Keratin nedir? Keratin Ne İşe Yarar?

Keratin nedir? Keratin Ne İşe Yarar?
Keratin tedavilerinin bazı faydaları vardır. Saç kütikülünüze keratin uygulayıp ısı ile yapıştırarak saçınız daha parlak bir görünüm kazanır.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Genel Bakış

 

Keratin saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı oluşturan protein türüdür. Keratin ayrıca iç organlarınızda ve bezlerinizde de bulunabilir. Keratin, vücudunuzun ürettiği diğer hücre türlerinden daha az çizilme veya yırtılma eğilimi olan koruyucu bir proteindir.

 

Keratin, farklı hayvanların tüylerinden, boynuzlarından ve yünlerinden elde edilebilir ve saç kozmetiklerinde bir bileşen olarak kullanılabilir. Keratin saçınızın yapısal yapı taşı olduğundan, bazı insanlar keratin takviyelerinin, ürünlerinin ve tedavilerinin saçınızı güçlendirmeye ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabileceğine inanır.

 

Keratin Faydaları Ve Sonuçları

 

Saçlarım neden çok kuru? Nemlendirme yöntemleri için tıklayın.

 

Saçlarında keratin kullanan kişiler, sonuç olarak saçlarının daha pürüzsüz ve yönetilmesinin daha kolay olduğunu bildirirler. Etkiler, saçınızın başlangıçta sağlıklı olup olmadığına, saçınızın doğal kalınlığının ne olduğuna ve ne tür keratin tedavisi uyguladığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Keratin, saç tellerinizi oluşturmak için üst üste binen hücreleri yumuşatarak çalışır. Saç kütikülü adı verilen hücre katmanları teorik olarak keratini emerek saçın dolgun ve parlak görünmesini sağlar. Keratin ayrıca kıvırcık saçları daha az kıvırcık , şekillendirmesi daha kolay ve görünüşte daha düz hale getirdiğini iddia ediyor .

 

Keratin Kullanma Yöntemleri ve Kullanımları

 

Why A Keratin Treatment System Is A Must Have For Damaged Hair | Biolage

 

Salon Keratin Bakımı Tedavileri

 

Bazen Brezilya keratin tedavisi olarak adlandırılan bu zaman yoğun keratin kullanma yöntemi birkaç adım içerir. İlk olarak, bir salonda üflenip düzleştirilmeden önce saçınıza formaldehit içeren bir krem ​​sürülür. Tedavi uygulandığında, saçınızı birkaç gün kuru tutmanız istenir. Kimyasalların yıkanmasını sağlamak için salonu ziyaret ettiğinizde, düzleştirme etkisini “ayarlamak” için başka bir işlem uygulanır. Bu tedavinin 12 hafta sürdüğü iddia ediliyor.

 

Keratin Serumları, Şampuanlar ve Saç Kremleri

 

Bunun yanı sıra sağlıklı bir diyet ve ufak bir yaşam sitili değişikliği ile daha sağlıklı olurken daha sağlıklı saçlara da kavuşmanız mümkündür. Daha sağlıklı saçlara kavuşmaya online diyet alarak başlayabilirsiniz.

 

Keratin serumları, şampuanları ve saç kremleri, bir salondaki keratin tedavisi ile aynı iddialarda bulunamaz. Ancak saçı hasara karşı daha dayanıklı hale getirdiklerini ve ısı ve saç boyasıyla kurumuş saçları onardıklarını iddia ediyorlar. Bu ürünleri tanımlamak için, içindekiler listesinde "keratin hidro lisatlar" kelimelerini arayın. 

 

Keratin Takviyeleri

 

What Is a Keratin Treatment? - L'Oréal Paris

 

Keratin takviyelerini hemen hemen her sağlık gıda mağazasında bulabilirsiniz. Keratin takviyeleri toz ve kapsül formlarında gelir. Keratin takviyeleri risksiz değildir. Aşırı kullanılırlarsa, vücudunuzda çok fazla protein birikmesine neden olabilirler.

 

Keratin Bakım Tedavilerinin Maliyeti

 

Bulunduğunuz bölgeye, kullanılan ürünün markasına ve salonunuzun ne kadar pahalı olduğuna göre bir güzellik uzmanı tarafından yapılan keratin bakımları fiyat aralığı. Keratin tedavileri 800 dolardan başlıyor, ancak 300 dolara kadar düşüyor.

 

Ayrıca bazı eczanelerde ve güzellik malzemeleri satan mağazalarda evde keratin tedavi kitleri bulabilirsiniz. Bu keratin tedavileri dağınık olabilir veya doğru şekilde uygulanması zor olabilir, özellikle de bir profesyonel tarafından yapılan tedaviyi hiç görmediyseniz. Ancak denemekte rahatsanız, evde keratin tedavileri genellikle 50 dolardan azdır.

 

Saçlarınızı ne sıklıkla yıkamalısınız? Öğrenmek için tıkla.

 

Keratinin Bakımın Olası Yan Etkileri

 

Salon keratin tedavileri büyük miktarlarda formaldehit içerir. Kuaför salonlarındaki bazı çalışanlar, keratin bakım ürünlerini kullanmaktan ve zaman içinde tekrar tekrar dumanlarını solumaktan kaynaklanan burun kanaması ve solunum problemlerini bile bildirdi. Bu formaldehit seviyeleri, kimyasal maruziyet için ulusal güvenlik standardını aşmıştır.Beş kereGüvenilir Kaynak. Bu nedenle hamile kadınlar bu tedaviyi yaptırmaktan kaçınmalıdır. Formaldehit veya solunum problemlerine duyarlılığı olan kişiler de keratin tedavilerinden kaçınmalıdır.

 

Arlington Keratin Hair Straightening

 

Uzun Lafın Kısası

 

Keratin tedavilerinin bazı faydaları vardır. Saç kütikülünüze keratin uygulayıp ısı ile yapıştırarak saçınız daha parlak bir görünüm kazanır. Ancak böyle bir tedavi görmeden önce, ilgili kimyasalları anlamak çok önemlidir. Bazı insanlar, bir keratin tedavisi gördükten sonra, saçlarını bu şekilde işlemekten kaynaklanan ısı hasarının görünmemesi için tedaviye devam etmeleri gerektiğini fark edebilirler. Keratin tedavileri ayrıca kuaför çalışanlarını zaman içinde toksik olan yüksek seviyelerde kimyasallara maruz bırakır. Keratin tedavisi görmeden önce, aradığınız parlak buklelere ulaşıp ulaşamayacağınızı görmek için keratin içeren bir saç ürünü denemeyi düşünün.


Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Kategoriler