Jennifer Lopez'in Tam Diyet Ve Egzersiz Rutini - Jennifer Lopez Diyeti

Jennifer Lopez'in Tam Diyet Ve Egzersiz Rutini - Jennifer Lopez Diyeti
Jennifer Lopez'in 50 yaşında olduğunu biliyor muydunuz? Jennifer Lopez'in fiziğinin sırlarını öğrenmenin vakti geldi.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Jennifer Lopez kaç yaşında? Jennifer Lopez 50 yaşındadır.

 

Peki 50 yaşında olmasına rağmen nasıl 30 yaşında görünüyor?

 

Jennifer Lopez'in bedenini her gördüğünüzde ağzınız açık kalıyorsa eğer yalnız değilsiniz.

 

Hepimiz bir süre için heykel gibi fiziğinin kıskançlığı içindeyken, Lopez'in Temmuz 2019'da 50 yaşına girmiş olmasından çok etkilendik. Jennifer Lopez şarkıları ve Jennifer Lopez filmlerinin yanı sıra Jennifer Lopez fiziğini konuşmanın vakti geldi de geçiyor.

 

Jennifer Lopez'in Tam Diyet Ve Egzersiz Rutini

 

Lopez'in vücudunun kutsanmış genetik veya sıradan bir Pilates sınıfı işi olduğunu düşünüyorsanız, o zaman yanılıyorsunuz ( CFDA Ödüllerinde sergilediği karın kaslarını yapmak kolay değildir).

 

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aktris işlenmemiş gıdalardan oluşan bir diyet ve sıkı bir egzersiz rejimi de dahil olmak üzere, özellikle 2020 Super Bowl İlk Yarı performansının diğer şarkıcı Shakira ile aynı şekilde vücudunu forma soktu.

 

Egzersiz: Evde Antrenmanlar

 

Jenifer Lopez karantinanın sporuna engel olmasına izin vermiyor. Jennifer Lopez eşi Alex Rodrigues ile beraber her gün 20 dakikalık egzersizlerini sosyal medyalarında her gün paylaşıyorlar. Egzersizler: 400 metre koşu, 15 kettlebell swing(ağırlığı bacak arasından yukarı kaldırma.), 10 şınav, 15 tane halterli hafif bent-row, 10 shoulder-row(omuz hizasında halter). Hedef şu; 20 dakika içinde olabildiğince çok hareket yapıp olabildiğince çeşitli kas türlerini çalıştırabilmek. Jenifer Lopez ve ailesi bu 20 dakikalık egzersiz turunu kendilerini tutabildikleri kadar plank ile bitiriyorlar. Plank; şınav pozisyonunda dirsekler üstünde durmaya denir. Bu 20 dakikalık programı günün farklı saatlerinde 4 defa uygulayan aile sosyal medyada paylaştıkları resimlerle kendilerini belli ediyorlar.

 

Kasım 2019 ayında Jenifer Lopez'in paylaşımına bakılırsa sağlam bir bacak rutini olduğunu görebilirsiniz. Bu görüntüden Lopez'in az tekrarlı ağır leg press’i tercih ettiğini görebiliyoruz.


Antrenmanlarını Asla Kaçırma

 

Çoğu insan egzersizi bazen zorlayıcı bir iş gibi görebilir - Lopez çoğu insan değildir. Aslında, kalp atış hızını haftada üç ila dört kez yükseltebileceği aktiviteler yapmak onun için büyük bir sevinç kaynağıdır. “Egzersiz yapmanın ben mutlu eden şeylerin bir parçası olduğuna ikna oldum,” dedi.

 

"Dans her zaman hayatımın büyük bir parçası oldu ve bedenimi hareket ettirmek ve benim için iyi bir şeye zaman ayırmak mutluluğumun anahtarı. Gerçekten kendinize baktığınıza ve sağlıklı kalmak için çalıştığınıza inanıyorum, sevdiklerinize daha iyi bakabileceksiniz. Bu yüzden egzersiz yapmak kesinlikle benim için bir öncelik. "

 

Lopez asla günlük aktivitelerinden eksik kalmamak için egzersiz yapmanın en iyi yolunun sabah yapmak olduğunu fark eder. Hollywood Life'a, “Daha sonra yapmaktan hoşlanmıyorum; gün sonunda egzersiz yapmak daha zor” dedi.

 

Antrenmanlarını Karıştırmak 

 

Lopez'in yorulmak bilmeyen egzersizinin anahtarı, antrenmanlarını karıştırma eğiliminde olmasından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Hollywood

 

New York'a “New York'tayken David Kirsch ile çalışıyorum - o harika bir eğitmen” dedi. LA'dayken Tracy Anderson ile çalışıyorum. İkisinin de bana verdiği düzeni, dengeyi seviyorum. İki farklı yaklaşımları var, değiştirmeyi seviyorum. "

 

Anderson ile çalışırken, rutinine biraz daha rahat bir yaklaşım getiriyor, seanslarını serbestleştiriyor, popo, uyluk ve karnı güçlendiren hareketlerle kol ağırlıklarını birleştiriyor.

 

Lopez'in Kirsch ile yaptığı antrenmanların yoğunluğu biraz daha yüksektir. Eğitmen antrenmanlarının tipik olarak kickboks, lunges, burpees ve ab antrenmanlarından oluştuğunu söyledi. Ayrıca mideyi hedeflemek için HIIT egzersizlerini de eğitimine dahil eder.

 

Go-To Butt Antrenmanı

 

Antrenörü David Kirsch'a göre, JLo'nun poposunu şekillendirmek için antrenmanlarına dahil ettiği tek hareket platypus yürüyüşü. Kirsch, Insider'a bu hareketin "popon için en hızlı, en etkili egzersiz" olduğunu söyledi.

 

Lopez'in Instagram'larından birinde görülebilen düşük çömelme tekniği, "iç uyluk ve kalçayı kaldırır" üzerinde çalışır.

 

Üst Vücut Antrenmanı

 

Aynı zamanda Kirsch'ün izniyle JLo'nun üst bedenini şekillendirmek için harekete geçmesi gerekiyor: Örümcek Adam şınav.

 

Bu hareket top yardımıyla dengenizi arttırmasının yanı sıra kollarınızı, göğsünüzü ve karın kasınızı da sekillendirip güçlendiriyor.

 

Kirsh "Bu oldukça kapsamlı bir egzersiz" dedi. Normal üst beden veya karın antrenmanınıza da dahil edebilirsiniz. "

 

 

Tüm Vücut Egzersiz Antrenmanı

 

Lopez tam vücut egzersizinden sonra, Kirsch'in 32 dakikalık ekspres antrenmanına devam ediyor.

 

"Anahtar artık daha az, daha kısa tutulan egzersizler" dedi. 

 

Planör, direnç bantları, dambıl ve topları içeren bu ekspres egzersiz, düşük etkili ve süper şekillendirici. 

 

Haziran 2019'da J-Lo, Instagram hikayesine gösteri öncesi bir antrenmanın resimlerini paylaştı, bir dambıl kaldırma ve sırtına ve poposuna odaklanan bir çömelme antrenmanı. Yazıyı şöyle açıkladı: "kol, sırt ve kalça!"


 • Halter omuzda squat
 • Ağırlıklı Zeybek Yürüyüşü
 • Sağlık Topuyla Plank - 30 saniyelik plank.
 • Side  lunge 
 • Dumbbell Row 10 set iki kol için ayrı ayrı.
 • Shoulder Taps (Eller üstünde plank yaparken önce sağ omuza dokunma sonra sol omuza dokunma)
 • Yan plank
 • Baş üstünden sağlık topunu yere vurma
 • Spor Lastiğiyle tüm vücut çevirme
 • Squat + Row Resistance Band (Spor lastiği ile squat) 
 • Spor bandını ayağınıza arkadan sıkıştırıp baş üstünden arka kol güçlendirme. 
 • Sağlık topuyla mekik
 • Ağırlıklı mekik pozisyonunda sizleri göğüse çekme. 
 • Russian twist (Aynı pozisyonda ellerinizi bir sağ tarafınıza bir sol tarafınıza dokundurma)
 • Glider ile şınav
 • Pike up plank (Plank pozisyonunda arkanızı yukarı kaldırma)

Aksi belirtilmedikçe, her hamlenin 20 tekrarını tamamlamanız gerekir. Gördüğünüz gibi Jennifer Lopez spor seviyor.


Diyet: Su, Su ve Daha Fazla Su

 

Yaşadığı diğer diyet veya sağlık kurallarının ötesinde, Lopez'in bir numaralı kuralı her zaman bol su tüketmektir.

 

“Özellikle bir antrenmandan önce bol su içmek, daha fazla çalışabilmenize  ve egzersiz rutininizden daha fazla yararlanmanıza yardımcı olabilir,” dedi.

 

Bol su içmiş olduğunuz egzersizleri yaparken vücudun yenilediğinden emin oluyor: "Her egzersizden sonra su içmeye ve vücudumu iyi dinlendirmeye çalışıyorum" dedi. "Bu şekilde, ertesi gün tekrar güçlü şekilde antrenman yapmaya hazırım."

 

Su  içmek ve zayıflamak arasındaki ilişki hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için blog yazımızı okuyabilirsiniz (Oku).

 

Kafein veya Alkol Yok

 

Vücudunuza  ne aldığınızı bilmek önemlidir. JLo kafeinden uzak durur.

 

Kahve içerken, her zaman kafeinsiz olduğundan emin olur. Hollywood Life'a “Yıllardır kafeinli bir şey tüketmedim” dedi.

 

Beslenme uzmanı Haylie Pomroy'un tavsiyesi üzerine Lopez, birlikte alkol almayı da durdurdu.

 

İşlenmemiş Gıdaları Tüketmek

 

Diyet söz konusu olduğunda, Lopez oldukça katıdır. Dengeli, besin açısından zengin bir diyete sadık kalır ve işlenmiş ve rafine edilmiş tüm yiyecekleri keser.

 

 "Tamamen organik ve her şeyi çok iyi düşünülmüş, çok yüksek kaliteli proteinlerin ve çok besleyici yoğun gıdaların dengesi ile ... her şey taze."

 

Neden işlenmemiş gıdaları tüketmeniz gerektiği hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız blog yazımızı okuyabilirsiniz (Oku).

 

Dışarıda İşlenmemiş Gıdaları Tüketmek

 

Dışarıda yemek yerken diyetini kontrol altında tutmayı sever. “Çok sosyal bir insanım, arkadaşlarımla ve ailemle vakit geçirmeyi çok seviyorum, bu yüzden yemek yemeye gittiğimizde sağlıklı seçimler yapmaya çalışıyorum” dedi.

 

"Çoğu restoran sağlıklı, düşük kalorili yemekler sunuyor. Bu yüzden menüde yaşam tarzıma uyan şeyleri seçiyorum. Salata ya da sebzeli bir balık alıyorum ve yemek boyunca su içtiğimden eminim."

 

Öğle vakti geldiğinde Lopez tabağını bir ton sebzeyle doldurur. “Öğle yemeğinde açlıktan ölüyorum,” dedi. Gün ortası menüsü tipik olarak ya brokoli, kabak ve kırmızı salata, kırmızı biber salatası ile eşleştirilmiş somondan oluşur. 

 

Akşam yemeğine gelince, Lopez tipik olarak kinoa ile eşleştirilmiş bir protein tüketmeyi tercih eder. "Pirinç, fasulye ve tavuğu seviyorum.” dedi. Diyeti biraz kısıtlayıcı görünse de, JLo asla zayıf kalmak için kendini aç bırakmıyor. Bunun yerine, gün boyunca uygun, besleyici yiyecekler tüketiyor.

 

İşlenmemiş Gıdalarla Beslenme Metabolizma Devrimi Diyet Planı 

 

Hakkında Önleme Dergisi'ne konuşan beslenme uzmanı Haylie Pomroy'a göre, pozitif metabolizma işlevini teşvik ediyor, Lopez'in diyetinde yağsız proteinler ve nişasta içermeyen sebzeler ile birlikte kahverengi pirinç ve tatlı patates var.

 

Aç kalmadan kalori azaltmanın yollarını öğrenmek için blog yazımızı okuyabilir ve Kilo vermek için günde kaç kalori almalıyım? Sorusunun cevabını öğrenmek ve kendinize uygun şekilde hesaplamak için tıklayabilirsiniz (Günde kaç kalori almalıyım ki zayıflayayım? Hesapla).

 

Akıllı Atıştırmalık

 

Çoğu için atıştırmalık bir paket cips veya birkaç kare çikolatadan oluşurken, JLo abur cuburlar tarafından kandırılmaya izin vermez. Bunun yerine, yemekler arasında sağlıklı atıştırmalıklar tercih ediyor. “Bir antrenmanın ardından çocuklarımla dinlenmeyi ve onlarla sağlıklı bir atıştırmalık paylaşmayı da seviyorum” dedi. "Yemekler arasında atıştırmalık şeyler vermek için her zaman yanımda meyve ve sebzeler taşıyorum."

 

“İstediğim zaman proteinli gıdalar tüketiyorum, benim tercihim.” Dedi. "Beni doyuruyor ve daha uzun süre tok tutuyor. Harika."

 

Diyeteyken tüketebileceğiniz sağlıklı atıştırmalıklar nelerdir? Öğrenmek için blog yazımızı okuyabilirsiniz (Oku).

 


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!)

 

Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Kategoriler