marka Sağlığı Metrikleri

 

Neye dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için, takip etmeniz gereken beş temel marka sağlığı metriğini burada bulabilirsiniz:

 

 • Marka Bilinirliği

 

Hedef kitleniz markanızı hatırlayabiliyor mu? Belirli bir ürün veya hizmeti düşündüklerinde akıllarına ilk olarak siz mi geliyorsunuz? 

 

Marka algısı, sosyal medyadaki marka sözleri, müşteri incelemeleri ve web sitesi trafiği gibi eşlik eden metriklerle birlikte marka farkındalığı, marka sağlığınızı ölçmenin temel bileşenleridir. Kitlenizin markanızı tanıma yeteneğini ölçer ve genellikle bir markanın sağlığıyla ilişkilendirilir.

 

 • Satın Alma Niyeti

 

Müşterileriniz sizden satın almaya ne kadar hazır?

 

İnsanların markanızı bilmesi, otomatik olarak ürünlerinizi satın alacakları veya hizmetimizi destekleyecekleri anlamına gelmez. Her müşteri benzersiz bir alıcı yolculuğuna çıkar. Her aşamada, bilgi amaçlı olandan işlemsel olana kadar farklı bir satın alma amacı durumundan geçerler. 

 

Satın alma amacı söz konusu olduğunda nerede durduğunuzu öğrenmek için kayıp oranınızı kontrol edin. Ayrıca, deneme sürümünü kullandıktan sonra kaç müşterinin tam ürününüzü satın almadığını kontrol ederek satın alma amacını ölçebilirsiniz. 

 

İdeal olarak, daha iyi bir marka sağlığına sahip olmak istiyorsanız, pasif müşteri grubunuza veya alıcı yolculuğuna henüz başlamamış kişilere hitap etmeniz gerekir.  

 

 • Marka İtibarı

 

Marka itibarı, markanızın sağlığını belirleyen bir diğer önemli ölçüttür. Markanızla ilgili konuşmalar gerçekleşecek ancak bu konuşmaların ve algıların tamamı olumlu değil. 

 

Sosyal dinleme yapmanızı sağlayan marka sağlığı araçlarını kullanmak, marka duygularını ortaya çıkarmak için bu konuşmaları ve markadan bahsetmeleri analiz etmenize yardımcı olabilir. Bu, olumlu, olumsuz veya tarafsız olsun, farklı konuşma türleri için harekete geçmenize, böylece markanızı ve marka itibarını korumanıza olanak tanır. 

 

 • Net Destekleyici Puanı (NPS)

 

Net destekleyici puanınız (NPS), hedef kitlenizin markanıza olumlu veya olumsuz yanıt verme olasılığını göstererek markanızın sağlığını gösterir. Bunu, olumsuz olanlara karşı olumlu yorumların sayısı arasındaki farkı bularak yapabilirsiniz. 

 

NPS'nizi bulmak için, markanızdan olumlu bahseden destekçilerinizin yüzdesinden olumsuz yorum yapanların yüzdesini çıkarabilirsiniz. Daha yüksek bir NPS, online düşüncenizin genel olarak iyi olduğu ve daha fazla kişinin markanızı, ürününüzü veya hizmetinizi beğendiği anlamına gelir. Öte yandan, daha düşük bir NPS, marka itibarınızı geliştirmek için çalışmanız ve hedef kitlenizin markanızı nasıl algıladığını ve markanızla nasıl etkileşim kurduğunu iyileştirmek için adımlar atmanız gerektiği anlamına gelir. 

 

Bittiğinde, belirli bir gruptan bu belirli puanı neden aldığınız konusunda daha fazla bağlam sağlayacak takip soruları sorabilirsiniz. 

 

 • Ses Payı (SOV)

 

Basitçe söylemek gerekirse, ses payı (SOV), markanızın rakiplerinize karşı, onlara hakim olup olmadığına veya düşük performans göstermesine karşı konuşmalarda nasıl bir performans gösterdiğini gösterir. SOV, bir diğer önemli marka sağlığı metriği olan marka farkındalığına da dolaylı olarak ışık tutuyor. 

 

Markanızın ses payını belirlemek için bir sosyal dinleme aracı kullanmanız gerekir.

 

Listemizdeki marka sağlık araçlarının ve yazılımlarının birçoğunun yerleşik sosyal dinleme araçları veya en sevdiğiniz sosyal dinleme aracıyla entegrasyonları vardır. Bunlar, konuşmaları analiz edebilir ve markanızın rakiplerinize karşı nasıl performans gösterdiğini hesaplayabilir. Oradan, diğer başarılı rakiplerin, markalarının online sohbetlere hakim olmasını mümkün kılan neler yaptığını öğrenmek için bu içgörülere daha derinlemesine bakabilirsiniz. 

 

En İyi 10 Marka Sağlığı Aracı ve Yazılımı

 

1. Brandwatch (Eski adıyla Falcon.io)

 

 

Hızla değişen küresel pazarla birlikte markaların hızlı bir şekilde adapte olması gerekiyor. Brandwatch, kitlenizi daha iyi anlamanıza ve onlarla etkileşim kurmanıza olanak sağlayarak bu değişikliklere ayak uydurmanıza yardımcı olabilir. 

 

Brandwatch ile derinlemesine araştırma yapabilir, markanızın performansını izleyebilir, veriye dayalı bir içerik stratejisi oluşturabilir ve hedef kitlenize benzersiz deneyimler sunabilirsiniz. Ayrıca, markanızı potansiyel veya ortaya çıkan tehditlere karşı korumanıza, itibarınızı korumanıza ve sorunları daha ciddi tehditler haline gelmeden çözmenize olanak tanır. 

 

Brandwatch şu anda iki farklı çözüm sunuyor: tüketici zekası ve sosyal medya yönetimi. İlki, tüketicileri daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Otomatik segmentasyon, yapay zeka analizi ve daha fazlası için son teknoloji yapay zekadan yararlanarak yapılandırılmamış verileri optimize etmenize ve eyleme dönüştürülebilir içgörüler elde etmenize olanak tanır. 

 

İkincisi, bu arada, sosyal ağlardaki performansınızı artırmanıza yardımcı olacak özelliklerle donatılmıştır. Brandwatch'ın SMM çözümü ile kitlenizi, bulundukları sosyal medya kanallarında keşfedebilir ve onlarla etkileşime geçebilirsiniz. 

 

Derecelendirmeler

 • Özellikler: 5.0
 • Kullanım kolaylığı: 4.5
 • Destek: 5.0
 • Genel puanı: 4.8

Özellikler ve Fiyatlandırma

 • Analitik
 • Otomatik Yayıncılık
 • İçerik yönetimi
 • Anahtar Kelime Filtreleme
 • Çoklu Hesap Yönetimi
 • Başlangıç fiyatı: $108

Eksiler ve Artılar

 • +Tüketici Zekası ürünü, markaların insanların ne istediğini anlamasına yardımcı olmak için sosyal dinlemeyi kullanır
 • +Kitle araçları, toplu ve bireyler hakkında derin bilgiler sağlar
 • +Yeni eklenen TikTok desteği beklediğinizden daha ileri gidiyor
 • -Üç farklı şirketten kafa karıştırıcı ürün ve hizmet yelpazesi
 • -Çok kanallı gönderi yok; bir kanala birer birer gönderi eklemelisiniz

2. Brand24

 

 

Brand24, çeşitli büyüklükteki işletmeler için sosyal medya izlemeyi daha akıllı hale getiriyor. Müşteri tutumlarını daha derinden anlamanıza ve olası sorunları ele almak için uygun eylemlerde bulunmanıza olanak tanıyan duyarlılık analizi sunar. 

 

Ayrıca, eyleme geçirilebilir içgörüler elde etmek için pazarlama analizlerine de erişebileceksiniz. Ayrıca, tartışma hacmindeki değişiklikleri izlemenizi ve böylece markanızı korumak için harekete geçmenizi sağlayan bir tartışma hacmi çizelgesine sahiptir. 

 

Ayrıca Brand24, segmentlerin ne kadar olumlu, olumsuz veya tarafsız olduklarına göre bahsettiği otomatik duygu analizi ile donatılmıştır. Ayrıca, olumsuz sözler için uyarılar oluşturan anlık bildirimler sağlar. Bu özelliklerin her ikisi de marka itibarınızı korumanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. 

 

Tüm bu özelliklere ek olarak KPI'ları takip edebilir ve otomatik raporlar alabilirsiniz. Bunlar, bahsetmeleri, etkileşimleri ve erişimi izleyerek performansınızı ölçmenize olanak tanır. 

 

Derecelendirmeler

 • Özellikler: 4.2
 • Kullanım kolaylığı: 4.7
 • Destek: 4.8
 • Genel puanı: 4.6

Özellikler ve Fiyatlandırma

 • Kitle Segmentasyonu
 • Rekabet Analizi
 • Yapılandırılabilir Uyarılar
 • Müşteri Katılımı
 • Gösterge Paneli
 • Başlangıç fiyatı: $49

Artılar ve Eksiler

 • +Kullanımı kolay platform
 • +Koordineli takip süreci
 • +Gerçek zamanlı izleme
 • +Platformda basit organizasyon
 • -Mobil uygulama daha iyi olabilirdi

3. Talkwalker Analytics

 

 

Talkwalker, değişen müşteri talep ve beklentilerine ayak uydurmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir tüketici zekası hızlandırma platformudur. Milyarlarca müşteri sinyalinden eyleme dönüştürülebilir veriler üreten ve bunları değişiklikleri hızlı bir şekilde tanımlamanıza ve bunlara uyum sağlamanıza olanak tanıyan içgörülere dönüştüren, yapay zeka destekli bir platformdur. 

 

Talkwalker, marka büyümesi için stratejik öngörüler sağlamak üzere tüketicilerden ve müşterilerden gelen dahili ve harici verileri birleştirerek çalışır. Özel kategorileri otomatik olarak alan ve bölümlere ayrılmış veri noktalarına ayıran güçlü bir yapay zeka motoruyla donatılmıştır, bu da verileriniz üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmanızı sağlar. 

 

Üç ana ürün sunar: Pazarlama Zekası, Müşteri Zekası ve Sosyal Zeka. Pazarlama Zekası platformu, ortaya çıkan tüketici eğilimlerini ve müşterilerin markanızla nasıl etkileşim kurduğuna ilişkin değişiklikleri tespit etmenize olanak tanır. Müşteri Zekası platformu, çeşitli kaynaklardan gelen tüketici verilerini analiz etmenizi sağlayarak, hayati müşteri temalarını keşfetmenize ve görünmeyen iş fırsatlarını tespit etmenize olanak tanır. Son olarak, Sosyal Zeka platformu, markanızla ilgili online tüketici sohbetlerine erişmenize olanak tanır ve size yalnızca markanızın itibarını koruma değil, aynı zamanda performansını ölçme ve daha fazla tanıtma fırsatı verir. 

 

Talkwalker, tüketicilerin ve müşterilerin markanızı nasıl algıladıklarına ve markanızla nasıl etkileşime girdiklerine dair bütünsel bir görüş sağlayan çok yönlü bir marka sağlığı izleme aracıdır. Ayrıca, markanızın performansını rakiplerinize karşı gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar. 

 

 • Temel Özellikler: Kitle Segmentasyonu, Rekabet Analizi, Yapılandırılabilir Uyarılar, Müşteri Katılımı, Gösterge Tablosu, Etki Puanlama, İnfluencer İzleme, İtibar Yönetimi, Duyarlılık Analizi, Trend İzleme, Görsel Analitik
 • Kanallar: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Web Siteleri, Bloglar, Basılı Medya, TV ve Radyo

 

4. Buffer

 

 

Buffer, sosyal medyada ne kadar iyi performans gösterdiğinizi analiz etmenize ve ölçmenize olanak tanır. Ayrıca, onlara hızlı bir şekilde yanıt vermenize izin vererek kitlenizle etkileşim kurmanın daha verimli bir yolunu sunar. 

 

Performansı izlemek ve Instagram ve Facebook gibi sosyal ağlar için raporlar oluşturmak için kullanabileceğiniz bir sezgisel analiz panosu elde edersiniz. Buffer ile, farklı sosyal kanallardaki içeriğinizi daha derinlemesine takip edebileceksiniz. Örneğin, kitle demografisi özelliğiyle, sosyal hesaplarınızın her biri için etkileşim metriklerini izleyebilir, ayrıca hedef kitleniz ve markanızın doğru hedef kitleye ulaşıp ulaşmadığı hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

 

Derecelendirmeler

 • Özellikler: 4.0
 • Kullanım kolaylığı: 4.6
 • Destek: 4.5
 • Genel puanı: 4.4

Özellikler ve Fiyatlandırma

 • Otomatik Yayıncılık
 • İçerik yönetimi
 • Çoklu Hesap Yönetimi
 • Gönderi Planlama
 • Raporlama/Analiz
 • Başlangıç fiyatı: $5

Artılar ve Eksiler

 • +Basit çapraz gönderme
 • +Basit takvim görünümü
 • +Hemen hemen her sosyal platformla bütünleşir
 • -Buffer Analyze bazıları için çok basit olabilir
 • -Buffer Instagram ile arızalanabilir
 • -Facebook, Twitter için keyfi karakter sınırları
 • -Kullandıkça öde paketi 

 

Buffer, en popüler sosyal medya planlama platformlarından biridir. Bu yazılım, planlama, katılım ve analitik araçlarının yardımıyla sosyal medyada etkileşimi ve trafiği artırmaya yardımcı olur.

 

5. Qualtrics

 

 

Daha iyi marka deneyimleri sunmak istiyorsanız Qualtrics iyi bir araçtır. Bir dinleme motorunu, eyleme geçme yeteneklerini ve tahmine dayalı zeka ile analitiği birleştiren güçlü bir çözümdür. Marka sağlığınızı olumlu yönde etkileyecek bilinçli, etkili kararlar alabilmeniz için müşterileriniz hakkında derinlemesine bir anlayış sağlamak üzere tasarlanmıştır. 

 

Qualtrics'in dinleme aracı, 27 kanala ve 128 veri kaynağına erişmenizi sağlayarak müşterilerin markanızı nasıl algıladığına dair kapsamlı bir görüş elde etmenizi sağlar. Tahmine dayalı AI yetenekleri, yeni ve gelişmekte olan trendleri ortaya çıkarmanıza olanak tanırken, otomatikleştirilmiş eylemler özelliği, önerilen eylemleri otomatik olarak uygun ekiplere aktararak daha iyi müşteri hizmeti sunmanıza olanak tanır. 

 

Qualtrics ayrıca, pazar trendlerini ortaya çıkarmanıza ve gelişen tüketici davranışlarını anlamanıza olanak tanıyan Design XM ve müşterinizin sesini dinlemenize ve daha iyi deneyimler sunmanın yanı sıra derinleşmenizi sağlayan Customer XM gibi marka sağlığı takibi için bir dizi ürün sunar. 

 

6. Awario

 

 

Awario, bir marka izleme aracı olarak konumlandırılırken aynı zamanda marka sağlığınızı takip etmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Markanızla ilgili konuşmaları izlemenin yanı sıra, alakalı ve anlamlı marka sözlerini filtreleyerek pazar araştırması yapmanızı sağlar. Ek olarak, müşteri sözlerini izleyerek ve bahsetme duyarlılığını ve erişimini kontrol ederek Awario ile rekabetçi marka takibi yapabilirsiniz. 

 

Dahası, Awario büyüme fırsatlarını ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Markanız gibi işletmeleri arayan potansiyel müşterileri keşfetmenize ve onları potansiyel müşterilere dönüştürmenize izin vermek için tasarlanmıştır. Ayrıca, markanızı büyütmek ve erişiminizi genişletmek için birlikte çalışmak isteyebileceğiniz etkileyicileri keşfedebilmeniz için marka sözlerini ve anahtar kelimeleri izlemenize yardımcı olur. 

 

7. HubSpot

 

 

HubSpot'u kullanarak, gösterimleri kontrol ederek, ilgili konuşmaları ve markadan bahsetmeleri izleyerek ve etkileşimi ölçerek marka sağlığınızı takip edebilirsiniz. CRM platformu çok yönlüdür ve satış liderleri, pazarlamacılar, müşteri hizmetleri ekipleri ve işletme sahipleri için çalışır.

 

HubSpot CRM ile tüm müşteri iletişimlerini yönetmenize izin veren evrensel bir gelen kutusu elde edersiniz. Bu yazılımın en güzel yanı, mevcut müşteri hizmetleri araçlarınızla bütünleşerek iletişimlerinizi kişiselleştirmenize olanak sağlamasıdır. 

 

Ücretsiz CRM'i kullanabileceğiniz gibi HubSpot, marka sağlığınızı takip etmek için birlikte kullanabileceğiniz bir dizi ürün de sunar. Örneğin, Pazarlama Merkezi, trafiği artırmak ve eksiksiz gelen pazarlama kampanyaları yürütmek için tasarlanmış bir yazılım aracıyken, Operasyon Merkezi, müşteri verilerini düzenlemeye ve süreçleri otomatikleştirmeye yardımcı olarak, operasyonlarınızı kolaylaştırmanıza olanak tanır. 

 

8. Latana

 

 

Bu marka izleme yazılımı, işletmelere 100'den fazla ülkeden doğru tüketici bilgileri sağlar. İşletmeniz için en önemli olanı belirleyip takip edebilmeniz için özelleştirilebilir bilgiler sunar. 

 

Latana, tüm gürültüyü filtrelerken etkili verileri ortaya çıkarmak için yapay zeka destekli analitikten yararlanır. İhtiyacınız olan tüm verilere kolayca erişmenizi sağlayan özelleştirilebilir sezgisel bir panonun yanı sıra, 1000'den fazla profil özelliğinden ayrıntılı verilere erişmenizi sağlayarak derin ancak esnek segmentasyon sunar. Bu, hedef kitlelerin, özellikle de niş olanların markanızı nasıl algıladığı ve markanızla nasıl etkileşim kurduğu konusunda size daha fazla fikir verir. 

 

9. Attest

 

 

Attest, markanızı takip etmekten daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan başka bir çok yönlü marka sağlığı izleme aracıdır. Ayrıca, pazar analizi yapmanıza, tüketici profili oluşturma ve yaratıcı testler yapmanıza ve ürün lansmanlarını nasıl planladığınızı ve uyguladığınızı geliştirmenize olanak tanır.

 

Bir marka takipçisi olarak Attest, kapsamlı tüketici verilerine erişmenizi sağlayarak markanızın performansını ölçmenize ve izlemenize olanak tanır. Markanızın hedef kitlenizi nasıl etkilediğini görmenizi ve markanız hakkında bilgi sahibi olup olmadıklarını ve rakiplerinize karşı ne kadar iyi performans gösterdiğinizi öğrenmenizi sağlar.

 

Attest, tüketicilerin markanızı nasıl algıladığını keşfetmeniz için size araçlar sağlayarak marka sağlığınızı izlemenize ve marka mesajlarınızı uyumlu hale getirmek için gerekli adımları atmanıza yardımcı olur. Ayrıca, satın alma amacını ölçmenize ve farkındalığın (veya eksikliğinin) işletmenizin gelirini nasıl etkileyebileceğine ışık tutmanıza olanak tanır. Attest ile, hedef kitleniz arasında kimlerin mevcut müşteriler olduğunu da belirleyebilir ve hedef kitlenizin bazı üyelerinin neden henüz müşteriye dönüştürülmediğine ilişkin temel faktörleri belirleyebilirsiniz.

 

Attest ile, tek seçenekli, çoktan seçmeli ve net destekçi puanı (NPS) dahil olmak üzere altı soru türü sunan özelleştirilebilir marka izleyici anket şablonları elde edersiniz. Tek ve çoktan seçmeli sorular için niteleyici sorular ayarlayabilir veya bir soru yönlendirme şeması oluşturabilirsiniz. Bittiğinde, sonuçları etkileşimli kontrol panelinizde görüntüleyebilir, sonuç dökümlerini alabilir ve eğilimleri belirlemeye başlayabilirsiniz.  

 

10. Hootsuite

 

 

Hootsuite, anahtar konular, marka sözleri ve içerik performansı hakkındaki konuşmaları izlemenizi sağlayan hepsi bir arada bir marka sağlığı izleme aracıdır. Ayrıca, özel akışlar ayarlamanıza izin vererek hedef kitlenize hızlı bir şekilde yanıt vermenizi sağlar. 

 

Ayrıca Hootsuite, gerçek zamanlı kitle içgörülerine erişmenizi sağlar. Bu, online sohbetlerin zirvesinde kalmanıza, düşünce liderleri ve marka savunucuları bulmanıza ve markanızın nasıl performans gösterdiğini ve kitleniz tarafından nasıl algılandığını daha iyi anlamanıza olanak tanır.

 

Ayrıca, en sevdiğiniz sosyal dinleme araçlarını entegre etmenize, önemli tüketici içgörülerini ve pazar trendlerini keşfetmenize, kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturmanıza, daha iyi, daha hedefli pazarlama kampanyaları oluşturmanıza ve marka itibarınızı ve marka sağlığınızı takip etmenize olanak tanır.  

 

Genel olarak, Hootsuite, çeşitli sosyal ağlardaki performansınızın 360 derecelik bir görünümünü sunar. Özelleştirilebilir ve paylaşılabilir raporlara erişmenizi sağlar ve marka bilinirliği oluşturarak veya etkileşim oranlarını artırarak marka sağlığınızı iyileştirmek için adımlar atabilmeniz için stratejilerinizi optimize etmenize olanak tanır. Hootsuite ayrıca size Hootsuite Impact ve Hootsuite Amplify gibi ek araçlara erişim sağlar, böylece sırasıyla yatırım getirinizi ölçebilir ve markanızın erişimini büyütebilirsiniz.  

Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın