İştahım Yok Nasıl Kilo Alırım?

Tüm değerlerim normal ve 160 boyum 44 kilom, iştahım yok. Nasıl kilo alırım? Tahlillerde herhangi sorun çıkmadı gayet iyi

Merhabalar;
İlk aşama gerçekten sabırlı olmanız gerekiyor. Kilo almak, vermekten daha yavaş bir süreç olarak ilerleyebiliyor. Bu yüzden haftada 1 tartılmanızı ve yavaş ielrlemenin doğal bir süreç olduğunuzu kabul etmeniz gerekiyor. Ve mutlaka beslenme günlüğü tutun, çok yediğinizi sandığınızda bile aslında o kadar çok olmadığını göreceksiniz.
-Ana öğünlerinizi tüm besin gruplarından dengeli oluşturulmuş bir tabak hazırlayarak tüketin. İçerisi sebze, süt/yoğurt/ayran, tahıl grubu kaynağı ve et grubu (kurubaklagiller de dahil) içermeli.
-Yüksek lifli besinlerin sağlık yararlarının yanı sıra tok tutma özelliği çok yüksek. Bu nedenler tüm kaynaklarınızı yüksek lifli seçmeyin. Örneğin bi öğünde 2 dilim ekmek tüketecekseniz biri beyaz, biri tam tahıllı ekmek seçeneği olabilir.
-Boş kalorili sağlıksız besinler (patates kızartması vs) gibi sağlıklı yüksek kalorili öğünler hazırlayın. Mesela kızarma etler yerine yine ızgara türü ama daha yüksek porsiyonlarda tercih edin. Sağlıklı ve dengeli ve ısrarlı bir diyet ile bu sürecin çok rahat atlatabileceğini unutmayın.
Daha fazlası için profilimdeki kilo alma önerileri yazısını okuyabilirsiniz.
Sağlıklı ve mutlu günler dilerim ...