Kaju Çiğ Kaç Kalori

Kaju Çiğ Kaç Kalori

553 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim
Glisemik Indeks (GI):
22 Düşük

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Kaju Çiğ" Mangan, Bakır, Fosfor, Magnezyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

36 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.03
2.03
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kaju Çiğ Glisemik Indeksi

Glisemik Indeks (GI):
22 Düşük
Glisemik Yük (GL):
7 Düşük

 • Glisemik indeks, gıdalara 0 ile 100 arasında verilen bir değerdir. Glisemik indeksin yüksek olması bu gıdanın kan şekerini hızlı yükselteceğini gösterir.
 • Çok tatlı ve şekerli yiyecekler yüksek Glisemik İndekslere sahip olsa da, patates veya beyaz ekmek gibi nişastalı yiyecekler baldan veya sofra şekerinden bile daha yüksek puan alır.
 • Vücudunuzun glisemik cevabı hem tüketilen karbohidratın türüne hem de miktarına bağlıdır. Bu durumu da Glisemik Yük iyi bir şekilde açıklar. Glisemik yükü hesaplamak için gıdada bulunan karbonhidrat miktarının glisemik indeks ile çarpıp 100'e bölün.

Glisemik Indeks (GI)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
56
69
100
Glisemik Yük (GL)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
10
19
100

Kalori Dağılımı

%21 %67 %12
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

553 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Kaju kaç kaloridir? Kaju kaç kalori? 1 adet çiğ kaju kaç kalori? 1 adet çiğ kaju kaç kaloridir? Çiğ kaju kalori, kaju kaç kalori var? 1 adet kaju kaç kalori? Kaju kalori, kaju kalorisi. 100 gram çiğ kaju içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Rehber eksikliği yaşamayacağınız sağlıklı kilo verdiren diyet listelerine ulaşmak artık çok kolay. Günün diğer öğünleriyle uyum içerisinde olan, kilo vermek için online diyetisyenler tarafından size özel hazırlanmış online diyet listesindeki lezzetli menülere ulaşmak bir tık uzağınızda (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!).


Kaju Nedir?


Kaju ağacı (Anacardium occidentale), kaju tohumu ve kaju meyvesi üreten tropikal, yaprak dökmeyen bir ağaçtır. 14 metreye kadar büyüyebilir, ancak 6 m'ye kadar büyüyebilen cüce kaju ağacı, daha erken olgunlaşan ve daha yüksek verim sağlayan bir türdür.Kaju da Hangi Vitamin Var? Kaju BesinDeğeri, Kaju Kalorisi


Kaju fıstığı çeşitli besinler açısından zengindir. 28 gram kavrulmuş, tuzsuz kaju fıstığı size etrafta (1):

 

 • Kalori: 157
 • Protein: 5 gram
 • Yağ: 12 gram
 • Karbonhidrat: 9 gram
 • Lif: 1 gram
 • Bakır: Günlük Değerin (DV) %67'si
 • Magnezyum: DV'nin %20'si
 • Manganez: DV'nin %20'si
 • Çinko: DV'nin %15'i
 • Fosfor: DV'nin %13'ü
 • Demir: DV'nin %11'i
 • Selenyum: DV'nin %10'u
 • Tiamin: DV'nin %10'u
 • K Vitamini: DV'nin %8'i
 • B6 Vitamini: DV'nin %7'si

 

Kaju fıstığı özellikle doymamış yağlar açısından zengindir - daha düşük erken ölüm ve kalp hastalığı riski ile bağlantılı bir yağ kategorisi (2, 3, 4).

 

Aynı zamanda bir lif kaynağı olan şeker bakımından düşüktür ve eşdeğer miktarda pişmiş etle hemen hemen aynı miktarda protein içerirler (5, 6, 7).

 

Ek olarak, kaju fıstığı önemli miktarda bakır, enerji üretimi için gerekli bir mineral, sağlıklı beyin gelişimi ve güçlü bir bağışıklık sistemi içerir. Aynı zamanda kemik sağlığı için önemli besinler olan büyük bir magnezyum ve manganez kaynağıdır ( 8 , 9 , 10 ).


Dünyanın en büyük kaju ağacı fotoğrafı

Kaju fıstığı nasıl üretiliyor?


Kaju çok lezzetli ve çok yönlü bir kuru yemiştir. Kaju unu yaparak tariflerinizde buğday unu alternatifi olarak kullanabilirsiniz. 


Kaju kilosu ne kadar 2020? Kaju fiyatları aldığınız markete, kuru yemişçiye, gramaja ve markaya göre değişiklik gösterebilir. 138 gram kaju fıstığı Migros markette 19.90 liradır. 


Kaju depresyona iyi gelir mi? Kaju kabız yapar mi? Kaju fazl atüketilirse kabız olmanıza sebep olabilir. Kaju içerdiği bsinlerle sinirinizi yatıştırabilir.


Kaju nasıl tüketilmeli? Kaju kabuksuz bir şekilde tüketilmelidir. kabuklu kaju tüketmek sağlıklı değildir.


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!). • 1 adet Kaju Çiğ 11.06 kcal 2.00 Gram
 • *Alerjen: Kaju Çiğ içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle