Leblebi, Sarı, Kavrulmuş Kaç Kalori

Leblebi, Sarı, Kavrulmuş Kaç Kalori

377 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Leblebi, Sarı, Kavrulmuş" Lif, Protein, Thiamin (B1), Folat, Mangan, Bakır için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

49 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.30
2.30
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%64 %15 %22
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

377 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Leblebi, Sarı, Kavrulmuş kaç kaloridir, 100 gram Leblebi, Sarı, Kavrulmuş içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

Leblebinin Faydaları


Leblebi temelde kavrulmuş nohutlardır. Çikolatalı, şeker kaplamalı atıştırmalar olarak yaygın şekilde tüketilen kuruyemişlerdir. Humus da nohuttan yapılmasına rağmen Çorumluları öne alalım ve leblebinin faydalarını sayalım.

  • Küçük besin toplarıdır: Son derece besleyicidir çünkü bir tohumdur.Tohumlar bitkiye duyduğu bütün besin ögelerini hayatının ilk zamanlarında sağlayacak kadar zengin bileşenler içerir.
  • İştahınızı kontrol etmeye yardımcı olur: Yüksek protein ve lif içeriğinden dolayı açlığınızı bastırır. Tokluk hissi verir.
  • Bitkisel proteinlerce zengin: Kemik ve kas dokunuzun ihtiyacı olan proteinleri çoğunlukla karşılar. Kilo vermeye yardımcıdır.
  • Kan şekeri seviyenizi kontrol etmeye yardımcı olur: Lif içeriği ve düşük glisemik indeks değeriyle kan şekerinizi uzun sürede yükseltir ve diyabet kontrolünde size yardımcı olur.
  • Sindirim dostudur: Lif ve protein içeriğiyle bağırsak bakterileri için müthiş bir besin kaynağıdır. Prebiyotik etki gösterir ve sindirimi düzenlemeye yardımcı olur. Diyare gibi durumlarda bulantıyı azaltır ve su kaybını önlemeye yardımcı olur.
  • Kronik hastalıklara karşı koruyucudur: Yüksek magnezyum ve potasyum içeriğiyle kalp sağlığını korumaya yardımcıdır. Tansiyonu düşürmeye yardımcıdır. Bağırsak sağlığına etkisiyle kolon kanseri riskinizi azaltmaya yardımcı olur.

Bonus: Her yerde bulunabilir. Ucuzdur. Yemesi keyiflidir.
  • 1 avuç Leblebi, Sarı, Kavrulmuş 64.09 kcal 17.00 Gram
  • 10 adet Leblebi, Sarı, Kavrulmuş 18.85 kcal 5.00 Gram
  • *Alerjen: Leblebi, Sarı, Kavrulmuş içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle