Keçiboynuzu Kuru Kaç Kalori

Keçiboynuzu Kuru Kaç Kalori

292 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim
Gram

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Keçiboynuzu Kuru" Lif, Potasyum, Magnezyum, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

26 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

1.64
1.64
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%91 %2 %7
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

292 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Keçiboynuzu karbonhidrat değeri, kuru keçiboynuzu kaç kalori? Keçiboynuzu kalori, bir adet keçiboynuzu kaç kalori? Kuru keçiboynuzu kalori, keçiboynuzu kalorisi, keçiboynuzu kalori değeri nedir? Keçiboynuzu şeker oranı,


Keçiboynuzu kilo yapar mı? Diyette keçibonuzu yenir mi? Keçiboynuzu, çikolata yerine geçebilecek tatlı ve sağlıklı bir alternatiftir. Keçiboynuzu günde kaç tane yenmeli? Keçiboynuzu günde 1-2 adet tüketilebilir. Peki 1 adet keçiboynuzunda kaç kalori var? 100 gram keçiboynuzu 292 kaloridir.


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerimizin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!)


Keçiboynuzunun Faydaları Neler? - Mahmure


Keçiboynuzu nasıl yenir? Keçiboynuzu faydaları nedir? Keçiboynuzu özü nedir? Keçiboynuzu nasıl tüketilmeli? Keçiboynuzu hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.


Keçiboynuzu Nedir? Keçi Boynuzu Faydaları

Keçiboynuzu ağacı veya Ceratonia siliqua, koyu kahverengi bezelye gibi görünen ve kabuk ile tohum taşıyan bir meyveye sahiptir. Keçiboynuzu, çikolata yerine geçebilecek tatlı ve sağlıklı bir alternatiftir. Sağlığa yarar sağlaması için kullanılması, antik Yunanistan'a, yani yaklaşık 4.000 yıl öncesine dayanıyor.

 

Şifalı Gıdalar Ansiklopedisi’ne (Encyclopedia of Healing Foods) göre, 19. yüzyıl İngiliz kimyacıları şarkıcılara keçiboynuzu baklaları satmıştır. Bu baklaları çiğnemek şarkıcıların ses tellerinin sağlığını korumalarına, boğazlarını yatıştırmalarına ve temizlemelerine yardımcı oldu. İnsanların günümüzde keçiboynuzunu nasıl kullandıkları ve keçiboynuzunun sağlığa ne tür faydalar sağladığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

 

Keçiboynuzunu şu formlarda satın almak mümkündür:

 

 • Toz
 • Damla çikolata şeklinde
 • Şurup
 • Ekstrakt (ya da öz)
 • Besinsel hap

 

Keçiboynuzu baklalarını taze veya kurutulmuş olarak yiyebilirsiniz. Diyetlerine keçiboynuzu ekleyenler kilo kaybı ve mide sorunlarında azalma gibi faydalar görmüşlerdir.

 

Keçiboynuzu Nereden Geliyor?

Antik Yunanlılar, şu anda Hindistan’dan Avustralya’ya kadar dünyanın her yerinde yetişen keçiboynuzu ağaçlarını ilk yetiştiren insanlardı.

 

Her keçiboynuzu ağacı tek bir cinsiyete sahiptir. Bu nedenle keçiboynuzu baklalarının üretilmesi için hem erkek hem de dişi bir ağaç gerekir. Tek bir erkek ağaç, 20 dişi ağacın polenlenmesini sağlayabilir. O keçiboynuzu ağaçları altı ya da yedi yıl sonra bakla üretebilirler.

 

Bir dişi keçiboynuzu ağacı döllendiğinde, kahverengi kabuklu ve minik tohumlarla dolu yüzlerce kilo koyu kahverengi bakla üretir. Kabuklar yaklaşık 15 santim ile 30 santim uzunluğunda ve yaklaşık 2.5 santim genişliğindedir. İnsanlar baklaları sonbaharda hasat ederler.

 

Keçiboynuzu Nasıl Kullanılır?

Hâlâ çikolatalı milkshake ve kek gibi favori tatlılarınızı yiyebilirsiniz. Keçiboynuzu için en yaygın kullanım yiyecekler içindedir. Keçiboynuzu çikolataya benzer ve harika bir alternatiftir, çünkü:

 

 • Çok fazla lif barındırır
 • Antioksidanlar barındırır
 • Düşük miktarda yağ ve şeker içerir
 • Kafein içermez
 • Glüten içermez

 

Keçiboynuzu doğal olarak tatlı olduğu için şeker tüketme isteklerinizi giderir. Damak tadınız için yeterince tatlı olmadığını düşünürseniz, yanına Stevia eklemeyi deneyin.

 

Yemek pişirirken, çikolata yerine keçiboynuzu kullanırken 1’e 1 oranını uygulayabilirsiniz. Damla çikolata yerine de keçiboynuzu parçacıkları kullanabilirsiniz.

 

Laktoz duyarlılığınız varsa veya vegan olmayı tercih ediyorsanız, keçiboynuzu süt içermeyen harika bir alternatiftir.

 • *Alerjen: Keçiboynuzu Kuru içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle